Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


berecik

Jaką markę lubisz najbardziej ?  

35 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Nokia, Nokia i jeszcze raz Nokia :D

Miałem jakiegoś Hagenuka po drodze, ale to było nieporozumienie ...

Przez tyle lat (ma początku ruszałem z +, krótko po drodze Era, a teraz + i Idea) jestem wierny marce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że Nokia wiedzie prym, jestem jak najbardziej "za" ale stwierdzam iż na rynku wtórnym cena do możliwości to Siemens jest lepszy (moja opinia 8) ), poczekamy jeszcze przed zamknieciem tematu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

We wszystkich telefonach największą wadą jest czas pracy baterii :!:

 

[ Dodano: 1 Grudzień 2005, 8:49 am ]

Szwedzka firma Krusell opublikowała listopadową listę 10 najlepiej sprzedających się telefonów komórkowych. Przypomnijmy, że firma Krusell to producent pokrowców dla przenośnych urządzeń elektronicznych, w tym telefonów komórkowych. Na najnowszej, listopadowej liście top 10, najwyższa pozycja niezmiennie należy do Sony Ericssona K750i/K750c/W800. Specjaliści przewidują, że W800 pozostanie na szczycie jeszcze jakiś czas. Sprzyja temu popyt na telefony wyposażone w odtwarzacze plików mp3 oraz zbliżające się święta.

 

Ulf Sandberg, dyrektor generalny firmy Krusell podkreślił, że aktualną listę zdominowały aparaty Nokii, zajmujące aż 6 z 10 pozycji. Dodając do tego telefony Sony Ericsson, okazuje się, że listopadowe zestawienie zostało zdominowane przez produkty skandynawskie.

 

Lista najpopularniejszych telefonów listopada 2005 roku:

 

1.(1)Sony Ericsson K750i/K750c/W800

2.(3) Nokia 6230/6230i

3.(8) Nokia N70

4.(4) Nokia 5140

5.(2) Motorola Razr V3

6.(5) Nokia 6680/6681/6682

7.(-) Nokia 6101/6102

8.(9) Nokia N90

9.(7) Qtek S110/I.mate JAM

10.(10) Sony Ericsson K700i

 

Cyfra w nawiasie oznacza pozycję, jaką zajmował dany model telefonu na październikowej liście Krusell`a.

 

Dodajmy, że aktualne zestawienie zostało stworzone przez firmę Krusell w oparciu o ilość zamówień na pokrowce przeznaczone dla konkretnych modeli komórek, złożonych w listopadzie 2005 roku.

 

 

źródło www.wirtualnemedia.pl

 

[ Dodano: 6 Grudzień 2005, 7:17 am ]

W latach 2008-2010 inteligentne telefony komórkowe, zwane smartfonami, zastąpią popularne komórki, palmtopy i częściowo notebooki w małych firmach, służbach publicznych i w kieszeniach indywidualnych użytkowników.ak wynika z raportu firm analitycznych Omni i Masters&Holland, udostępnionego w poniedziałek.

 

Inteligentny telefon komórkowy to hybryda telefonu komórkowego i małego komputera - palmtopa. Może wykonywać połączenia, ściągać dane, muzykę i filmy przez internet, a smartfony nowej generacji umożliwiają nawet oglądanie na ich ekranie programu TV. Smartfon posiada także aplikacje biurowe, nie różniące się wiele od aplikacji typu Office używanych w zwykłych komputerach PC.

 

Smartfony są już obecnie produkowane przez największych producentów telefonów komórkowych jak Nokia, Siemens, Samsung, SonyEricsson, LG, Motorola czy Siemens. Ich produkcją zainteresowani są także wytwórcy sprzętu komputerowego jak HP, Acer czy RIM.

 

Według autorów raportu, ten typ urządzenia czeka rynkowa kariera - zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i w administracji publicznej i u klientów indywidualnych.

