Skocz do zawartości

Wyścig ze śmiercią ...


Norbert Jezierski

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat z tekstu: "wspaniali ludzie na jednośladach giną, bo idioci na czterech kółkach nie przestrzegają przepisów" - bez komentarza.

:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez komentarza

Nie wiem czy to akurat ci wspaniali giną, ale wiem że kierowcy aut często wymuszają pierwszeństwo a niestety takie zajechanie drogi jest najniebezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina zazwyczaj jest pośrodku.

 

Nie brakuje idiotów i z jednej i z drugiej strony, ale jeśli wyrazimy te ilości idiotów w procentach to mam wrażenie, że po stronie motocyklistów jest ich zdecydowanie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierowcy aut często wymuszają pierwszeństwo a niestety takie zajechanie drogi jest najniebezpieczniejsze.
wychodzi wymuszenie pierwszenstwa bo motocyklista smigal 120 w terenie zabudowanym, a ktos zle ocenil jego predkosc :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ustąp pierwszeństwa to masz ustąpić a nie oceniać prędkość

 

Mój kolega w zeszłym roku pożegnał sie z naszym światem. Uderzył motorem w auto wyjeżdżające z bocznej drogi w terenie zabudowanym.

 

Wymuszenie pierwszeństwa? Czy oby na pewno??

 

Przed wyjazdem ok 120 m była górka i łagodny łuk. Grzał ponad 180 (na tylu stanął licznik). Babka w aucie spojrzała w lewo i NIC NIE JECHAŁO. Zaczęła wyjeżdżać i nagle po NIECAŁYCH 3 SEKUNDACH wielkie BUUUM.

 

Ja twierdzę, że to wina motocyklisty, a nie kierowcy auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawa potoczyła od strony prawnej ?

Śmierć itp. - więc sprawę powałkowali zapewne lekko ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedni motocykliści. Wszystko i wszyscy im na drodze przeszkadzją. Polatać biedni nie mogą. Może trzeba im specjalne drogi wybudować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem kierowcą / :evil::evil::evil: / jak większość :lol: i mam kilku kolesi na motorach. Nic przeciw nie mam ale mogli by stosować się do przepisów jak "mniejszość". Słyszę czasem przechwałki " ... zamknąłem szafę /310km/h/..."Gdzie tu rozsądek...Znajomek zginął bo ze skrzyżowania ruszył na jednym kole i uderzył ... - ot ułańska fantazja :razz::razz::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do motocyklistów to można ich podzielić na dawców i normalnych. Nic mnie tak nie cieszy jak widzę piękny motocykl który porusza się z iście dostojnym tempie, zgodnie z przepisami - jest po prostu na co popatrzeć. Natomiast jak widzę dawcę który obwodówką trójmiejską pędzi, że mało mu spodni z tyłka nie zwieje to aż żal, że tacy jeszcze są cali. Ostatnio byłem w szpitalu na izbie przyjęć, w ciągu godziny przywieźli 3 motocyklistów w tym jeden w stanie ciężkim. Na pytanie ilu ich tak dziennie mają, to pani pielęgniarka odpowiedziała, że średnio 5-10, a w soboty bywa nawet więcej.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=gbzEYbRqR5s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

A co tu dziwnego. Specjaliści twierdzą że przy 60 km/h jest małe prawdopodobiestwo na przeżycie w aucie :cool::cool: to ciekawe co na to dwukołowcy jak między jajjami masz np. 150kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Siemka

A co tu dziwnego. Specjaliści twierdzą że przy 60 km/h jest małe prawdopodobiestwo na przeżycie w aucie :cool::cool: to ciekawe co na to dwukołowcy jak między jajjami masz np. 150kW

 

150 kW ??? w serii nie ma takich motocykli, a Twój post jest niezgodny z zasadami - popraw, co masz do poprawienia - inaczej dostajesz ostrzeżenie ! i nie brakuje to fakt.

Jezdze motocyklem 20-pare lat (mysle ze przez te lata ok 250 kkm nastukalem) i odpukac nic powaznego mi sie nie zdarzylo. Ale zginelo kilku kumpli i kolezanek turlajacych sie w dostojnym tempie.

Wiec nie generalizujmy i nie nazywajmy motocyklistami bezmozgie jeti bez wzgledu na to czy jezdza tzw "szlifierkami" czy tez szaleja po lasach quadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.