Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

markes30

Ponowna rejestracja pojazdu wyrejestrowanego

Polecane posty

markes30

Proszę o pomoc . Czy możliwa jest ponowna rejestracja VW Vento wyrejestrowanego przez policję i sprzedanego klientowi indywidualnemu. Jeśli tak to na jakich zasadach ? Jaki przegląd wykonuje SKP ? Na jaką datę pierwszej rej musi spełniać wymogi ten pojazd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Co rozumiesz pod pojęciem pojazdu "wyrejestrowanego przez policję" - chodzi zwyczajnie o samochód operacyjny odkupiony od Policji czy o co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30

Jest to VW Vento wyrejestrowany (ale nie wiem w jaki sposób ) nie posiada DR przekazany straży pożarnej a ta sprzedała go (nie rejestrując ) osobie prywatnej . Nie znam mechanizmów obowiązujących tzw. pojazdy resortowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

Pojazdy resortowe (m.in. Policja, Siły Zbrojne, CBA, ABW, AW i SG) są rejestrowane przez odpowiednie organy tych jednostek, przy czym kolejnym nabywcom, jeśli są to osoby/jednostki cywilne nie są przekazywane ani dowody rejestracyjne, ani tablice, więc jako taki ich status w tych jednostkach nie interesuje WK i jest w zasadzie nie do ustalenia. Reguluje to art.71.2.pkt 3 PoRD oraz §2.3. rozporządzenia o rejestracji.

Rejestracji dokonuje się więc wyłącznie na podstawie dowodu własności, na którym choć nie jest to nigdzie enumeratywnie wyszczególnione powinna być zawarta informacja o dacie pierwszej rejestracji pojazdu. W praktyce zawsze ta data znajduje się na dokumentach - np.na fakturze z Agencji Mienia Wojskowego. Kolejnym dokumentem będzie zaświadczenie z badania technicznego - §2.8. rozp.o rejestracji w świetle art. 81.8.pkt 1a PoRD gdzie diagnosta i tak musi ustalić wszystkie dane do rejestracji - w tym rok produkcji, więc jeśli nawet daty nie będzie na dokumencie z wojska to przyjmujemy 01.01 tegoż roku produkcji. Wiem, że takiego badania nie ma póki co w Waszym zestawieniu i cenniku (choć jak pewnie wiesz, takie badanie pojazdu przed ponowną rejestracja jest we wszystkich projektach najbliższych nowelizacji), ale jakoś SKP musi sobie z tym poradzić. W praktyce jest to zawsze zwykłe zaświadczenie z badania okresowego z wpisanymi w adnotacjach parametrami. Oczywiście kwestią dogadania SKP z miejscowym WK jest to, czy będzie to badanie robione na podstawie pisemnego skierowania z WK, czy bez papierkowej roboty od razu na wniosek klienta przed jego wizytą w WK.

W omawianym przez Ciebie przypadku będzie jeszcze oczywiście kwestia kolejności umów - a więc najpierw dokument z policji do straży (zapewne jakaś faktura lub protokół przekazania - ale prędzej faktura), a następnie dokument zakupu pojazdu klienta z tej PSP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markes30

Dzięki za rozjaśnienie sprawy punkt pomógł oczywiście przyznałem lecz mam wrażenie że to troszkę za mało więc usiądź na najbliższej imprezie gdzieś w zasięgu mojego polewania :piwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
babkaz

Witam

PoRD art 79 p4

Pojazd wyrejestrowany nie podlega powtornej rejestracji,z wyjatkiem

1 odzyskanego po kradziezy;

2 zabytkowego;

3 majacego co najmniej 25 lat,uznanego przez rzeczoznawce sam. za unikatowy lub majacy szczegolne znaczenie dla udokumentowania historii motoryzacji

 

a to niby czmu ma sluzyc???

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blakop

To ma służyć pojazdom wyrejestrowanym w trybie tegoż art. 79 w ust.1 (a poza tym zacytowałeś nie cały przepis). W przypadku pojazdów resortowych i tak nie jesteś w stanie ustalić jego statusu i historii, więc robisz zwyczajnie przerejestrowanie, jeśli sprzedawca (czyt. jeden z ważnych organów państwowych) go sprzeda. Myślę, że słowo "wyrejestrowany" przytoczone przez markesa od autora relacji należy rozumieć bardziej potocznie - jako określenie pojazdu, z którego zdjęto tablice służbowe i przeznaczono do sprzedaży, aniżeli dopatrywać sie spełniania przez niego przesłanek ustawowego wyrejestrowania zawartych we wspomnianym art. 79.1. Pord - no bo niby jakich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.