Skocz do zawartości

Problem z druga czescia briefu


piotrek126

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie kupilem pochopnie jak teraz widze motocykl sprowadzony z niemiec i uwierzylem sprzedajacemu ze do rejestracji w polsce wystarczy mi pierwsza czesc brief (nowy)"Zulassungsbescheinigung Tiel I motocykl kupilem w polsce .kiedy chcialem zarejestrowac powiedziano mi ze konieczna jest druga czesc (j/w Tiel II) zadwonilem do sprzedajacego a on powiedzial ze nie ma tego dokumentu i ze w jego stronach (dolnoslaskie) rejestruja na te pierwsza czesc czy mozecie doradzic co zrobic w tej sytuacji i jak naprawde jest z tym moze to urzednik utrudnia a moze jest sposob na uzyskanie tego dokumentu w niemczech prosze o rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale teil I - to jest dowód rejestracyjny pojazdu część I

Teil II - jest to dowód rejestracyjny część II

Wynikało by, że urzędnik ma rację.

Starsze dowody z briefem - może by wystarczył tylko dowód - ale w tej sytuacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjasnila moge zarejestrowac pojazd masz racje co do pojemnosci skokowej moto. znalazlem wczoraj przepis ze do pojemnosci 125 niemcy roznie wydaja dokumenty ,a moja aprilka ma 125 wiec sprawa sie wyjasnila zamieszczam to gdyz moze sie jeszcze komus przydac dziekuje za pomoc pozdrawiam. Urzednik ustapil :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam podobny problem co kolega piotrek126, z tym ze u mnie sytuacji jest następująca - mam motocykl z 96 roku o pojemności 125 cm3, który został wyrejestrowany w 2002 roku w urzędzie niemieckim. Mam do niego brief oraz . . . i tu najlepsze jedna kartkę z dowodu rejestracyjnego :shock: (ktoś uciął dwie pozostałe kartki - a ja przy kupnie nie wiedziałem ze dowód niemiecki ma 3 strony - wiem ciapa - delikatnie mówiąc - ze mnie :oops: )

Teraz pomimo umowy, brief, oraz tej jednej strony dowodu rejestracyjnego WK nie chce mi zarejesrowac motocyklu - czy istnieją jakieś podstawy prawne alby pomimo takich braków w dokumentacji możliwa była by rejestracja motocyklu?!

 

Byłbym wdzięczy za jaką pomoc

 

P.S.

Nie macie pojęcia dlaczego ktoś odciął te dwie strony - może to świadczy o zezłomowaniu pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się z sytuacja obcinania tego dokumentu. Absolutnie nie jest on do tego przeznaczony. Takie obcięcie to samowola i zniszczenie dokumentu. Nie uważam, aby jakikolwiek WK zarejestrował w tym układzie pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku jest toszke inaczej powinienes skierowac prosbe do urzedu ktory wydal dokument w niemczech o wydanie wturnika koszt 50 euro. W moim przypadku chodzilo o 2 czesc nowego briefu czyli ksiazke pojazdu (duzy stary).Gdzie w kazdym landzie sa inaczej traktowane motocykle o pojemnosci do 125 cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie dokumenty otrzymuja niemcy jesli zezlomowali motor, samochod

 

Całkiem możliwe, że informacja na ten temat w formie zapisu, czy pieczątki była zawarta właśnie w tej części dowodu rejestracyjnego, którą Ci odcięto 8) Co po części by tłumaczyło dlaczego to zrobiono ;)

 

PS kakiet - motocykle do 125 cm ustawowo w żadnym landzie nie mają II części DR, ani briefu. I na pewno w Grajewie nikt od Ciebie tego nie wymagał :)

 

PS2 Nie zawsze jest możliwe wydanie wtórnika DR korespondencyjnie - jeśli upłynął termin BT zażądają pojazdu, aktualnych badań... tak samo jak u nas... Ale coraz więcej WK przyjmuje w przypadku utraty DR zaświadczenie z niemieckiego WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tego sie obawiam, ze motor zostal ze zlomowany i daltego nie ma ty dwoch pozostalych stron.

 

a co do komunikacji z niemieckim urzedem to WK sam mi zaproponowal, ze oni na wlasna reke poprzez abmbasade wystapia o wtornik .. . .

wiec nie pozostaje mi nic innego tylko zyc w nadzieji, ze sprzedawa mnie nie oszukal . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.