 

Jako pierwsze urządzenie to przyjmą małe i średnie firmy, ponieważ operatorzy promujący nowe typy usług oraz sieci komórkowe trzeciej generacji (3G) będą oferować smartfony w promocjach. W małych firmach zastosowanie smartfonów pozwoli na znaczne zmniejszenie kosztów sprzętu teleinformatycznego - zastąpią tam zwykłe telefony komórkowe, palmtopy i około 30 proc. notebooków.

 

Z tych samych powodów zainteresuje się nimi administracja, zarówno centralna, jak i lokalna, oraz średnie firmy, gdzie zastąpią część sprzętu telekomunikacyjnego. Trafią wreszcie do klientów indywidualnych, którzy będą używali ich zamiast zwykłych komórek i palmtopów - przewidują autorzy raportu.

 

"Proces przejmowania smartfonów nie będzie jednolity. Na początek trafią na rynek USA i Europy Zachodniej, zwłaszcza Unii Europejskiej, gdzie wypieranie przez nie palmtopów i telefonów komórkowych nastąpi już około 2008 roku" - zwraca uwagę główny analityk rynku telekomunikacyjnego Masters&Holland, Kay Anderson.

 

"W krajach strefy EMEA, czyli w Europie pozaunijnej, Środkowym Wschodzie i Afryce, smartfony zaczną wypierać telefony komórkowe około 2010 roku, z tym że proces ten w Europie nastąpi najwcześniej, być może niedługo po unijnej części Europy. Podobnie stanie się w Azji, gdzie smartfony zamiast telefonów komórkowych zaczną wypierać telefony komórkowe i palmtopy około 2009-2010 roku" - dodaje Andreson.

 

Według raportu, smartfonami w stosunkowo najmniejszym stopniu zainteresowane będą korporacje i wielkie firmy, które będą używały ich tylko jako narzędzia pomocniczego dla pracowników mobilnych, preferując nadal notebooki różnych typów.

 

źródło PAP

 

[ Dodano: 20-07-2006, 08:49 ]

Brytyjska firma konsultingowa LogicaCMG przeprowadziła ciekawą ankietę, której wyniki przynajmniej częściowo wyjaśniają, dlaczego zaawansowane usługi telefonii komórkowej wciąż nie znajdują zbyt wielu nabywców - informuje serwis TheRegister. W ankiecie pytano posiadaczy "komórek", jaki mają telefon komórkowy - ponad połowa ankietowanych nie wiedziała, z jakiego urządzenia korzysta.

Ankietę wypełniło 761 osób w wieku powyżej 15 lat. Aż 49% z nich nie potrafiło powiedzieć, jaki właściwie telefon posiadają - ta grupa była w stanie podać tylko jego markę. Co więcej - 9% nie znało nawet nazwy producenta telefonu komórkowego, z którego korzystają na co dzień.

 

Analitycy LogicaCMG sugerują, iż ta niewiedza może być w znacznym stopniu odpowiedzialna za niewielką popularność zaawansowanych usług, dostępnych dla użytkowników telefonii komórkowej. Problem polega na tym, że w opisach wielu takich usług - np. telewizji internetowej - znaleźć można standardowe informacje o tym, jaki telefon jest niezbędny do korzystania z danej usługi. A skoro blisko połowa posiadaczy komórek nie wie, jaki ma telefon, to nic dziwnego, że nie korzystają oni ze wszystkich dostępnych dla nich usług.

 

źródło PC World Komputer

 

[ Dodano: 22-08-2006, 09:49 ]

"Gazeta Wyborcza": Niektóre telefony komórkowe oszukują swoich właścicieli, nabijając większe opłaty za wysyłane sms-y, niż to wynika z cennika.

Dzieje się tak dlatego, że polskie litery w SMS powodują wykorzystanie przez komórkę znacznie większej liczby znaków niż deklaruje w regulaminie świadczenia usług każdy operator.

