Skocz do zawartości

Zatrzmanie dowodu rejestracyjnego


macier60

Rekomendowane odpowiedzi

Odnosnie WK to po tym terminie odsylaja klijenta po nowe zaswiadczenie , czyli nowe badanko

 

Łódź z udziwnień znana jest, ale to już absurd. Takie działanie jest bezprawne i chętnie pomogę w napisaniu odwołania każdemu, kto z taką jawną indolencją ze strony WK się spotkał. Nawet po upływie 30 dni zaświadczenie z przeprowadzonego badania technicznego ma pełną moc dowodową w postępowaniu administracyjnym...

 

Az strach pomyśleć co w tym układzie dzieje się, kiedy nie zgłoszę np. zmiany mojego adresu zamieszkania w ciągu 30 dni. Jak rozumiem, mój dowód osobisty z nowym adresem w oczach WK po 30 dniach traci ważność i muszę wyrabiać nowy?

 

"Łodzianom gratulujemy WK" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...

Witam,

szukam zapisu w Dz.U. mówiącego o tym, że WK odda dowód rejestracyjny (np zatrzymany przez Policję po wypadku/kolizji) po przedstawieniu zaświadczenia o wykonanym BT.

Mógłby mnie ktoś naprowadzić gdzie mam dokładnie szukać? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przedstawieniu zaświadczenia o wykonanym BT.

 

Taki przepis nie istnieje. Oddanie ma nastąpić po ustaniu przyczyny zatrzymania. Wcale nie jest powiedziane, że w każdym przypadku ma to dokumentować zaświadczenie z SKP, choć niezdrowe przyzwyczajenie do takiego kształtu spopularyzowało tą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi o tym tylko Pord w art.132.6

6. Zwrot zatrzymanego dokumentu następuje niezwłocznie po ustaniu przyczyny uzasadniającej jego zatrzymanie, z zastrzeżeniem art. 133.

 

Wypełniony wniosek oraz:

 

* pokwitowanie wystawione przez organ kontroli ruchu drogowego za zatrzymany dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe ),

* w przypadkach koniecznych - zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu technicznym pojazdu, potwierdzające usunięcie przyczyny zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego),

* pełnomocnictwo- w przypadku działania przez przedstawiciela dla osoby załatwiającej sprawę (za wyjątkiem reprezentowania osoby prawnej przez swoje uprawnione organy lub prokurenta),

* dowód tożsamości,

* dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC lub dowód opłacenia składki za to ubezpieczenie.

 

Przedstawienie pokwitowania za zatrzymany dokument nie jest wymagane w przypadku zatrzymania dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) przez stację kontroli pojazdów w wyniku stwierdzenia niezgodności podczas badań technicznych pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które to przypadki?

Moim zdaniem, tylko te, gdzie policjant wyraźnie kieruje na badanie z powodu jego braku, bądź konkretnych usterek,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszyłem ten temat gdyż na spotkaniu w Łodzi padło takie stwierdzenie:

Organ rejestrujący pojazd wyda dowód rejestracyjny tylko w przypadku dostarczenia zaświadczenia z POZYTYWNYM wynikiem badania technicznego.

Zdanie powtórzone dwukrotnie z podkreśleniem -POZYTYWNYM-

Szukam, szukam i już starciłem nadzieję, że znajdę.

Jest to dość istotne gdyż np przy zatrzymaniu DR z powodu kolizji/wypadku jedni wykreślają pkt 2 zaświadczenia i WK zwraca taki dowód a na innych stacjach wykreślają pkt 1 i 2 i również taki dowód jest zwracany. Wiem, wiem temat był wałkowany ale to zdanie wyjaśniałoby tą procedurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość istotne gdyż np przy zatrzymaniu DR z powodu kolizji/wypadku jedni wykreślają pkt 2 zaświadczenia i WK zwraca taki dowód a na innych stacjach wykreślają pkt 1 i 2 i również taki dowód jest zwracany. Wiem, wiem temat był wałkowany ale to zdanie wyjaśniałoby tą procedurę.

 

Wykreśl punkt 1 i 2 , wpisz w uwagach " wynik badania dodatkowego: POZYTYWNY" i nie będziesz miał zwrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.