Skocz do zawartości

REJESTRACJA auta bez karty pojazdu... ? co zrobić?


noname_conek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem autko od Kobiety z którą kontakt mi sie urał... [prawdopodobnie wyjechała za granice] przy zakupie powiedziała ze nie ma karty pojazdu... dzisiaj pojechałem zarejestrować auto i co? Bakak mi mówi ze nie zarejestrują mi auta dopóki nie doniosę karty, powiedziałem ze jej nie mam i że nie mam kontaktu z osoą od której kupiłem i że nie wiedziałem ze karta pojazdu jest taka ważna przy rejestracji, to mi powidziała ze trzeba było nie kupować auta... No to sie wqr*** i wyszedłem stamtąd :/

I nie wiem co mam teraz zrobić... miał ktoś kiedyś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem autko od Kobiety z którą kontakt mi sie urał... [prawdopodobnie wyjechała za granice] przy zakupie powiedziała ze nie ma karty pojazdu... dzisiaj pojechałem zarejestrować auto i co? Bakak mi mówi ze nie zarejestrują mi auta dopóki nie doniosę karty, powiedziałem ze jej nie mam i że nie mam kontaktu z osoą od której kupiłem i że nie wiedziałem ze karta pojazdu jest taka ważna przy rejestracji, to mi powidziała ze trzeba było nie kupować auta... No to sie wqr*** i wyszedłem stamtąd :/

I nie wiem co mam teraz zrobić... miał ktoś kiedyś podobny problem?

Pierwszy raz słyszę że potrzeba do rejestracji karta pojazdu (...), ale jako właściciel pojazdu możesz się zwrócić do urzędu (poprzedniej rejestracji o wydanie duplikatu karty pojazdu - piwsząc oświadczenie o zagubieniu karty pojazdu. Wilk syty i Owca cała :cool:

PS w dowodzie jest adnotacja czy była wydana karta pojazdu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr karty jest w DR nad polem kodowym na stronie zaczynającej się wpisem - rodzaj pojazdu

a jeśli karta nie była wydana to powinien być wpis "karty nie wydano" , "xxx" , "---"

i w tym przypadku to urzędnik idzie do "kozy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio na przeglądzie się zdziwiłem, bo jakiś mądraliński z kanału wychodzi i mówi, że bez samochodu mi przeglądu nie zrobi... A niby po co im samochód na tej SKP? Przecież i tak się na tym nie znają! Ja tylko dowód chciałem podbić i nie wiedziałem, ze auto jest do tego potrzebne... Co mówicie - zmienić SKP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze w dowodzie jest napisane czy została wydana i pierwsze co to sprawdziłem i została wydana tylko jej nie ma :/ złoże wniosek o wydanie wtórnika :/ tylko ciekawe ile na to trzeba czekać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o wtórnik rzecz jasna będziesz się starał w swoim WK, a nie w tym, gdzie auto było dotychczas zarejestrowane. Natomiast z tego WK w którym auto było zarejestrowane musisz mieć zaświadczenie, że pojazd miał u nich taką kartę wydaną. Warunkiem wydania Tobie takiego zaświadczenia będzie jednak zgłoszenie przez dotychczasową właścicielkę sprzedaży pojazdu Tobie (czyli zgodnie z przepisami, ta Pani powinna po sprzedaży pojazdu zgłosić w swoim WK, że go sprzedała podając dane nabywcy, co można zrobić nawet listownie) - jeśli tego nie zrobiła, nie dostaniesz zaświadczenia, a tym samym nie wyrobisz wtórnika DR i tym samym nie zarejestrujesz pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lekka przesada - kupujący mógł dostać kartę pojazdu i w drodze do urzędu zgubić - co zgłąsza zgodnie z prawdą :x i nie musi w to mieszać sprzedawcę :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak właśnie chce zrobić... tylko jeden problem... sprzedawca musi zgłosić ze auto sprzedane, a w moim wypadku sprzedawca nie zglosił i jest za granica i nie mam z nim kontaktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc o wtórnik rzecz jasna będziesz się starał w swoim WK, a nie w tym, gdzie auto było dotychczas zarejestrowane. Natomiast z tego WK w którym auto było zarejestrowane musisz mieć zaświadczenie, że pojazd miał u nich taką kartę wydaną.

Po co zaświadczenie, że karta została wydana skoro w DR rejst wpis, że została wydana = zaświadczenie. Więc niech urząd w którym rejestruje pojazd występuje do poprzedniego urzędu o wtórnik karty i problem z głowy. A informacją, że pojazd został zbyty do straego urzędu - będzie zapytanie nowego WK oraz umowa sprzedaży i DR. Chyba mogę po nabyciu zgubić Kartę pojazdu :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodeks drogowy - Art.72.4. W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu, zamiast tych dokumentów należy przedstawić zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji.

 

I teraz rozporządzenie o rejestracji:

 

Par.2.11. W przypadku zagubienia dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu przed ponownym zarejestrowaniem pojazdu właściciel pojazdu dołącza do wniosku o rejestrację zaświadczenie, o którym mowa w art. 72 ust. 4 ustawy, wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce ostatniej rejestracji, potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne do rejestracji pojazdu.

 

Par.8.1. Organ rejestrujący na wniosek właściciela pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 2, wydaje zaświadczenie, o którym mowa w § 2 ust. 11, po złożeniu przez właściciela stosownego oświadczenia pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych zeznań.

2. W przypadku gdy dane właściciela pojazdu, o którym mowa w ust. 1, są niezgodne z danymi właściciela zawartymi w zagubionym dowodzie rejestracyjnym lub karcie pojazdu, organ rejestrujący wydaje zaświadczenie po zgłoszeniu zbycia pojazdu przez właściciela, na którego wystawione były zagubione dokumenty.

 

ketiw38 - nie myl proszę gościowi. Jak widzisz przepis jest jasny i czytelny, a Twoje dywagacje na temat tego jakby to mogło Twoim zdaniem być załatwione nic tu nie pomoże... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.