Skocz do zawartości

Oswiadczenie o wykonywaniu usługi w mieście


luk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie pojawia sie na SKP autobus o DMC 18 t rok 1993 SETRA. Ogranicznik wg. przepisów przysługuje dostaje N za brak ogranicznika i zaczyna sie dym. Właściciel firmy przewozowej twierdzi ze napisze oświadczenie ze pojazd ten porusza sie tylko w mieście (ale siedzibe ma poza terenem miasta).Ja do niego jakie oświadczenie, dzwonie do ITS. Twierdza ze jest taka możliwość napisania oświadczenia ale jeszcze musi to potwierdzic Urząd Miasta ze on wykonuje taką usługe na terenie miasta( TO NA WYPADEK )No dobra a co poza terenem miasta czy taka mozliwośc istnieje takiego oświadczenia. Co wy na to??? Czy mieliście takie przypadki albo podobne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem.

Czy ten autobus można podciągnąć pod pkt 5 ?

5) przepisy nie dotyczą pojazdu przeznaczonego do robót publicznych na obszarach miejskich

Ja do niego jakie oświadczenie, dzwonie do ITS. Twierdza ze jest taka możliwość napisania oświadczenia ale jeszcze musi to potwierdzic Urząd Miasta ze on wykonuje taką usługe na terenie miasta( TO NA WYPADEK )

Co w tym ITS się porobiło .

Robota robocie nierówna :-o

Przewóz pasażerów to robota publiczna ?- latem to można publicznie popatrzeć na roznegliżowaną płeć piękną , ale tylko tyle.

No , do roboty robaszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten autobus można podciągnąć pod pkt 5 ?

5) przepisy nie dotyczą pojazdu przeznaczonego do robót publicznych na obszarach miejskich

 

Najprawdopodobniej tak podciagają pod ten przepis ale sami nie wiedza czy tak na pewno trzeba bo pezpis został tak zinerpretowany ze ho ho (przetłumaczony ) . Jak stwierdził pan z ITS to pojazd taki wykonuje usługi na terenie miasta ale jak go chyca poza terenem to ma problem. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to w ogóle jest paranoja z tymi "pracami na terenie miasta". Bo raz, że jako takie nie są one zdefiniowane, a po drugie naprawdę ciężko mi odnaleźć przypadek z życia, w którym auto będzie sie poruszać wyłącznie po terenie miejskim (zresztą brak też definicji tego określenia "teren miejski") - przecież nawet klasyczna śmieciarka zazwyczaj po opróżnieniu kubłów jedzie na wysypisko, które zazwyczaj jest poza terenem miasta - prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak stwierdził pan z ITS to pojazd taki wykonuje usługi na terenie miasta

Dobrze że nie powiedział , że służy ten autobus do celów publicznych.

A może zatrudnione są tam pseudo konduktorki ? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę ciężko mi odnaleźć przypadek z życia, w którym auto będzie sie poruszać wyłącznie po terenie miejskim

Tak tez kazy z nas rozumuje ale przypadek potwierdzenia i to w mim okregu staje sie to nagminne takie oświadczenia coraz wiecej firm daje nie wiem skad maja takie informacje???? . Np. MPGK maja pojazd specjalny taki do udrazniania kanałow, jak stwierdził sam naczelny od transportu w tymże zakładzie to ten pojazd (i sie zazeka) ze nigdy nie wjedzie poza grace miastai co N. I co byc tu madrym i pisz wiersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze klient może napisać oświadczenie że nie potrzebuje hamulca ręcznego bo jeździ ostrożnie a i lusterka są zbędne bo się ogląda za siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.