Skocz do zawartości

Kolejny diagnosta przepuszcza samochód ciężarowy na autobus


Bogusław Maćkowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Bogusław Maćkowski

    5

  • Regan55

    5

  • Psuj

    4

  • Jacdiag

    4

A ilu w angażu ma napisane " diagnosta-mechanik"? I na to powołują się szefowie. A gdy popełnisz błąd bo robiłeś przegląd rejestracyjny w czasie wymiany przegubu przy oplu. I nie wiadomo czy mieć bat na diagnostę ( kamery,nadzory), czy na szefostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
czy ma ktos nr normy badz dyrektywe mowiacej o odleglosciach foteli jakie musza byc zachowane?

 

MAM W PRACY. JEST TO POLSKIE TŁUMACZENIE NORMY EUROPEJSKIEJ O AUTOBUSACH. Sprawdzę. Można ją zakupić w zasadzie tylko w księgarni normalizacyjnej w Warszawie. Zakup jest skomplikowany ale kosztuje ona kilkadziesiąt złotych.

 

PN-S-47010 LIPIEC 1999 POLSKA NORMA POJAZDY DROGOWE AUTOBUSY WYMAGANIA PODSTAWOWE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

 

Nadzór który ma leczyć jest tylko nie działa albo działa źle. Wystarczą regularne cykliczne kontrole skp pod katem wykonywania badań bez aut (nagrywanie stacji, tydzień wystarczy) i brania łapówek za usterki (prowokacje). W ciągu roku - dwóch prawie wszyscy "elastyczni" diagności tracą uprawnienia, a wraz z nimi zamyka się połowa stacji ze względu na braki kadrowe.

 

teraz to jest mozliwe by były kontrole SKP , to znowu robi sie lament bo planuje sie dorazne kontrole TDT

i jak tu dogodzic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to jest mozliwe by były kontrole SKP , to znowu robi sie lament bo planuje sie dorazne kontrole TDT

i jak tu dogodzic???

 

a ja mysle że dopóki diagnosta będzie pracował na umowe z właścicielem stacji to porządku nigdy nie będzie,z jakich przyczyn to wydaje mi sie ze nie musze wszystkim mówic,dlaczego nie pracujemy z ramienia starosty za odpowiednią pensje bez jakiś dziwnych premi od utargu,ilości zrobionych badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafi1979 napisał:

 

 

 

a ja mysle że dopóki diagnosta będzie pracował na umowe z właścicielem stacji to porządku nigdy nie będzie,z jakich przyczyn to wydaje mi sie ze nie musze wszystkim mówic,dlaczego nie pracujemy z ramienia starosty za odpowiednią pensje bez jakiś dziwnych premi od utargu,ilości zrobionych badań.

a ja uważam ,ze jesli czynniki kontrolne wyłapią nieuczciwych diagnostow niestosujących

okreslone warunki i zostana ukarani.to będzie przestroga dla innych i wreszcie zrobi sie tak jak powinno byc.Skonczą sie prezenty za BT ,badania DR...ect... a a wlasciciel SKP

straci upowazznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie pracujemy z ramienia starosty za odpowiednią pensje bez jakiś dziwnych premi od utargu,ilości zrobionych badań.

 

Pytanie to pojawia sie odkąd powstało to forum.

Jak widzisz to zatrudnienie i finanse?- :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie pracujemy z ramienia starosty za odpowiednią pensje bez jakiś dziwnych premi od utargu,ilości zrobionych badań.

 

 

Hmm... jakby Ci to powiedzieć... uwierz mi na słowo, ale nie chciałbyś być na garnuszku starosty, bo tam nie ma "odpowiednich" pensji, to znaczy są, np 1500 netto po prawie ośmiu latach pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy ze komputer nie puści rolek dopóki nie wprowadzi się danych pojazdu a kamera sprawdzi ze to był ten pojazd a nie inny i mysle ze wystarczy realna grozba ze ktos moze to sprawdzic, bez zadnego czatowania pod podejrzana stacja

Dopoki diagnosci nie zrozumieja ze chodzi o bezpieczenstwo ludzi beda robic takie glupoty i zaden bicz tego nie wyeliminuje. Zasada jest taka: dopoki sie ktos nie 'sparzy' nie zrozumie i nie szanuje samego siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki diagnosci nie zrozumieja ze chodzi o bezpieczenstwo ludzi beda robic takie glupoty i zaden bicz tego nie wyeliminuje. Zasada jest taka: dopoki sie ktos nie 'sparzy' nie zrozumie i nie szanuje samego siebie

