Skocz do zawartości

Ogranicznik prędkości a Kamaz


bajerski

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi sie na stacji Kamaz, rok prod. 1999 dmc 24450 kg. Wiadomo, że wg naszych przepisów powinien mieć ogranicznik prędkości. Kierowca pokazał mi pismo z montowni samochodów Kamaz tej treści:

"PHU jako wyłączny przedstawiciel OAO KAMAZ w Polsce - na podstawie przeprowadzonego testu - informuje, iż samochó ciężarowy marki Kamaz, typ 65115 (VIN) w dniu testu nie rozwijał, ze względów konstrukcyjnych, prędkości większej niż 90 km/h.

Wobec powyższego, zgodnie z obowiązującymi przepisami (Dz.U.Nr 108 z 2005 r., poz 908, art. 66, pkt 1b, ppkt 3), w wyżej wymienionym pojeździe nie było obowiązku montażu ogranicznika prędkości."

 

Wg mnie to pismo nie jest tym samym co wyciąg z homologacji, postanowiłem więc zadzwonić do tej firmy z prośbą o przesłanie wyciągu. W odpowiedzi usłyszałem stwierdzenie, że Kamaz nie ma żadnej polskiej homologacji. Poprosiłem więc o przesłanie wyciągu z rosyjskiej homologacji. W odpowiedzi dostałem pismo faksem tej treści:

 

"PHU .... informuje, iż nie posiada wyciągu z homologacji do pojazdu o nr VIN ....... Jest to pojazd z 1999 roku produkcji. Oświadczenie o prędkości maksymalnej zostało wydane na podstawie przeprowadzonego testu z natury przez nasz autoryzowany serwis. W związku z tym proszę o wykonanie badań technicznych."

 

Proszę o opinie jak podejść do tej sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o opinie jak podejść do tej sprawy

NIe podchodź z Ruskimi nie wygrasz :-D

A na poważnie to kamaz jadący stówą to mało prawdopodobne.

Coś podobnego wydał Autosan że jego autobusy konstrukcyjnie nie osiągają prędkości 90 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podstawie przeprowadzonego testu - informuje, iż samochó ciężarowy marki Kamaz, typ 65115 (VIN) w dniu testu nie rozwijał, ze względów konstrukcyjnych, prędkości większej niż 90 km/h.

Ciekawe, czy nie rozwinął takiej prędkości ze względów konstrukcyjnych , czy może technicznych [ technicznie wiele spraw można chwilowo ograniczyć - osiągi , moc , itd - dla chcącego nic trudnego ]

 

[ Dodano: 23-04-2008, 18:44 ]

Technicznie rzecz biorąc , wystarczy wlać tylko gorsze paliwo i samochód stoi w miejscu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W takich wypadkach kiedy mamy do czynienia z autem typu Kamaz, Kraz, Ural, Tatra, Ził itp , a które z racji swojego wieku i konstrukcji można zarządać (bynajmniej ja tak stosuję) dokumentu od producenta, dilera iż pojazd konstrukcyjnie nie jest w stanie rozwinąć większej prędkości niż 80-90km/h. Przepisy, przepisami ale w starszych typach pojazdów raz, że trudno zamontować ogranicznik prędkości lub nawet się nie da, a dwa patrzmy trochę realnie na te ograniczniki gdzie jest ich potrzeba montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lutym robilem Kamaza 5511, przedstawiciel tez obiecal wlascicielowi oswiadczenie o nieosiaganiu predkosci, ale jak przyszlo do wystawienia to sie wykrecili. Zamontowano ogranicznik Truck Cruise3 i kamaz smiga po drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Właśnie panowie z tymi Kamazami faktycznie jest problem ja posługuję się danymi z których faktycznie z wielu źródeł wynika,że Kamaz max.80 ledwo wyciąga,ciężko wydębić jakiekolwiek oświadczenie ostatnio klient przyjechał rocznym Kamazem z cyfrowym tacho ,a o ograniczniku ani słowa i weź tu bądź mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badz dobrej mysli kolego, na razie gon precz tych ktorzy go nie maja( w sesie kwitow ze rzeczywiscie jest ) bo choc to kolejny legislacyjny bubel ktory z czasem z pewnoscia zniosa to jesli dopuscisz taki pojazd do ruchu a okarze sie ze bedzie mial wypadek ze skutkiem smiertelnym to nie chcial bym byc w twojej skorze. Zawsze bede was koledzy prosil MYSLCIE CO ROBICIE ,jesli wszyscy bedziemy egzekwowac tego samego to klijenci przy nas zostana .Pamietajmy ze tomy sami diagnosci osmieszamy sie wzajemnie przed naszymi klijentami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.