Skocz do zawartości

STACJA 2000 v. 8.2.1. [31-03-2008]


Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

- nowa opcja [bTP Edycja] - moduł powiadamiania klienta o terminie następnego badania przez SMS

- usunięcie błędu [statystka - Sprawozdanie] - usunięcie problemu

- nowy dokument (PDF) - Dz.U.2008.005.29 (2008.01.14) - rozporządzenie MG z dnia 7.01.2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych

- nowy dokument (PDF) - Dz.U.2008.029.166 (2008.02.22) - rozporządzenie MI z dnia 5.02.2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie homologacji typu pojazdów samochodowych i przyczep

- nowy dokument (PDF) - PROJEKT zmiana rozporządzenia o miarach

- nowy dokument (PDF) - Ograniczniki prędkości - AUTOBUSY

- nowy dokument (PDF) - Ograniczniki prędkości - SAMOCHDY CIĘŻAROWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge prosic cos wiecej o module powiadamiania przez sms, czy i z jakim wyprzedzeniem beda wysylane, czy dziala we wszystkich sieciach. Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi obiecał , że przy pliku o ogranicznikach prędkości będzie wyszczególnienie w postaci większego napisu , że dotyczy to ograniczników.

W tej chwili , tak uważam , jest to mało zauważalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAŁOŻENIA BAZOWE (realizowane lub do realizacji w najbliższym czasie)

 

SMSy z przypomnieniem o terminie następnego badania technicznego będą wysyłane z trzydniowym wyprzedzeniem (termin ten będzie można ustalić w Stałych Systemowych).

Jeśli klient nie pojawi się przed terminem kolejnego badania będzie można wysłać kolejnego SMSa w dniu badania.

O tym czy druga wiadomość zostanie wysłana będzie można decydować konfigurując odpowiednio moduł SMS.

 

Planowany koszt jednego SMSa 20-25 groszy netto. Jest to cena orientacyjna, uzależniona od cenników operatorów

 

telekomunikacyjnych i może ulec zmianie. Będzie można wykupić u nas abonament na taką usługę, w którym będzie do wykorzystania pewna liczba SMS.

 

W Stałych Systemowych bedzie można ustawić szablony wysyłanych wiadomości.

 

Dodatkowo będzie możliwe sprawdzenie statusu wiadomości (Raport): czy wiadomość została doręczona, czy oczekuje na dostarczenie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - a jak podchodzicie w Waszych firmach do kwestii związanych z ochroną danych osobowych - chociażby w związku z tą właśnie funkcjonalnością systemu - czyli przechowywanie, przetwarzanie tych zbiorów, informowanie klientów, przekazywanie informacji do GIODO itp. W moich okolicach ( ale pewnie nie tylko :) ) do tej pory lekko odpuszczano ten temat, ale ostatnie kontrole położyły na to nacisk. Jeśli MOD czy ADMIN uznają za słuszne proszę przesunąć ten temat gdzie indziej, bo chyba zasługuje na dyskusje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale czy znasz i odpowiadasz warunkom materialno-techniczno przewidzianym dla podmiotów przechowujących zbiory danych osobowych? Czy zgłosiłeś swój zbiór do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych? Jest jeszcze parę haczyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A numer telefonu komórkowego podchodzi w ogóle pod ustawę?

 

Nie występowaliśmy, bo nie zbieramy danych osobowych. Wiem jakie są procedury. Jestem tylko ciekaw jak jest z fakturami? Przecież to tez dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A numer telefonu komórkowego podchodzi w ogóle pod ustawę?

 

Nie występowaliśmy, bo nie zbieramy danych osobowych. Wiem jakie są procedury. Jestem tylko ciekaw jak jest z fakturami? Przecież to tez dane.

 

Ochrona nie dotyczy firm, a osób prywatnych, chociaż fakturę rónie dobrze mozesz wystawiac na osobę prywatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Psuj - jeśli masz tylko w rejestrze badań pod dana pozycja dopisany nr tel. kontaktowego to OK. Ale dobrze wiesz, że wiele stacji bierze tez dane osobowe w postaci imienia, nazwiska i adresu i później np. w formie kratek pocztowych powiadamia o badaniu itp... I to już jest problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze wiesz, że wiele stacji bierze tez dane osobowe w postaci imienia, nazwiska i adresu

 

I powinni załatwić najpierw formalności - oczywiście, że wiem. Ale tak jak napisałem, do wysłania sms-a nie potrzebne nazwisko. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Za chwile minie rok od dodania modulu sms. W kwietniu wypadaja mi pierwsi klienci ktorzy podali mi numery tel. Chce uruchomic modul.Moze ktos juz uruchomil?Czy mozna zakupic usluge i jakie sa warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.