 

Gazeta wyjaśnia, że na przykład w nowym modelu Nokii wpisane polskie słowo "miś" "zjada" nie 3 a 90 znaków. Z kolei w niektórych aparatach Siemensa ten sam tekst "pożera" aż 400 znaków. Eksperci tłumaczą, że jest to wina oprogramowania, jakie zostało wgrane w telefon. Podkreślają też, że można by zniwelować to zjawisko, ale wówczas producenci telefonów komórkowych nie byliby w stanie zaoferować polskiej pisowni.

 

Dlatego też - póki co - kilkunastu milionów użytkowników "komórek" musi liczyć się z tym, że używanie przez nich polskich znaków w SMS-ach będzie się wiązać z podwójnymi lub potrójnymi opłatami za jedną wiadomość - pisze "Gazeta Wyborcza".

 

[ Dodano: 25-02-2007, 23:32 ]

Specjalnie z myślą o miłośnikach dalekich podróży, kalifornijski operator telefonii komórkowej, Playa del Rey wraz z redakcją National Geographic wprowadzają międzynarodowy telefon komórkowy.Głównymi zaletami innowacji, której twórcami są National Geographic i firma Playa del Rey, jest możliwość używania tego samego numeru telefonu na całym świecie i brak dodatkowych opłat związanych z odbieraniem rozmów telefonicznych w innym państwie. Płatności regulowane są w systemie Pre-Paid. Telefon jest kompatybilny z wszystkimi zakresami komunikacji GSM. Warto dodać, że ładowarka telefonu dostosowana jest do różnych typów gniazdek elektrycznych.

 

Według informacji podanej przez producenta, telefon będzie dostępny na rynku już w marcu, w cenie 200 USD.

 

źródło Engadget

 

[ Dodano: 15-05-2007, 08:05 ]

Sun Microsystems planuje stworzenie wyjątkowo taniego telefonu komórkowego. Urządzenie, korzystające z języka Java, miałoby kosztować od 29 do 49 dolarów. Sun nie będzie sam produkował telefonu - firma ma zamiar zawrzeć odpowiednie umowy z producentami sprzętu.

Urządzenie powstanie dzięki platformie Java FX Mobile, która bazowała w dużej mierze na technologii, którą Sun kupił w kwietniu wraz z małą firmą o nazwie SavaJe. Władze koncernu są przekonane, że pomysły SavaJe połączone z Javą staną się przebojem.

 

Java FX Mobile jest zoptymalizowana pod kątem współpracy z małymi urządzeniami, jednak swoją funkcjonalnością w dużej mierze przypomina samą Javę. Co więcej będzie w stanie obsłużyć większość programów, które w przeszłości powstały z myślą o zastosowaniu ich w Javie dla urządzeń mobilnych.

 

[ Dodano: 05-07-2007, 11:19 ]

Premiery nowych urządzeń oznaczonych logo firmy Apple niezmiennie elektryzują użytkowników i ekspertów branżowych. Podobna atmosfera towarzyszyła najnowszemu dziecku koncernu Steve'a Jobsa, jakim jest iPhone - połączenie telefonu komórkowego, przenośnego odtwarzacza multimedialnego i uniwersalnego komunikatora internetowego. Po kontrowersjach związanych z nazwą oraz sprzecznych doniesieniach o dacie wprowadzenia na rynek, iPhone dziś wreszcie trafia w ręce klientów. Produkt Apple'a po raz kolejny wyznaczył trendy na najbliższe lata o czym świadczą gorączkowe premiery rozwiązań firm konkurencyjnych. Tego typu urządzeń będzie się więc pojawiać coraz więcej, ale to właśnie iPhone zostanie zapamiętany jako urządzenie prekursorskie. Czy zdoła jednak powtórzyć sukces iPoda?

