Skocz do zawartości

Znikają numery silnika !!!!!!!!!!!!!!!!!!


S.K.P-POZNAŃ
 Share

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra wiadomość!!!!!

co niektórzy wiszą piwo :lol:

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UWAGA !!!

W związku z prośbą przedstawiciela PISKP - do czasu wyjaśnienia sprawy zamykam możliwość ściągania użytkownikom forum załączników uprzednio zamieszczonych w tym miejscu ...

TUTAJ: Stanowisko Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów w sprawie łamania praw autorskich

----

Norbert Jezierski

/NORCOM Poznań/

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekamy, zobaczymy ...

Dzieki - więcej takich wiadomości !!

 

Wrzucam to jako nowy temat - z opcją ogłoszenie - niech chłopaki przeczytaja to sobie jak najszybciej !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wiadomość będzie faktem gdy ukaże się w Dz. U. - jeszcze nie podpisana przez Prezydenta.

Byc może - jak dobrze pójdzie to z dniem 01.01.2006 r. nie będzie parzenia rączek przy silniku :lol:

czego wszystkim życzę

 

ale kij ma dwa końce [silnik to część wymienna ;) a złodzieje lubią wymieniać :twisted: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już nie nasza broszka - pytanie tylko, czy tradycyjnie nie wylano dziecka z kąpielą ?

 

Bo może warto było zachować numery silnika w dowodach rejestracyjnych ?

 

Każdy kij ma rzeczywiście dwa końce - i nie wolno widzieć w tym wszystkim tylko własnego interesu. Tyle lat był numer silnika i było ok a teraz to wszystkim przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby zapis "...nie będzie obowiązkowym..." nie został zinterpretowany przez mądrych urzędasów jako "jak jest to piszemy, a jak nie ma to nie piszemy" bo będzie jeszcze większy burdel niż jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak właśnie będzie - nie będę się zakładał, ale zdam Wam relację na podstawie tego, co będą diagności nam zgłaszać w sprawie zmian w programie STACJA.

Brak numeru silnika (numer nieczytelny itp.) nie będzie jedynie skutkował zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego ...

 

[ Dodano: 08-08-2005, 13:33 ]

Chyba, że zmienią przy okazji cały pakiet rozporządzen dotyczących wzorów dokumentów stosowanych przy badaniu technicznym - i wykreślą z nich pole "NUMER SILNIKA" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem / i jest napisane w pismie PISKP/ to zmiana dotyczy ustawy Prawo o ruchu drogowym i brzmi:

 

Art. 3.

W ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr

108, poz. 908 i Nr 109, poz. 925) wprowadza się następujące zmiany:

1) w art. 66 w ust. 3a uchyla się pkt 2

2) w art. 66a w ust. 2 pkt 2 otrzymuje brzmienie:

„2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub

podwozie bez numeru fabrycznego;”;

 

na dzień dzisiejszy art 66 ust 3 a PRD brzmi:

3a. Pojazd uczestniczący w ruchu powinien posiadać nadane przez producenta, z zastrzeżeniem art. 66a, cechy identyfikacyjne:

1) numer VIN albo numer nadwozia, podwozia lub ramy;

2) numer silnika.

 

czyli jednym słowem nr silnika nie będzie już cechą identyfikacyjną, ale czy zniknie z naszej rzeczywistości :?:

o tym zadecydują rozporządzenia wykonawcze [np ilość miejsc w pojeździe też nie jest cecha identyfikacyją - a jest w dowodzie i nie tylko :lol: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z teg co wiem numer silnika zniknie całkowicie i sprawa będzie dotyczyła wszystkich pojazdów tz tych zarejestrowanych i tych które dopiero będą rejestrowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Żeby nie było tak różowo:

 

[......]

 

Art. 6.

Dotychczasowe przepisy wykonawcze wydane na podstawie delegacji zmienianych niniejszą ustawą zachowują moc do czasu wydania nowych przepisów wykonawczych nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy.

 

[......]

 

Art. 8.

Ustawa wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia [......]

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

Pełen tekst w innym wątku: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=591

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Share

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.