Skocz do zawartości

Motorower z niemiec


jurekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Kupiłem motorower z Niemiec i mam na niego umowę kupna-sprzedaży oraz brief (Betrieserlaubnis). Są tam dane :poj 49cm prędkość 25km/h. MOFA . Powiedziano mi , że motorowery w niemczech nie są rejestrowane, że te dokumenty wystarczą.

Proszę o jak najszybszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze tylko zrobić pierwszy przegląd pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Termin następnego badania będzie - bezterminowy.

Koszt takiego badania wynosi - 116zł.

I życzę szerokiej drogi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka dokumentów z niemiec pojazdów do 50 ccm i do 45km/h - taka mała szara książeczka z czarnym "ptaszkiem"ze wszystkimi danymi technicznymi pojazdu :evil::evil: Nawet chinszczyzne rejestrują u sąsiadów.Sorki kolego nie widziałeś jeszcze czegoś takiego???? :lol::lol::lol:

 

[ Dodano: 26-06-2008, 20:53 ]

Dobra idę oglądać mecz :what::what::what::what:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi powiedz jak "szara książeczka" ma się do faktycznej rejestracji? :)

 

W Niemczech posiadanie przez pojazd dokumentacji technicznej typu brief, betriblaubnis (być może pomyliłem pisownię) czy innego odpowiadającego mu dokumentu, czy wreszcie w nowej wersji II części dowodu rejestracyjnego nie poświadcza rejestracji pojazdu, gdyż są to dokumenty wydawane przez producentów/importerów. Dopiero odpowiednie wpisy dokonane w WK w tych dokumentach i wydanie dowodów rejestracyjnych potwierdza rejestrację. Motorowery w Niemczech nie są rejestrowane w WK, choć istotnie mogą posiadać taką czy inną dokumentacje techniczną oraz nr nadawane przez ubezpieczalnię. W świetle PoRD i rozp.o rejestracji nie uważa się ich jednak za zarejestrowane, gdyż rejestracji tej nie dokonuje organ właściwy w tych sprawach.

 

Można to porównać do sytuacji polskiej karty pojazdu - samo jej wydanie na pojazd nie przyświadcza jeszcze o rejestracji pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocny marek z Ciebie :medit::medit: Dzięki za oświecenie :hug: Jednak WK przyjmuję to jako "podstawkę" gdyż ktoś umieszcza na tym dokumencie nawet datę 1-szej rejestracji więc wolę ten dokument od jakiejś umowy z "holendrem" lub "belgiem"która o niczym nie świadczy a nawet w takim przypadku nie wiadomo skąd pochodzi pojazd. I może masz rację ale taki papier to już coś :viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że fajnie jak masz cokolwiek na podkładkę. Obowiązek wymagania jednak takich dokumentów jako obligatoryjnych dla klienta jest juz jednak dyskusyjny... Motorowerki jak motorowerki - ale co zorbisz z naczepą za kupę baniek z GB? Też żadnych papierów nie ma z wyjątkiem "poświadczenia technicznego"... No a jak go nie ma to co mu zrobisz?

 

A wracając do meritum - choć motorowery nie są w RFN objęte obowiązkiem rejestracji, to oczywiście można je zarejestrować, jeśli klient złoży taki wniosek w ichnim WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.