Skocz do zawartości

dość nie typowy problem z przegladem


piotrek1731

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie jestem tu nowy wiec proszę o wyrozumiałość.

mam problem z odebraniem dowodu rejestracyjnego mianowicie kupiłem auto od właściciela , który nie przerejestrował auta na siebie ,auto było pokolizyjne z tąd też był zabrany dowód rejestracyjny 1 właścicielce , ponadto poprzedni właściciel nie dosc ze nie zarejestrował auta na siebie to zniszczył w jakis sposob tablice rejestracyjne z tąd też razem z umowa kupna sprzedaży wręczył mi stosowne oświadczenie o zagubionych tablicach rejestracyjnych ,i tu zaczeły sie problemy ,zrobiłem przegląd pojazdu na podstawie kwitku z policji lecz diagnosta na dokumecie przegladowym nie wypełnił pola nr. rejestracyjny wpisał poprostu brak, po czym pojechałem do urzędu po dowód z nadzieja ze po okazaniu owej karty przeglądowej odzyskam dowod lecz urzędnik powiedział ze nie odda dowodu na podstawie karty przegladowej w ,której jest brak nr rejestracyjnego wiec postanowiłem wziąśc z urzędu kserokopie owego dowodu rejestracyjnego z nadzieja `ze na tej podstawie djagnosta uzupełni karte w polu nr rejestracyjny niestety odmówił co teraz mama zrobic ?oprucz tego ze powiesić sie za to w co sie wpakowałem ?jak odzyskać dowód rejestracyjny autko posiada wazne oc na mnie, jest opłacone w skarbówce a ja nie moge go przerejestrować dodam ze posiadam również umowe poprzedniej właścicielki pojazdu , jak odzyskac dowod rejestracyjny ?czy naprawde diagnosta nic nie morze zrobić ?przecież posiadam kserokopie dowodu rejestracyjnego w ktorym nr seryjny jest przedstawiony na kwitku z policji wiec to jest jakis dowód na to ze auto posiada nr rejestracyjny identyczny z tym w dowodzie .z góry dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde diagnosta nic nie morze zrobić ?przecież posiadam kserokopie dowodu rejestracyjnego w ktorym nr seryjny jest przedstawiony na kwitku z policji wiec to jest jakis dowód na to ze auto posiada nr rejestracyjny identyczny z tym w dowodzie .z góry dziekuje za odpowiedzi

Diagnosta wpisuje to co widzi przy pojeździe .

WK może dać ci czasowe tablice na dojazd na badanie techniczne , chociaż dziwi mnie fakt , że na podstawie oświadczenia nie chcą wydać nowych tablic .

Wtedy diagnosta będzie mógł wpisać nr rejestracyjny .

Masz oświadczenie o zagubieniu tablic , a oczekujesz od diagnosty wpisania numeru rejestracyjnego z tablic których nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek specyficzny, ale po prawdzie Panowie diagności, to badania okresowego dla zarejestrowanego pojazdu bez tablic rejestracyjnych w zasadzie zrobić Wam nie wolno - prawda? Jak może dać P, skoro pojazd nie spełnia warunków pod kątem tablic właśnie? :) Inna spawa, że to to już naprawdę posunięta biurokracja i lekka paranoja... Z drugiej jednak strony... powiedz nam tak szczerze kolego piotrek - jak dojechałeś na stację? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to badania okresowego dla zarejestrowanego pojazdu bez tablic rejestracyjnych w zasadzie zrobić Wam nie wolno - prawda?

 

nieprawda :-D

 

Wolno - tylko wynik N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto dojechalo na lawecie ,auto posiada wazne oc , laweta ubezpieczona ,a wynik badania pozytywny

 

[ Dodano: 12-05-2008, 16:57 ]

dobra dzieki koledzy dzis rozmawialem z uzednikiem poradził mi uzyskanie od uzedu zaswiadczenia potwierdzajacego zarejestrowanie owego pojazdu po czym z tym zaswiadczeniem udac sie do mojego uzędu w celu zarejestrowania pojazdu nie wiem co z tego wyjdzie ale napisze jak tylko wszystko zalatwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psuj napisał/a:

Wolno - tylko wynik N

 

 

I teraz pytanie jak wydać nowy DR skoro wynik negatywny ?

Przypadek podobny do braku tabliczki znamionowej .

Na badaniu N , WK daje skierowanie , nadana tabliczka i P .

 

Czy z tablicą rejestracyjną nie może być podobnie ? .

WK daje tablice , diagnosta P i wtedy WK daje DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.