Skocz do zawartości
markes30

Ponowna rejestracja pojazdu wyrejestrowanego

Rekomendowane odpowiedzi

markes30

Proszę o pomoc . Czy możliwa jest ponowna rejestracja VW Vento wyrejestrowanego przez policję i sprzedanego klientowi indywidualnemu. Jeśli tak to na jakich zasadach ? Jaki przegląd wykonuje SKP ? Na jaką datę pierwszej rej musi spełniać wymogi ten pojazd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Co rozumiesz pod pojęciem pojazdu "wyrejestrowanego przez policję" - chodzi zwyczajnie o samochód operacyjny odkupiony od Policji czy o co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

Jest to VW Vento wyrejestrowany (ale nie wiem w jaki sposób ) nie posiada DR przekazany straży pożarnej a ta sprzedała go (nie rejestrując ) osobie prywatnej . Nie znam mechanizmów obowiązujących tzw. pojazdy resortowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

Pojazdy resortowe (m.in. Policja, Siły Zbrojne, CBA, ABW, AW i SG) są rejestrowane przez odpowiednie organy tych jednostek, przy czym kolejnym nabywcom, jeśli są to osoby/jednostki cywilne nie są przekazywane ani dowody rejestracyjne, ani tablice, więc jako taki ich status w tych jednostkach nie interesuje WK i jest w zasadzie nie do ustalenia. Reguluje to art.71.2.pkt 3 PoRD oraz §2.3. rozporządzenia o rejestracji.

Rejestracji dokonuje się więc wyłącznie na podstawie dowodu własności, na którym choć nie jest to nigdzie enumeratywnie wyszczególnione powinna być zawarta informacja o dacie pierwszej rejestracji pojazdu. W praktyce zawsze ta data znajduje się na dokumentach - np.na fakturze z Agencji Mienia Wojskowego. Kolejnym dokumentem będzie zaświadczenie z badania technicznego - §2.8. rozp.o rejestracji w świetle art. 81.8.pkt 1a PoRD gdzie diagnosta i tak musi ustalić wszystkie dane do rejestracji - w tym rok produkcji, więc jeśli nawet daty nie będzie na dokumencie z wojska to przyjmujemy 01.01 tegoż roku produkcji. Wiem, że takiego badania nie ma póki co w Waszym zestawieniu i cenniku (choć jak pewnie wiesz, takie badanie pojazdu przed ponowną rejestracja jest we wszystkich projektach najbliższych nowelizacji), ale jakoś SKP musi sobie z tym poradzić. W praktyce jest to zawsze zwykłe zaświadczenie z badania okresowego z wpisanymi w adnotacjach parametrami. Oczywiście kwestią dogadania SKP z miejscowym WK jest to, czy będzie to badanie robione na podstawie pisemnego skierowania z WK, czy bez papierkowej roboty od razu na wniosek klienta przed jego wizytą w WK.

W omawianym przez Ciebie przypadku będzie jeszcze oczywiście kwestia kolejności umów - a więc najpierw dokument z policji do straży (zapewne jakaś faktura lub protokół przekazania - ale prędzej faktura), a następnie dokument zakupu pojazdu klienta z tej PSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
markes30

Dzięki za rozjaśnienie sprawy punkt pomógł oczywiście przyznałem lecz mam wrażenie że to troszkę za mało więc usiądź na najbliższej imprezie gdzieś w zasięgu mojego polewania :piwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
babkaz

Witam

PoRD art 79 p4

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtornej rejestracji,z wyjatkiem

1 odzyskanego po kradziezy;

2 zabytkowego;

3 majacego co najmniej 25 lat,uznanego przez rzeczoznawce sam. za unikatowy lub majacy szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji

 

a to niby czmu ma sluzyc???

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
blakop

To ma służyć pojazdom wyrejestrowanym w trybie tegoż art. 79 w ust.1 (a poza tym zacytowałeś nie cały przepis). W przypadku pojazdów resortowych i tak nie jesteś w stanie ustalić jego statusu i historii, więc robisz zwyczajnie przerejestrowanie, jeśli sprzedawca (czyt. jeden z ważnych organów państwowych) go sprzeda. Myślę, że słowo "wyrejestrowany" przytoczone przez markesa od autora relacji należy rozumieć bardziej potocznie - jako określenie pojazdu, z którego zdjęto tablice służbowe i przeznaczono do sprzedaży, aniżeli dopatrywać sie spełniania przez niego przesłanek ustawowego wyrejestrowania zawartych we wspomnianym art. 79.1. Pord - no bo niby jakich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.