Skocz do zawartości

PĘKNIĘTA SZYBA


KACZY

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem na badaniu technicznym pojazd który miał na środku przedniej szyby odprysk prawdopodobnie od jakiegoś małego kamyczka do okoła pojawiły się małe pęknięcia całość miała jakieś dwa centymetry średnicy.Szyba była naprawiana w firmie znanej w całym kraju zajmującej się wymianą i naprawą szyb.Klient miał dokument potwierdzający naprawę i dożywotnią gwarancje na miejsce naprawiene(w przypadku powiększania sie pęknięcia w miejscu naprawy wymiana szyby na nową)Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat

 

 

 

 

PS.Paniie Norbercie czy na forum można wymieniać nazwy firm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaam że jeżeli to miejsce jest tylko zabezpieczone przed rozprestrzenianiem się pęknięcia to jest to niewystarczające- szyba nie może mieć widocznych uszkodzeń w polu zakreślonym wycieraczkami oczyszczającymi przednią szybę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróciłem uwagę na gwarancję bo skoro firma jest tak pewna tej naprawy można wnioskować że szyba w tym miejscu jest tak samo wytrzymała jak przed pęknięciem no może prawie tak samo.a jaśli chodzi o pole widzenia to w zasadzie dało się zauważyć tylko miejsce samego odprysku punkcik średnicy 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Uważam, że jeżeli pęknięcie nie ogranicza widoczności kierowcy i nie osłabia szyby, to można dopuścić pojazd do ruchu ( tym bardziej, że jest gwarancja z naprawy szyby). Jednak ostateczna decyzja należy do diagnosty, który przeprowadza badanie pojazdu.

- pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest tylko wyłupane "oczko" to nie robię problemów. Niewielkie pęknięcia sklejone z atestem także dopuszczam do ruchu. Oczywiście jeśli szyba jest nawet i sklejona ale pęknięta na pół albo nie sklejona to nawet nie ma dyskusji tylko wymiana wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ufam takim gwarancjom na naprawy szyb , policjant kontrolujacy nie patrzy na gwarancje tylko na szybe i to co widzi , taksamo powinnismy i my podchodzic do sprawy . takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli jest to małe pęknięcie nie ograniczające widoczności i nie zagrarzające bezpieczeństwu to nie ma sprawy puszcze to w innym przypadku nie ma o czym rozmawiać szyba do wymiany :!::!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio klient wymieniał szybę i wystawiałem mu zaświadczenie za zatrzymany dowód rej.Szyba była pęknięta w prawym dolnym rogu pod naklejką z nr rej pojazdu prawie niewidoczne mimo to policjant uważał że jest to w polu widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d.u 227 wykaz czynności kontrolnych pkt 8.1.9 pęknięcia lub zmatowienia szyb ograniczające widoczność lub osłabiające wytrzymałość.

każde pęknięcie można uznać z osłabiające szybe -czyli negat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie czekam na kolejnego jelenia (tfu - odpukuję w niemalowane - nie było to przyjemne) - sarenek nie będe ruszał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie zauważyliście, że przepisy w/g których musimy pracować napisane są jak w tytule , czyli według mnie moim zdaniem? Niewiele przepisów jest jasnych. Na pewno znajdzie się ktoś kto powie, że nie wszystko da się ująć w paragrafy. Oczywiście zgadzam się ale ta szyba jest tylko małym przykładem " istotne pęknięcia" "osłabienie wytrzymałości" i tym podobne dyrdymały. Pracuję dosyć długo w tej branży i znam wiele przypadków małych zarysowań, czy uszkodzeń po kamykach. Samochody jeżdżą kilka lat bez żadnego problemu. Nie mniej jednak przepis to przepis i jest tak skonstruowany, żeby Mieczysław Naczelnik zawsze miał coś do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO

1. Nie wierzcie atestom na szyby bo naogół (tak ja z foliami) taki atest nie ma nic wspolnego z samochodem i ruchem drogowym.

2. Za "drobną" opłatą jestem gotów udzielić GWARNCJI na to ze Złotówka bedzie w przyszłym roku wymienialna 1 do 1 na $ USA.

3. Jeżeli pekniecie szyby wnosiłoby cokolwiek istotnego w kwestii osłabienia wytrzymałości nadwozia, to zapewne skutkowałoby to również innymi pęknieciami najbardziej kruchych elemntów tego własnie nadwozia czy.... szyb.

Panowie nie dajmy się zwariować i nie ustalajmy naszego postepowania na podstawie działań policji, przecież

to MY jesteśmy zostaliśmy wyznaczeni do kontroli w sprawach technicznych, a policja nie posiada ani wiedzy ani doświadczenia w tych sprawach.

 

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.