 

Wszystkie sklepy Apple'a w Stanach Zjednoczonych, a jest ich łącznie 164, w piątek, 29 czerwca zamkną swe podwoje pomiędzy godz. 14 a 18 lokalnego czasu, aby przygotować się na szturm klientów. Każdy chętny do zakupu iPhone'a będzie mógł nabyć dwa egzemplarze urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Grupa TelForceOne wprowadziła na rynek kolejny model z Dual SIM - myPhone 7230. Telefon wyposażony jest w dwa gniazda SIM, które zapewniają możliwość aktywnego korzystania z dwóch kart SIM w tym samym czasie. Nowy myPhone wyposażony jest w ekran dotykowy o przekątnej 2 cali, wyświetlający 262 tys. kolorów. Urządzenie w wolnej sprzedaży kosztuje 469 zł.Wymiary telefonu to 104 x 42 x 16 mm przy 80 g wagi. Bateria o pojemności 850 mAh zagwarantuje do 240 h czuwania lub do 240 minut rozmowy, przy aktywnych 2 kartach SIM. Dwucalowy, dotykowy ekran ma rozdzielczość 128 x 160 pikseli i wyświetla 262 tys. kolorów.Aparat o rozdzielczości VGA (640 x 480 pikseli) pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 176 x 144 pikseli. W specyfikacji znalazł się także czytnik kart microSD, odtwarzacz MP3, radio i moduł Bluetooth.

myphone_7230_1.jpeg.3c8ad4403972fe696da42a665e757bb3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży pojawił się telefon komórkowy marki myPhone z wbudowanym odbiornikiem telewizyjnym i obsługujący dwie karty SIM. Całość uzupełnia duży dotykowy ekran i zestaw funkcji multimedialnych.

Telefon myPhone 8830 TV posiada ekran TFT LCD o przekątnej 3 cale, rozdzielczości 240 x 320 pikseli, paletę 262 tysięcy barw i pozwala na obsługę za pomocą dotyku. Oprócz wbudowanego tunera telewizji analogowej, posiada wbudowany odtwarzacz wideo z obsługą filmów w formacie AVI, MPEG4, H.263 i 3GP. Pod pokrywą baterii znajdują się dwa gniazda kart pamięci microSD, zaś w zestawie znajduje się nośnik - karta pamięci o pojemności 1 GB.

 

Dodatkowe funkcje multimedialne obejmują odtwarzacz nagrań MP3 oraz radio FM z możliwością zapisu 30 stacji. By z niego skorzystać, nie potrzeba podłączać dodatkowych słuchawek, tak jak w innych telefonach. Dzięki wysuwanej antenie, myPhone pozwala na swobodny odbiór fal radiowych i słuchanie stacji na częstotliwościach FM za pomocą wbudowanego głośnika. Nie zabrakło też aparatu, a także możliwości nagrywania filmów wideo w formatach AVI i 3GP.

 

Wbudowany w myPhone 8830 TV akumulator litowo-jonowy o pojemności 2000 mAh pozwala na 5 godzin rozmów i zapewnia do 10 dni czuwania.

 

Dzięki technologii Dual SIM urządzenie pozwala na jednoczesne korzystanie z dwóch numerów telefonicznych. Ponieważ telefon wyposażone jest w dwa osobne moduły GSM, obydwa numery są cały czas aktywne i nie trzeba ich przełączać, co uwalnia użytkownika od konieczności noszenia dwóch osobnych telefonów – prywatnego i służbowego.

 

Dodatkowym udogodnieniem są terminarz z kalendarzem i listą zadań, dyktafon, zegar, stoper, alarm, kalkulator i przelicznik walut. Przydatną funkcją okazać się może rozpoznawanie tekstu. Po podłączeniu do komputera, myPhone 8830 pełni rolę dodatkowego dysku i webcamu, dzięki czemu możemy prowadzić rozmowy wideo przez internet.

 

Cenę telefonu ustalono na 599 zł.

źródło www.myphone.pl

5ae1a39a13f20_89d4e92beed8d99514778fffe11c67f851.jpg.85e1b2bf23a38802440ae332180ae030.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.