Skocz do zawartości
waga50

Przyczepa lekka SAM- ładowność

Rekomendowane odpowiedzi

waga50

Przychodzi klient na stację i mówi : proszę pana chciałem kupić przyczepkę lekką, SAM, do 750 kg i kupiłem, ale coś mi tu nie pasuje i pokazuje DR a w nim DMC 1510 kg, MW 850 kg. Panie kupił pan przyczepę ciężarową. No tak, ale sprzedający pokazał mi 660 ( ładowność) i na tej podstawie mnie przekonał. I teraz pytanie : niech ta przyczepa już będzie ale auto ma ponad 2 tony plus przyczepa to jest około 3600 a on ma tylko kat. B prawa jazdy, czyli do 3500 i teraz czy ma wozić ładunek np. 500 kg? czy ma zrobić "E" do "B" (jeżeli coś to pomoże)? czy jakieś badanie dodatkowe? Mówi że ma jeszcze Astrę z hakiem. No i jeszcze "kwiatek", podobno przyczepa niema hamulca. ::?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bohdang

Musi koniecznie zamontować hamulec (np. najazdowy), gdyż nie jest to przyczepa lekka. Pytanie: kto taki rodzaj pojazdu określił w tym przypadku? Co zaś tyczy możliwości ciągnięcia tej przyczepy z kategorią prawa jazdy "B", to nie ma takiej mozliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waga50

Klient ma przyjechać tą przyczepą. Zobaczymy co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Psuj

Musi mieć E do B bo w kategoriach prawa jazdy liczą się masy DMC a nie rzeczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TOSPOL

PRAWO JAZDY B + przyczepa - warunki.

tabelka_prawo_jazdy.jpg.7efc163b1d2387ed89633ec915ffff8b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waga50

Więc jest to przyczepa lekka SAM o MW 260kg. Nr VIN ten sam co w DR, sprawna technicznie a więc co, Badanie okresowe + dodatkowe- opis zmian- 6.7 i do WK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
TOSPOL

Jsli jest to przyczepka lekka o dmc. do 750kg to nie podlega badaniu okresowemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waga50

TOSPOL ale w DR jest jako przyczepa ciężarowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nowicjusz
TOSPOL ale w DR jest jako przyczepa ciężarowa

No i dobrze

Rodzaj pojazdu : przyczepa lekka

Podrodzaj: ciężarowa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
waga50

No ale jeśli badanie wg. cennika 6.7 to ono występuje z czynnościami badania okresowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi