Skocz do zawartości

Przekładanie inst.gazowych


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki rodzaj badania wykonać chodzi o gaz , jeżeli robimy pierwsze z zagranicy pojazdu w którym została załozona instalacja gazu z auta które już było zarejestrowane w kraju wczesniej, robimy okresowe gazu czy może pierwsze?

01-12-2004 09:19

Michał SKP Wolsztyn PWL 05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz pierwsze zza granicy, dodatkowe na gaz, tylko klient musi przedstawić ci albo zaświadczenie o badaniu zbiornika przez TDT, albo homologację nowego zbiornika (jeśli założył nowy zbiornik), no bo skąd ty masz wiedzieć że istalacja była polska a nie np. zamontowana w holandii.

01-12-2004 09:28

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie pieknie, ale klient nie ma faktury za montaz tej instalacji, a wydział komunikacji tego raczej nie przyjmie. Co w takim razie robić, homologacja jest, ale co dalej, musi być faktura czy nie?

01-12-2004 11:52

Michał SKP Wolsztyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest problem wydz. komunikacji. U nas auto sprowadzone zza granicy musi przejść pozytywny przegląd techniczny, a bez atestu na butlę nie mogę dać pozytywa, reszta to już sprawa wydziału i szczerze mówiąc nie bardzo się tym interesowałem. Takie mamy wytyczne od kierownika wydziału.

01-12-2004 12:37

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja gazowa jest przypisana do auta w którym została zamontowana po raz pierwszy i nie może być przekładana, dane pojazdu są wpisane do wyciągu ze świadectwa homologacji no i faktura za montaż nie będzie pasowała z datą pierwszego montażu ! np 2 lata temu , a badanie nowej fury [ 15 lat ] z za granicy jest np 2004.12.01 to jak to sobie wyobrażacie że to przejdzie w Wydziale Komplikacji ?w Bydgoszczy jest to nierealne

01-12-2004 19:40

Wiesław SKP Bydg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o aucie sprowadzonym zza granicy, Wiesław skąd możesz wiedzieć, czy auto przyjechało z gazem, czy gościu po sprowadzeniu przełożył instalację np. z jakiegoś rozbitka ? Nie mamy takiej wiedzy a żeby przejść przegląd musi mieć ważny atest butli z TDT. Reszta mnie nie interesuje, nie będę wchodził w paradę wydziałowi komplikacji :). Takie mamy ustalenie z kierownikiem.

06-12-2004 09:14

Maciek Michalewicz SKP AKUNUMA Barlinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownik kierownikiem a takie sprawy smierdzą na odległość u nas takich gnamy lepiej spokojnie spać nara :-)

10-12-2004 23:23

DZIDEK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.