Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

black_betty

Wyrejestrowanie po sprzedaży

Polecane posty

black_betty

Witam

Obecnie mój samochód jest zarejestrowany na moja mame (jako głównego właścieiela pojazdu) oraz na mnie jako współwłaściciela.

Niebawem sprzedaje samochód i powstaje pytanie.

Czy przy wyrejestrowywaniu auta potrzeba obydwie właścicielki pojazdu czy wystarczy moja mama (ten główny)??

Nie bardzo mi po drodze bo jestem w wlkp, a wyrejestrować trzeba na podkarpaciu..

doradźcie prosze jak można to załatwić

blakop

Rozumiem, że chodzi Ci o zgłoszenie zbycia zarejestrowanego pojazdu w Twoim WK? Cóż - tak naprawdę niczyja obecność nie jest konieczna w urzędzie, albowiem to chyba jedyna jak dotąd czynność związana z pojazdem dla której ustawodawca przewidział możliwość załatwienia korespondencyjnego (wysyłasz kopie umowy pisząc, że zgłaszasz zbycie i wszystko). Inna sprawa, że inne biurokratyczne procedury i to tym razem już nie związane z urzędami i tak najczęściej zmuszają do wizyty w urzędzie. A chodzi o to, że wysyłając zawiadomienie o zbyciu poczta nie otrzymasz żadnego pisemnego (czyli PIECZĄTKI) potwierdzenia tego faktu, a to z kolei jest najczęściej niezbędne w firmach ubezpieczeniowych dla rozwiązania umowy ubezpieczenia pojazdu...

Ponieważ jednak zgłoszenie zbycia jest jedynie czynnością materialno-techniczną wtórną do zaistniałej sytuacji faktycznej (zawiadamiasz tylko urząd o już zaistniałym fakcie, czyli sprzedaży - nie wnosisz o nic), a do tego jak wspomniałem na dobrą sprawę wszystko można załatwić pocztą większość urzędów nie robi większych problemów przy tych czynnościach.

Ale oczywiście, żeby mieć pewność będziesz musiała zadzwonić i spytać o to... Przy czym Twoja obecność na pewno nie będzie konieczna - co najwyżej będą wymagać od Twojej mamy, aby miała upoważnienie do Ciebie do reprezentowania Cię w urzędzie w tej sprawie...

black_betty

dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź :)

czyli wychodzi na to, że załatwie wszystko pocztą. na umowie będą widniały 2 podpisy właścielek sprzedawanego auta i chyba wtedy WK tym bardziej nie będzie miał zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to wraz ze sprzedażą auta przekażę polise oc i nie bedę wnosić o zwrot niewykorzystanej części składki..

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.