 

Czytając raport NIK i inne tego typu jakoś bardzo mało wskazuję się że zły stan techniczny był powodem wyopadku. Wnioski ? Masz jakieś konkrety? Media potrafią rozdmuchać nie jedną typową sprawę. A ludzie ciąglę się na to nabierają .Wkaż zawód w którym nie ma chwastów. Takie uogólnienia mnie już tylko bawią 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkaż zawód w którym nie ma chwastów. Takie uogólnienia mnie już tylko bawią 8)

Ale nasz zawód jest chyba jedyny, w którym wiedza, sumienność, obowiązkowość jest postrzegana źle tak przez pracodawców jak i przez klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz zawód jest chyba jedyny, w którym wiedza, sumienność, obowiązkowość jest postrzegana źle tak przez pracodawców jak i przez klientów.

 

I znów uogólnienie Jest takich zawodów wiecej. Sam pomyśl. Jak praca nie daje satysfakcji to należy ją zmienić lub czekać na kontrolę ....? Szefowi można to jakoś spróbować tłumaczyć, że dbasz o dobry wizerunek firmy itepe itede Jeżeli się nie da to po co żyć w tym toksycznym związku ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopoki diagnosci nie zrozumieja ze chodzi o bezpieczenstwo ludzi bedla robic takie glupoty i zaden bicz tego nie wyeliminuje. Zasada jest taka: dopoki sie ktos nie 'sparzy' nie zrozumie i nie szanuje samego siebie

 

Czytając raport NIK i inne tego typu jakoś bardzo mało wskazuję się że zły stan techniczny był powodem wyopadku. Wnioski ? Masz jakieś konkrety? Media potrafią rozdmuchać nie jedną typową sprawę. A ludzie ciąglę się na to nabierają .Wkaż zawód w którym nie ma chwastów. Takie uogólnienia mnie już tylko bawią 8)

 

'zla wiadomosc to dobra wiadomosc' tak postrzegam ww. raport NIK. Jak sie rozejzysz wokol to na pewno cos znajdziesz bo korupcji ci u nas dostatek. Ale nasz zawod jest specyficzny... I jesli sam nie zadbasz o swoje 4 litery to ktos o nie zadba ale wtedy bedzie juz za pozno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka: dopoki sie ktos nie 'sparzy' nie zrozumie i nie szanuje samego siebie

Masz rację.Widzę to u siebie na własne oczy... :razz:

Ale nasz zawód jest chyba jedyny, w którym wiedza, sumienność, obowiązkowość jest postrzegana źle tak przez pracodawców jak i przez klientów.

Nie w kazdym przypadku ale często gęsto to się potwierdza....

Niestety tam gdzie są pieniądze tam zawsze znajdzie się "baranek"... :evil:

 

[ Dodano: 20-11-2009, 18:59 ]

Ps.Pozwoliłem sobie parę razy zapisać nr.rej.pojazdu ktory wjechał na SKP i kiedy

kierowca-klient zobaczył kto jest na zmianie robił zwrot o 360 i wyjazd.

Niestety na drugi dzień te pojazdy widniały w kompie po OBT.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient zobaczył kto jest na zmianie robił zwrot o 360 i wyjazd.

Niestety na drugi dzień te pojazdy widniały w kompie po OBT....

 

Fajną masz "ekipę" na SKP. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasz zawod jest specyficzny... I jesli sam nie zadbasz o swoje 4 litery to ktos o nie zadba ale wtedy bedzie juz za pozno

 

W każym zawodzie ta sama zasada. Lekarz oskarżony o zastosowanie nie tej grubiści nici chirurgicznej ... Ty się żalisz czy chwalisz ? Specyficzny jest każdy zawód na swój sposób. Taxówkarz nawet na sąd moze nie doczekać a po głowie oberwać może. Na razie same tezy a jakieś wnioski bo nie wiem do czego zmierzasz.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robił zwrot o 360 i wyjazd. :evil:

po zwrocie o 360 zostanie w tym samym kierunku

wystarczy 180

:cool:

To może jednak powrót? Nie nie - żartuje :D

(może dziwne żarty ale jednak uśmiech się przydaje w tej pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy 180

Doczekaj mego wieku a wtedy pogadamy..... :D

No tak w pewnym wieku już niechce się obraćać o 180 tylko o 360 :evil: Kiedyś się mówił: 'I wpieriot" :ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.