Skocz do zawartości

Dopry warsztat LPG


blakop

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję dobrego machera od instalacji LPG II generacji (instalacja TOMASETTO). Chodzi o kogoś kto zajrzy, wyreguluje, jak trzeba to poradzi co wymienić, bo instalacja w pewnych sytuacjach nie robi jak trzeba (silnik 4.0 Jeep XJ 91') - oczywiście, kogoś kto zrobi to za rozsądne pieniądze i bez propozycji typu "a załóż Pan sekwencje". Szukam w wlkp. ale jak ktoś naprawdę rzetelny i dobry to w sumie i dalej dojadę.

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogoś kto zrobi to za rozsądne pieniądze

A może już była założona za rozsądne pieniądze i teraz po prostu trzeba dopłacić co by działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może już była założona za rozsądne pieniądze i teraz po prostu trzeba dopłacić co by działało.

 

Całkiem możliwe - z tym że ja szukam kogoś kto to trafnie zdiagnozuje, a nie będzie zgadywał - i tą właśnie różnice miałem na myśli pisząc o "dobrym" macherze :)

 

Sprzedaj to auto .......... :D :D

 

Co zazdrość potrafi zrobić z porządnym człowiekiem... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze po raz drugi odpowiedź bo nie ma jej w tym poście :-?

Może ta się ukaże

instalacji LPG II generacji (instalacja TOMASETTO).

O ile masz tam reduktor Tomasetto to nie wiem czy ci to ciągnie dobrze na gazie, montuje instalacje od 2002r i tomasetto widziałem 100KM, 140KM i jakieś SUPER ale nie wiem do jakiej mocy.

Napisz konkretnie co się dzieje, spróbuje pomóc :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja II generacji w sam. 4,0 litra?- z założenia nie powinna pracować. Musiała być chyba założona bardzo dawno temu.

A jakie są objawy niesprawności tego pojazdu (detonacja - wystrzał, brakuje mocy, gaśnie podczas jazdy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja II generacji w sam. 4,0 litra?

A co ma piernik do wiatraka :-D

z założenia nie powinna pracować

no ale pracuje, może nie koniecznie w opisywanym przypadku ale ogólnie to na II generacji jeżdżą takie samochody że ja osobiście bym się ich nie podjął gazować nawet kilka lat temu, kiedy sekwencje czy też ciągłe wtryski gazu były bardzo drogie, a przyjeżdżają na filterki i jakieś serwisy to sie sam dziwie że to jeździ.

Oczywiście dzisiaj wtryski gazu są bardzo tanie więc się je montuje w większości przypadków

Pozdrawiam wszystkich zagazowanych ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z założenia nie powinna pracować

 

No to dziwne, bo pracuje idealnie :)

Problem dotyczy pewnej przebudowy, która zamierzam zrobić, no ale skoro to nie ma prawa pracować... ;)

 

llary - posłałem Ci na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia, te które jeszcze jeżdżą ze zwykłymi instalacjami, w większości popsuły czujniki odpowiedzialne za wtrysk benzyny, nie mówiąc o spustoszeniu pod maską po wystrzale.

 

Syrenka też pracuje, jeździ i to jeszcze jak :-D

 

[ Dodano: 16-01-2009, 19:25 ]

Problem dotyczy pewnej przebudowy

 

Przebudowy? Myślałem że po gazowcach nie potrzeba poprawiać.

A co z wyszczególnieniem w wyciągu homologacji na dane autko - będzie nowe? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wyszczególnieniem w wyciągu homologacji na dane autko - będzie nowe?

No może i teoretycznie masz racje że jeżeli zmienimy jakiś element w instalacji gazowej to mógłbyś zażądać nowego świadectwa homologacji :shock:

A jeżeli ja wymienie sobie w samochodzie np szybe bo mi pękła na zamiennik lub jakiś reflektor to czy też będziesz chciał homologacji :?::?:

No coś chyba nie tak :!:

Każdy element w instalacji gazowej ma oznaczenie wg 67R lub dodatkowo 110R więc czy to jest ten element który założył pierwotnie monter czy już jest po wymianie to już nie ma takiego znaczenia ::hey

 

Jak tam blakop po regulacji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że po gazowcach nie potrzeba poprawiać.

