Skocz do zawartości

Anglik po raz kolejny


bratek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...
  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • blakop

    11

  • ketiw38

    9

  • Regan55

    7

  • adam1501

    6

Pytanie z egzaminu.

Turysta z Wielkiej Brytanii prosi o sprawdzenie hamulców.

odp. są trzy różne, chodzi o to czy diagnosta może sprawdzić hamulce i wystawić zaświadczenie wpisując wynik badania.

Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań, proszę o dwa słowa na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że większość tak robi (SKP i WK) tylko jakoś nie można doczekać się uregulowania prawnego aby takie postępowanie usankcjonować aby nie było w razie "W" kłopotów dla obu stron

Cały czas robilem do tej pory i nie widzę w tym nic złego.Nie mam powodu zeby ganiać klienta na lini SKP-WK bo ktoś skopal DR z danymi.Czy to naprawdę takie przestępstwo?Zyczę kolegom oby tylko do takich dochodziło w naszej pracy!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turysta z Wielkiej Brytanii prosi o sprawdzenie hamulców.

odp. są trzy różne, chodzi o to czy diagnosta może sprawdzić hamulce i wystawić zaświadczenie wpisując wynik badania.

Moim zdaniem nie ma przeciwwskazań, proszę o dwa słowa na ten temat.

Takie badanko możesz wykonywać co 20 minut nawet turystom z afryki pod warunkiem :x:x:x że schowasz pieczątkę .Ty oceniasz stan tech. :-D:-D Sorki przekroczyłem limit dwóch słów :keep:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli klient zgodzi się ze takie sprwdzenie wykonam na"gębę"to dlaczego nie!!!!! :D

 

Możesz mi to wytłumaczyć, dlaczego ?, który przepis tego zabrania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

dziś był u mnie gość Land rowerem freelander i chciał zrobić BO ( pojazd oczywiście po przeróbce kierownica po lewej stronie ) z tym że nie miał pisma od producenta że ten pojazd jest dozwolony do przeróbek i nie ma żadnych przecie wskazań na przeróbki.MIał za to potwierdzenie z warsztatu sam. że przeróbka jest zrobiona zgodnie z normami itp.

Ja klientowi powiedziałem że badania mu nie zrobię bo nie wiem czy ten samochód można przerobić .Więc pytanko :

czy ktoś z was robi przeglądy anglików przerobionych?? jak tak to jakie papiery są wymagane?? i jak taki przegląd liczyć zwykłe BO czy jeszcze po zmianie konstrukcyjnej??

bo bądź co bądź przekładka kierownicy to jakaś tam zmiana konst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to zmiany konstrukcyjne,teoretycznie robisz tylko OBT.Natomiast ja żądam zaświadczenia od producenta dopuszczenie przeróbki,f-rę na nowe elementy ukł. kierowniczego i opinię rzeczoznawcy na wykonanie zgodnie ze sztuka (mam takie prawo).Jest to sytuacja zaporowa dla klienta mam taką świadomość,ale jest to "dupochron".Ps. Mam pismo od Landka,że zmiany są niedopuszczalne we wszystkich modelach , nie dziwię się producentowi,że nie wyraża zgody,ale to jest inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to zmiany konstrukcyjne,teoretycznie robisz tylko OBT.Natomiast ja żądam zaświadczenia od producenta dopuszczenie przeróbki,f-rę na nowe elementy ukł. kierowniczego i opinię rzeczoznawcy na wykonanie zgodnie ze sztuka (mam takie prawo).

:ok:ok::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dawno już pisałem dopuszczam takowe pojazdy bez żadnych kwitów ,

robie normalny przegląd , jak książka pisze ,żadne kwity tu nie pomogą .jak będzie spieprzone , badania takie wykonuje bardzo dużo stacji . panowie rok. zleci szybko i być może za rok ten sam poj. przyjedzie na badanie na polskich blachach i co wtedy , takich poj. w kraju jeżdzi tysiące i do was też przyjeżdzają . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, tylko przeróbkę taką musi dokonać ktoś kto ma na ten temat pojęcie, bo na badaniu okresowym jest bardzo ciężko wychwycić błędy w montażu i jakiś dokument typu opinia rzeczoznawcy czy też poświadczenie z serwisu że dokonali takiej przekładki jak najbardziej się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pismo od Landka,że zmiany są niedopuszczalne we wszystkich modelach
A jak byś był taki miły i je udostępnił :-)

