Skocz do zawartości

Problem z ustaleniem daty produkcji Daewoo Leganza 2001.


gladziu

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem tu nowy i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże.mój problem polega na tym iz chciałem zakupić daewoo sprowadzona z niemiec. przejechałem 300 km ale jak sie okazalo to nikt za dobrze nie mogl stwierdzic ktory to rok. sprzedający upierał sie ze2001 ale pojechalem na pierwszy przeglad facet na stcji po wpisaniu numeru vin stwierdzil ze wyskakuje rok 1998 natomiast w briefie rok produkcji jest 2001 i data pierwszej rejestracji równiez. bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik jest na 10 pozycji w numerze VIN -( podaję przykładowo ):

v - 1997 r

w - 1998 r

x -1999

y -2000

1 - 2001

2 - 2002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik jest na 10 pozycji w numerze VIN -( podaję przykładowo ):

[code]

Raczej rok modelowy czyli od września nie stycznia.

Pasy, szyby, kolega w autoryzowanym serwisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy i kierunki byly 2001 a popielniczka 1998.facet na stacji byl zdziwiony ze jest roznica 3 lat,mowil ze nigdy sie mu to ni zdazylo.czy jest mozliwosc ze zarejestruja auto jako 2001

 

[ Dodano: 02-05-2008, 15:53 ]

czy glownym bazowaniem przy rejestracji jest numer vin czy wpis w briefie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy, szyby, kolega w autoryzowanym serwisie

Punktem wyjściowym do ustalenia rocznika jest ustalenie roku modelowego.

Rocznik pojazdu nie może w górę przekraczać roku modelu .

Jeśli na podstawie VIN wyszło 1998 . to na pewno nie może być rok 2001.

Przypuszczalnie 2001 jest to data pierwszej rejestracji , a nie produkcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN określa rok modelu i rozpoczyna się od ok. połowy poprzedniego roku.

Podaj vin i datę 1-szej rejestracji za granicą a po weekend zobaczymy co da się pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze w WK bazuja na numerze VIN a tam jest w kodzie rok 1998 i mimo ze przeglad mam na 2001 to i tak beda auto rejestrować jako 1998 i nie ma szans tego odkrecic?

 

[ Dodano: 04-05-2008, 11:22 ]

dziekuje bardzo za pomoc ale nie mam w tej chwili numeru VIN ,wiem ze w briefie w kodzie jest 98 a data prodkcji i rejestracji w niemczech to 2001.dzwonilem do serwisu i facet powiedzial ze pierwszy raz spotkal sie z tym aby roznica wynosila 3 lata i sam nie wiedzial co z tym zrobic

 

[ Dodano: 04-05-2008, 11:38 ]

Tomek D, na ostatniej stronie briefu byl rok produkcji 2001 I PIERWSZA REJESTRACJA 2001 a w kodzie 1998

 

[ Dodano: 04-05-2008, 11:39 ]

bardzo was prosze o napisanie czy jest mozliwosc zarejestrowania auta jako 2001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej nie zarejestrujesz tego jak 2001 tylko jako 1998. Moze to autko jezdziło w innym kraju jak niemcy, a data I rej. jest 2001 w niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie pewność, że ten egzemplarz Daewoo ma kodowany rocznik w VIN'ie? Produkowane w Polsce nigdy tego nie miały, więc tak na 100% bym na tym nie bazował. Pamiętaj, ze ta jedna część z 1998 roku mogła być zwyczajnie wymieniona na inną ze starszego modelu. Jeśli samochód przed Niemcami był rejestrowany w innym kraju to informację o tym znajdziesz na piątej stronie brief'u (stary wzór).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ostatniej stronie briefu byl rok produkcji 2001

Na ostatniej stronie jest data przyjęcia do salonu a nie rok produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to data tzw. kompletacji do sprzedaży. Nie jest to data produkcji - tak, ale w praktyce jest do niej najbardziej zbliżona i może być pomocna w ustaleniu roku. Z mojego doświadczenia w 98% dość dokładnie pokrywa się z faktyczną datą produkcji i z w jakiś sposób na pewno może być pomocna lub być wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można oprzeć się na opini rzeczoznawcy :cool: lub udać się do serwisu. Oni po VIN-ie często szukają części do sprzedaży :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.