Skocz do zawartości

Czy można zarejestrować przyczepę na 3 osoby?


kunderos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem zapytać czy dopuszczalne jest zarejestrowanie przyczepki na 3 osoby? Pytam ponieważ odmówiono mi takiej rejestracji w Starostwie w Ostrowcu Św., a gdy chciałem aby podała mi konkretny przepis który takiej rejestracji zakuzuje to nie potrafiła.

Tak wiec moje pytanie jest o to, czy istnieje taki przepis kótry zakazuje rejestracji przyczepy na 3 osoby?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiec moje pytanie jest o to, czy istnieje taki przepis kótry zakazuje rejestracji przyczepy na 3 osoby?

Z góry dzięki za pomoc.

Aby dać odpowiedź mamy za mało danych.

O jaką przyczepkę chodzi - jaki rodzaj , typ ,masa własna, dmc,,,, - potrzebny jest jej opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pomyliłem sie i już zmieniłem temat postu, oczywiście chodzi o rejestrację przyczepki na 3 osoby, ale nie jest to przyczepa 3-osobowa:)

Nie mam teraz przy sobie dowodu rejestracyjnego, jutro podam dane tej przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o zarejestrowanie przyczepki na trzech właścicieli ? :lol: to co innego sory :)

 

[ Dodano: 25-02-2008, 21:20 ]

też jastem ciekaw czy panie z ul. iłżeckiej mają racje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma przepisu, który narzucałby ilu właścicieli maksymalnie właścicieli może mieć pojazd - skąd taki pomysł? Oczywiście rejestrując taki pojazd musicie iść do WK wszyscy, bądź jeden z właścicieli z pełnomocnictwami pozostałych. Może osoby w WK tez nie do końca Cię zrozumiały na poczatku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście chodzi o rejestrację przyczepki na 3 osoby, ale nie jest to przyczepa 3-osobowa:)

 

(Dz. U. z 2007r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.)

Art. 63. 1. Przewóz osób może odbywać się tylko pojazdem do tego przeznaczonym lub przystosowanym. Liczba przewożonych osób nie może przekraczać liczby miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, z zastrzeżeniem ust. 4. W pojeździe niepodlegającym rejestracji liczba przewożonych osób wynika z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu.

2. Dopuszcza się przewóz osób samochodem ciężarowym poza kabiną kierowcy, pod warunkiem że:

1) pojazd odpowiada wymaganym warunkom technicznym do przewozu osób;

2) osoby nie znajdują się między ładunkiem a kabiną kierowcy;

3) osoby przewożone są na miejscach siedzących;

4) pojazd nie przekracza prędkości 50 km/h.

3. Zabrania się przewozu osób w przyczepie, z tym że dopuszcza się przewóz:

1) dzieci do szkół lub przedszkoli i z powrotem w przyczepie dostosowanej do przewozu osób, ciągniętej przez ciągnik rolniczy;

2) konwojentów, drużyn roboczych i osób wykonujących czynności ładunkowe w przyczepie ciągniętej przez ciągnik rolniczy pod warunkiem, że:

a) liczba przewożonych osób nie przekracza 5,

b) osoby stojące trzymają się uchwytów,

c) osoby nie znajdują się pomiędzy ładunkiem a przednią ścianą przyczepy,

d) prędkość zespołu pojazdów nie przekracza 20 km/h.

4. Przepisów ust. 1-3 nie stosuje się do przewozu pojazdami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz straży pożarnej.

 

W przepisach o rodzajach pojazdów nie przewidziano przyczepy bądź naczepy do przewozu osób, podobnie jak i przyczepa specjalna nie ma takiego przeznaczenia.

 

Ponieważ i ja pogubiłem się jakie w zasadzie jest pytanie odpowiadam na obydwa jego brzmienia.

Teraz czy może być wpisanych 3 współwłaścicieli w dow. rej.?

 

(Dz. U. z 2003r. Nr 192, poz. 1878 z późn. zm.)

§ 11. 2. Dane i informacje z bazy danych drukuje się odpowiednio w poszczególnych rubrykach dowodu rejestracyjnego i pozwolenia czasowego, stosując następujące zasady:

30) w rubryce "ADNOTACJE URZĘDOWE" - wpisuje się następujące skróty odpowiadające treści adnotacji:

a) "Współwłaściciel ... " - podając dane współwłaściciela zgodnie z zakresem danych określonym w § 3 rozporządzenia - dotyczy pojazdów stanowiących współwłasność dwóch osób,

b) "Współwłasność" - jeżeli pojazd stanowi współwłasność większej niż określona w lit. a liczby osób,

 

Jak widać i tak i nie. Zgodnie z instrukcją o rejestracji w bazie rejestracji i aktach pojazdu będzie widniała informacja o trzech współwłaścicielach natomiast w dowodzie rejestracyjnym oraz karcie pojazdu będzie widniał pierwszy współwłaściciel a pozostali będą "ukryci: w słowie WSPÓŁWŁASNOŚĆ. I to nie zależy od dobrej woli urzędnika, tylko tak stanowi instrukcja o rejestracji.

 

Odkryłem jeszcze inne znaczenie myślę, że trzecie tego pytania.

 

A może chodziło o to, czy może być trzech współwłaścicieli przyczepy?

Może być nawet 10 i więcej i każdy będzie w 1/10 części - jest to wola kupujących. tylko wówczas cała 3 bądź 10 zjawia się podczas rejestracji albo posiada pełnomocnictwa no i dodatkowe dokumenty jeśli jednym ze współwłaścicieli jest bank lub przedsiębiorca.

 

No chyba innych znaczeń tego pytania nie ma.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Dz. U. z 2007r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.)

przepraszam, nie chcę się wymądrzać ale chyba chodzi o Dz.U. z 2005r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław Maćkowski napisał/a:

(Dz. U. z 2007r. Nr 108, poz. 908 z późn. zm.)

 

przepraszam, nie chcę się wymądrzać ale chyba chodzi o Dz.U. z 2005r.

Wszystko ok

DZ.U.z 2005 r , ale wersja ujednolicona ze stanem prawnym na dzień 25.12.2007 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK wszyscy wiemy o co cho, ale jak kunderos będzie chciał poszukać to nie znajdzie nr 108 poz. 908 w 2007 tylko w 2005 i później poszuka sobie zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leniwiec ma rację - to że są zmiany jest wyraźnie podane "ze.zm.", ale metryka aktu to 2005.108.908 - no ale tak w ogóle nie to jest meritum sprawy - prawda? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.