 

też mam już takie pismo :) kazałem klientowi to do mnie przynieś no i przyniósł mimo to że producent zabrania :) więc podziękowałem jemu i nie badałem tego auta :)

 

ps jak byś chciał takie pismo to podaj mi nr faxu na pw to jak będę miał chwilę to prześle tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak naprawde to polskie prawo jest konkretnie sprecyzowane co do rejstracji anglikow po przekladce kierownicy? ostatnio w TV i RADIU bylo ze mozna juz rejs. angliki , odgornie nakazala nam to UE. a jak to wyglada w praktyce ?

 

[ Dodano: 08-11-2009, 23:07 ]

czy po tym szumie jest juz jasne jakie trzeba spelniac warunki zeby zarejstrowac przelozonego anglika? bo czytajac opinie na ten temat wnioskuje ze nie jest to precyzyjne ustalone ... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak naprawde to polskie prawo jest konkretnie sprecyzowane co do rejstracji anglikow po przekladce kierownicy? ostatnio w TV i RADIU bylo ze mozna juz rejs. angliki , odgornie nakazala nam to UE. a jak to wyglada w praktyce ?

 

[ Dodano: 08-11-2009, 23:07 ]

czy po tym szumie jest juz jasne jakie trzeba spelniac warunki zeby zarejstrowac przelozonego anglika? bo czytajac opinie na ten temat wnioskuje ze nie jest to precyzyjne ustalone ... :?:[/quote

RTV czyli "Czwarta władza" to nie organ ustawodawczy.

Anglików nadal nie można rejestrować z kierownicą po prawej.

Kiedy to zmienią?

Może w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK JAK KOLEGA PISAŁ MUSI MIEC OPINIE ŻECZOZNAWCY I LUSTRZANE ODBICIE I ZEZWOLENIE OD PRODUCENTA NASZ OBOWIAZUJE NASZE PRAWO I NIKT SIE NIE BENDZIE NAS PYTAL JAK SIE COS WYDARZY POZDRAWIAM

TAK MIALEM NA EGZAMINIE KOLEDZY PYTANIE JAKIE DOKUMENTY I BYLO OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ZEZWOLENIE OD PRODUCENTA NASZ OBOWIAZUJE NASZE PRAWO

Jarku a mógłbyś wskazać paragraf, który mnie upoważnia do domagania się o takowy dokument a klienta zmusza do jego zdobycia?

Proszę nie odbierz tego osobiście ale odnoszę wrażenie, że różne tłumaczenia oraz podejście niektórych WK (odnośnie w/w dokumentu) jest nadgorliwością i chęcią znalezienia winnego w razie W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepsu może nie znajdziesz, ale podobno każdy diagnosta wie, że jeżeli pojazd był homologowany do ruch lewostronnego nie koniecznie musi być homologowany do ruchu prawostronnego.

Mnie nurtuje inne pytanie: Dlaczego nie możemy w dalszym ciągu rejestrować pojazdów z Angli bez przekładania kierownicy :?:

 

[ Dodano: 10-11-2009, 11:39 ]

oczywiście nie chodzi mi tu przede wszystkim o ruch lewo czy prawo stronny tylko związane z tym położenie kierownicy :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie możemy w dalszym ciągu rejestrować pojazdów z Angli bez przekładania kierownicy :?:

Nie możemy?

A jeśli ktoś przyjdzie do WK z ważnym DR angielskim i ważnym OBT to nie zarejestrują?

Przecie my wszyscy w eurokołchozie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się zapomniałeś - pojazd z Angli musi być na badaniu, Diagnosta nie może dać pozytywu :ok

Oczywiście że nie.

A co z WK w sytuacji J.W.??

Ja jestem całkowicie tego świadom, że jak taki zarejestrowany trafi do mnie na OBT to mu ten dowód zabiorę, ale WK teoretycznie może zarejestrować minę??????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.