Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

zenon

ogranicznik w volkswagenie LT 45

Polecane posty

zenon

Witam. Mam zapytanie, czy w sam. ciężarowym o DMC 4800kg obowiązuje ogranicznik prędkośći data pierwszej rejest.1993.06.17

Według tabeli,która ukazała się na forum to tak. Według tej tabeli to wszystkie sam. ciezarowe o dmc. od 3,5t do 7,5 t bez względu na date pierwszej rejestracji muszą posiadAĆ OGRANICZNIK.

Prosze mnie sprostować jesli żle rozumuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andmat

Art. 3. 1. Przepis art. 66 ust. 1a ustawy, o której mowa w art. 1, w stosunku do:

2) autobusu o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 10 t, samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, ale nie przekraczającej 12 t, i ciągnika samochodowego, dla którego dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów wynosi powyżej 3,5 t, ale nie przekraczającą 12 t, nie dotyczy:

a) pojazdów zarejestrowanych przed dniem 1 października 2001 r.,

(Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 92 poz. 884)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon

Ale z punktu 3 tego artykulu wynika, ze powinien być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
Ale z punktu 3 tego artykulu wynika, ze powinien być

Niestety musisz się dokłądniej wczytać w pkt który cytujesz oraz przeczytać pkt który przytacza kolega admant.

Niestety nie jesteśmy prawnikami i nie koncentrujemy się na słowach cytowanego przez Ciebie pkt 3 "nie dotyczy pojazdów wykorzystywanych w krajowym transporcie drogowym, niezarobkowym krajowym przewozie drogowym oraz w międzynarodowym transporcie drogowym i niezarobkowym międzynarodowym przewozie drogowym na terytorium państw niebędących członkami Unii Europejskiej" była to furtka dla pojazdów zarejestrowanych po 1 października 2001r. JEŻELI POJAZD ZAREJESTROWANY PRZED 1 PAŹDZIERNIKA 2001 r - stosujemy pkt 2

Powodzenia w czytaniu dzienników ::hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bohdang

Akurat do tego nic nie mają komuniści czy inne "ufoludki", tylko ludzie niekompetentni i niechlujni w tworzeniu i pisaniu przepisów. W latach 60-tych napisano pierwszy polski nowoczesny "Kodeks Drogowy", opublikowano też komentarz prawny do niego i wszystko było w miarę proste. Teraz różne lobby usiłuje na siłę wprowadzać różne "furteczki" w branży transportowej, co skutkuje m. in. angażowaniem nas diagnostów jako strażników działających w imieniu różnych władz. Np.: ustawa o VAT i badania z tym związane w OSKP. Poza tym, jak sami się przekonujemy (czasami nawet boleśnie), przepisy są napisane w ten sposób, że każdy z nich da się inaczej odczytać i zinterpretować. Brak jest jednej instytucji uprawnionej do takich właśnie interpretacji. To jest przyczyna całej tej dyskomfortowej sytuacji, a nie komuniści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek D
a nie komuniści

Ale ci do dzisiaj siedzą w PZPN, Orlen, Polska Miedź..................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
Akurat do tego nic nie mają komuniści czy inne "ufoludki", .............

Brak jest jednej instytucji uprawnionej do takich właśnie interpretacji. To jest przyczyna całej tej dyskomfortowej sytuacji, a nie komuniści.

Ale ja nic nie pisałem o komunistach tylko że "Niestety nie jesteśmy prawnikami" my diagności

A co do komunistów - to chciałbym aby wszyscy Ci co PSIOCZĄ na komunę zrzekli się swoich tytułów uzyskanych w komunie - BO TO BYŁ ZŁY SYSTEM KSZTAŁCENIA i nie podpisywali się w opiniach Ja prof ..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max72

im dłużej są ograniczniki, tym bardziej nie wiem które pojazdy powinny posiadać ograniczniki, w zeszłym tygodniu dzwoniłem do "krokodyli" na pytanie które pojazdy powinny posiadać ograniczniki odpowiedział mi inspektor, że wszystkie bez wyjątku powyżej 3,5 t :razz:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketiw38
im dłużej są ograniczniki, tym bardziej nie wiem które pojazdy powinny posiadać ograniczniki, w zeszłym tygodniu dzwoniłem do "krokodyli" na pytanie które pojazdy powinny posiadać ograniczniki odpowiedział mi inspektor, że wszystkie bez wyjątku powyżej 3,5 t :razz:

To zadzwoń jeszcze raz i zapytaj "A co z pojazdami zarejetrowanymi przed 1 października 2001 r, bo doczytałem się w Dziennik Ustaw z 2004 r. Nr 92 poz. 884, że do 12t nie dotyczy"

Ciekawe co Ci odpoweidzą - będa kazali zadzwonić później.

Może wraca, że jeden umie czytać a drugi pisać i dodzwoniłeś się do tego drugiego :-D:evil::ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.