Skocz do zawartości

Skorodowany numer VIN


piozar11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • cubitus

    13

  • DARIO64

    9

  • Psuj

    7

  • JANUSZ60

    5

Top Posters In This Topic

Dziękuję uprzejmie...

 

Czyli podsumowując kolejność:

 

1. Badanie okresowe - N (98 zl)

2. Klient załatwia sobie opinie rzeczoznawcy (około 200 zł),

3. Klient załatwia w WK nabicie nowego VIN,

4. U mnie nabicie nowego VIN-u (49zł VIN plus 39 zł tabliczka),

5. Sprawdzenie usterek - 20 zł plus 1 zł CEPIK

 

Klient się załamie :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. U mnie nabicie nowego VIN-u (49zł VIN plus 39 zł tabliczka),

wg. cennika "wykonanie tabliczkii jej umieszczenie" - 36,-zł.

3. Klient załatwia w WK nabicie nowego VIN,

 

no nie jest to nr. VIN lecz numer nadany przez WK.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego wyjścia nie ma,numer musi być potwierdzony tabliczką.

czy na pewno ??? Jeśli pojazd posiada nr VIN oraz TZ to po co wymieniać TZ i nadawać nr ze starostwa, podaj podstawę prawną jeśli możesz ,,, dzięki,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojazd posiada nr VIN oraz TZ to po co wymieniać TZ i nadawać nr ze starostwa,

Janusz chyba czegoś nie doczytałeś

no nie jest to nr. VIN lecz numer nadany przez WK.
to po co wymieniać TZ i nadawać nr ze starostwa

 

bo jeśli nie wymienisz to dane zawarte na tabliczce są niezgodne ze stanem faktycznym

DZ.U 155

 

1. Brak zgodności zapisów numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) oraz numeru rejestracyjnego ze stanem faktycznym.

2. Brak numeru identyfikacyjnego (VIN) lub numeru nadwozia (podwozia-ramy) lub numer nieczytelny.

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.

4. Brak tabliczki znamionowej albo jest nieczytelna lub dane na niej zawarte są niezgodne ze stanem faktycznym.

 

U nas Starostwo dając skierowanie na nabicie numerów na jednym druku pisze też "na wykonanie tabliczki zastępczej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję za pomoc.

 

Wszystkie wasze odpowiedzi i rady się spełniły. Klient przyniósł papiery ze starostwa z "rozkazem" ;) nabicia i VIN-u i tabliczki zastępczej. Jutro będę mial próbę sił hahha. Numerator 7 i dobry młotek. A może macie jakiś rady i pod tym względem co do techniki nabica ?? ::D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć dobre miejsce :P , żeby blacha nie była za cienka lub żeby można było coś podłożyć z drugiej strony bo jeśli będzie cienka blacha i nic nie podłożysz to będzie się giąć a numeru nie nabijesz. Po paru nabiciach dojdziesz do wprawy :lol: potem już będziesz wiedział jak podejść do tematu. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wyszło to w miarę równo

 

Naklej ze 3-4 warstwy taśmy izolacyjnej, albo papierowej na siebie i będziesz miał "podpórkę" dla numeratora. A odstępy to już kwestia wprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby wyszło to w miarę równo ?? Odstępy i w miarę równa lina znaków ??

 

Żeby było równo to praktyka i jeszcze raz praktyka :D . Ja sobie przy dolnej krawędzi przygotowanego pola naklejam kawałek izolacji żeby dolna krawędź numeratora miała się o co oprzeć i wtedy wychodzi w jednej linii w miarę poziomej i w miarę prosto a odstępy między znakami no cóż praktyka, ale nie ma co się przejmować, jak się kiedyś na początku przejąłem to jedno zero w poprzek przybiłem :-P:-P:-P:-P:-P ale po tym już było tylko lepiej. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innego wyjścia nie ma,numer musi być potwierdzony tabliczką.

czy na pewno ??? Jeśli pojazd posiada nr VIN oraz TZ to po co wymieniać TZ i nadawać nr ze starostwa, podaj podstawę prawną jeśli możesz ,,, dzięki,,,

Bo musi być wyraźnie widać, że numer został nadany po utracie czytelności oryginalnego numeru. Gdyby można było nabijać numer nadany przez producenta to skąd byś wiedział, że ten samochód, który przyjechał do ciebie na przegląd i ma nabity numer VIN nad resztkami mało czytelnego numeru nie został "przekuty" po kradzieży a numer i tabliczka są z innego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie kiedyś z Seat-em Leonem który był przyprowadzony z Niemiec na papierach Leon-a skradzionego w polsce. VIN przebity perfekt. Dopiero specjalista z policji po dokładnym badaniu wykrył. A w samochodzie zgadzało sie wszystko nawet kolor i wyposażenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem przywiezione z Niemiec auto odzyskane po kradzieży z zafałszowanym numerem Vin oraz ponownie (obok) nabitym (17 znaków) jego numerem pierwotnym, plus stosowny dokument ,,,to znaczy , że się da ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,to znaczy , że się da ,,,,

 

Że "da się" u niemców to nie znaczy że u nas też. Różnica w przepisach się kłania. Nieraz widziałem ponownie nabite numery z niemiec z odpowiednim kwitem z tuv czy dekry, ale u nas to ma być numer z WK i już...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego DUCATO to robota zrobiona.... Tabliczkę z potwierdzeniem przypiąłem obok oryginalnej a numer nabity powyżej starego na oczyszczonej powierzchni. Stary wykreślony "X"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wykreślony "X"

 

§ 2. W przypadku zatarcia lub sfałszowania dotychczasowej cechy identyfikacyjnej przekreśla się ją poprzez wybicie linii ciągłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.