Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

Arizona

[Ogranicznik, autobus, dmc 3 t] Potrzebna szybka pomoc

Polecane posty

Arizona

Witam, proszę o szybką pomoc, ponieważ mam klienta posiadającego autobus DMC 3000 kg.

Rejestracja I 1999 rok no i przyniósł mi rzekomo z WK komunikat w sprawie ograniczników prędkości z którego wynika iż wymagane są tylko w autobusach (po 1988.01.01 powyżej 10 ton) oraz w autobusach(po 2001.10.01 powyzej 3.5 tony) a co jesli autobus ma DMC 3 tony? do tej pory wymagalismy ogranicznikow, a teraz zgłupiałem. Proszę o pomoc.

janmarek

Ciekawy ten autobus że ma tylko 3 t DMC,ale w jego przypadku ogranicznik prędkości nie jest wymagany.

Arizona

Sprinter... :) no postanowiłem zasięgnąć wiedzy wyżej. Zadzwoniłem do W.K. gdzie "ich zdaniem nie potrzeba" ale żebym zadzwonił do ITS. Tam się dowiedziałem że "chyba powinien mieć" ale że PATRONAT powinien zająć stanowisko i żeby tam zadzwonić. niestety non-stop zajęte :cry:

boden

Według naszego załącznika forum , wszystkie autobusy do 5 t muszą mieć ograniczniki.

Wystarczy kliknąć na samej górze strony w diagramy dotyczących ograniczników autobusów zapisanych czerwonym kolorem

Arizona

zgadzam się, do tej pory robiłem właśnie zgodnie z tymi tabelami, tylko że Starostwo Powiatowe udostępniło "Komunikat w sprawie ograniczników prędkości" i wg nich autobusy o dmc mniejszym lub równym 3.5 tony nie muszą. I bądź tu mądry. Ja będę dalej odrzucał, a inni robić...

Andrzej3

...Ostatnio rozmawialiśmy z szefem regionalnej placówki ITD. Oczywiście nie jest to wykładnia, ale oni podchodzą do tego tak, że autobus o DMC poniżej 5t zarejstrowany przed 01.10.2001 nie musi być wyposażony w ogranicznik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.