Skocz do zawartości

Serdecznie witamy w nowej wersji forum!

Pierwsze logowanie wcześniejszych użytkowników do nowego forum, wymaga wygenerowania nowego hasła (jest to czynność jednorazowa). W tym celu możemy skorzystać z linku Nie pamiętasz hasła? lub z tego u dołu okna logowania. Uwaga: Proszę podać e-mail taki sam, jaki jest ustawiony na wcześniejszym forum!

waga50

Przyczepa lekka SAM- ładowność

Polecane posty

waga50

Przychodzi klient na stację i mówi : proszę pana chciałem kupić przyczepkę lekką, SAM, do 750 kg i kupiłem, ale coś mi tu nie pasuje i pokazuje DR a w nim DMC 1510 kg, MW 850 kg. Panie kupił pan przyczepę ciężarową. No tak, ale sprzedający pokazał mi 660 ( ładowność) i na tej podstawie mnie przekonał. I teraz pytanie : niech ta przyczepa już będzie ale auto ma ponad 2 tony plus przyczepa to jest około 3600 a on ma tylko kat. B prawa jazdy, czyli do 3500 i teraz czy ma wozić ładunek np. 500 kg? czy ma zrobić "E" do "B" (jeżeli coś to pomoże)? czy jakieś badanie dodatkowe? Mówi że ma jeszcze Astrę z hakiem. No i jeszcze "kwiatek", podobno przyczepa niema hamulca. ::?

bohdang

Musi koniecznie zamontować hamulec (np. najazdowy), gdyż nie jest to przyczepa lekka. Pytanie: kto taki rodzaj pojazdu określił w tym przypadku? Co zaś tyczy możliwości ciągnięcia tej przyczepy z kategorią prawa jazdy "B", to nie ma takiej mozliwości.

waga50

Klient ma przyjechać tą przyczepą. Zobaczymy co to jest?

Psuj

Musi mieć E do B bo w kategoriach prawa jazdy liczą się masy DMC a nie rzeczywiste.

TOSPOL

PRAWO JAZDY B + przyczepa - warunki.

tabelka_prawo_jazdy.jpg.7efc163b1d2387ed89633ec915ffff8b.jpg

waga50

Więc jest to przyczepa lekka SAM o MW 260kg. Nr VIN ten sam co w DR, sprawna technicznie a więc co, Badanie okresowe + dodatkowe- opis zmian- 6.7 i do WK.

TOSPOL

Jsli jest to przyczepka lekka o dmc. do 750kg to nie podlega badaniu okresowemu.

waga50

TOSPOL ale w DR jest jako przyczepa ciężarowa.

Nowicjusz
TOSPOL ale w DR jest jako przyczepa ciężarowa

No i dobrze

Rodzaj pojazdu : przyczepa lekka

Podrodzaj: ciężarowa

waga50

No ale jeśli badanie wg. cennika 6.7 to ono występuje z czynnościami badania okresowego.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.