 

A niby dlaczego? Po każdym można poprawić.

 

A co z wyszczególnieniem w wyciągu homologacji na dane autko - będzie nowe?

 

A po co? Jesli to będzie element sygnowany tą samą homologacją cząstkową? A poza tym kto powiedział, że przebudowa ma dotyczyć samej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym kto powiedział, że przebudowa ma dotyczyć samej instalacji?

 

Nie sądzę żebyś chciał poprawić po producencie - bez jego zgody, a jeśli tak, to :-D może warto by opatentować przeróbkę. :-D

 

[ Dodano: 17-01-2009, 17:37 ]

dodatkowo 110R więc czy to jest ten element który założył pierwotnie monter czy już jest po wymianie to już nie ma takiego znaczenia ::hey

A właśnie że ma. Ponieważ w instalacji LPG wg regulaminu 110 na tabliczce znamionowej powinny być wyszczególnione wszystkie elementy instalacji wraz z oznaczeniem. I powinno się sprawdzać kompletność wg tej tabliczki, na szczęście dla nie których, u nas obowiązuję na razie regulamin 67R z poprawkami serii 01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg regulaminu 110

Prawie 110-tka odnosi się do CNG ale na większości części montowanych w inst LPG jest to oznaczenie, ponieważ np elektronika jest taka sama do LPG i CNG, mi chodziło tylko o ewentualną konieczność żądania od klienta świadectwa homologacji na tą instalacje, gdzie np w samochodach które mają już instalacje prawie 10 lat takiego świadectwa nie uzyskasz a na dodatek to większość tych pojazdów jest po wymianie któregoś z głównych elementów instalacji, a ja jako monter nie wystawie ci świadectwa homologacji "SPOSOBU MONTAŻU INSTALACJI PRZYSTOSOWUJĄCEJ DANY TYP POJAZDU DO ZASILANIA GAZEM" jeżeli wymieniałem reduktor lub zbiornik z wielozaworem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żebyś chciał poprawić po producencie - bez jego zgody, a jeśli tak, to :-D może warto by opatentować przeróbkę. :-D

 

Nie za bardzo wiem o co Ci chodzi, ale powtarzam - przeróbka nie dotyczy instalacji tylko innego elementu silnika który to jednak ma wpływ na pracę instalacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszę tego złośliwie, zajmuję się od kilku lat między innymi montażem i naprawą instalacji LPG. Dlatego wiem, że nie wszystko i nie w każdym aucie można zamontować z bardzo prostego powodu - późniejszych reklamacji. Widziałem już kilka razy pojazdy, a właściwie gołe bloki silnika po wystrzale LPG. Osoby które to "zjawisko"przeżyły (a wystrzał zawsze następował przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu np. podczas wyprzedzania) nie chcą już słyszeć o instalacjach podciśnieniowych - mieszalnikowych. Konsekwencje zaoszczędzenia kilkuset złotych mogły być tragiczne w skutkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już kilka razy pojazdy, a właściwie gołe bloki silnika po wystrzale LPG

Oj przepraszam bardzo, co ma blok (kadłub) silnika do wystrzału mieszanki gazowo-powietrznej w kolektorze ssącym

przy gwałtownym wciśnięciu pedału gazu np. podczas wyprzedzania
coś chyba mieszasz :shock: , może miałeś napisać że kolektory ssące lub obudowy filtra powietrza ::hey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam bardzo, co ma blok (kadłub) silnika do wystrzału mieszanki gazowo-powietrznej w kolektorze ssącym

Oj jak mówi że widział to widział :evil::D chyba wie co widzi ;D chyba :x

Pozdrowienia dla gazowników ::hey:ok:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.