Skocz do zawartości

brak dokumentu na instalację gazową


Dżony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

przede wszystkim gratuluję świetnego forum, na którym można znaleźć wyczerpujące odpowiedzi na wszelakie pytania.

Przeglądałem już forum i poniekąd znam już odpowiedź na moje pytanie, ale szukam najbardziej optymalnej...

mianowicie:

jakiś czas temu kupiłem używany samochód od mojego znajomego (Renault 21 nevada). Samochód posiada instalację gazową ale niestety właściciel nie przekazał mi dokumentów potwierdzających ich instalację. Wiem, że instalacja jest założona legalnie, ufam temu człowiekowi.

Co mam zrobić żeby zdobyć dokument potwierdzający istnienie instalacji?

czy w tym przypadku pozostaje mi założenie nowego zbiornika, sprawdzenie instalacji i tym samym otrzymania dokumentu na butlę i legalizację intalacji?

z jakimi kosztami się to wiąże?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz ustalić gdzie została założona instalacja i pojechać do tego punktu prosząc o duplikaty dokumentacji? Zagubienie dokumentów jest często spotykane i takie rozwiązanie jest najlepsze (jeśli jest możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy jest w DR adnotacja o tej instalacji.

je zeli tak to jak wyżej spisać numery i daty badania zbiornika i do producenta po odpis zaświadczenia.

jeżeli nie to jak wyżej do warsztatu który montował plus badanie pojazdu przystosowanego do zasilania lpg (bad 6.1 )i do WK po wpis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DR mam wpisane że jest LPG i mam stempel, kiedy trzeba zrobić przegląd. nie mam natomiast żadnego papier na butlę ani na instalację, a ustalenie miejsca zakładania graniczy z cudem (tak wiem, cuda się zdarzają ale w tym przypadku to dość naciągana hipoteza :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w DR mam wpisane że jest LPG i mam stempel, kiedy trzeba zrobić przegląd. nie mam natomiast żadnego papier na butlę ani na instalację,

 

Jeśli masz wpis LPG w DR to potrzebujesz jedynie poświadczenie UDT na butle .

Uzyskać wtórnik takiego poświadczenia jest niezmiernie łatwo wystarczy odczytać z butli nazwę producenta( Np. STAKO ), znaleźć w internecie adres i telefon, zadzwonić, zapytać o kwotę ( ok 30zł) za duplikat za 2 tyg. przyślą bez problemu. Innych dokumentów do przeglądu mieć nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama homologacja na butlę to raczej za mało,nawet nie wiemy czy dana butla pochodzi z tej instalacji nie mówiąc o innych zasadniczych elementach instalacji które mogły zostać wymienione lub ,,ulepszone,, ja żądam kompletu dokumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie powinien interesować tylko dozór techniczny (dokument) na zbiornik gazu. Oczywiście sprawdzenie poprawności montażu, cech homologacyjnych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Sama homologacja na butlę to raczej za mało,nawet nie wiemy czy dana butla pochodzi z tej instalacji nie mówiąc o innych zasadniczych elementach instalacji które mogły zostać wymienione lub ,,ulepszone,, ja żądam kompletu dokumentów.

Podejście słuszne, ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Sama homologacja na butlę to raczej za mało,nawet nie wiemy czy dana butla pochodzi z tej instalacji nie mówiąc o innych zasadniczych elementach instalacji które mogły zostać wymienione lub ,,ulepszone,, ja żądam kompletu dokumentów.

 

Jeżeli żądasz kpl dokumentów to ja bym ci takich dokumentow nie był w stanie technicznie dać, poprostu w 97r nie było czegoś takiego jak homologacja ja dostałem po montażu oprócz poświadczenia dozoru i skserowanego kawałka papieru gdzie było napisane do jakiego pojazdu, co i przez kogo założone a poza tym to na pierwszym przeglądzie diagnosta mi zabral ten dokument

Podzelam zdanie Jakcowa co do sposobu badania i nie wyobrażam sobie abym ja od klienta był w stanie żądać dokumentu którego ja sam nie jestem w stanie odzyskać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.