Skocz do zawartości

badanie pojazdów podlegających dozorowi


kowal

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informacje jak postępujecie gdy przyjeżdza pojazd z urządzeniem które podlega dozorowi

np. dżwig, winda towarowa na pojeżdzie , cysterna.

Badanie dozorowe było wykonane powiedzmy 2-3 tygodnie wcześniej i jest ważne rok. Czy termin

następnego badania techniczneg za rok ,czy zgodnie z terminem ważności dozoru technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin za rok. Ten temat był poruszany przy butli z gazem LPG. Dozór musi być ważny w dniu badania. Reszta nas nie interesuje, to jest problemem klienta, żeby odnowił dozór na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie ,jeżeli diagnosta musi wpisać w rejestrze dane dozoru -terminy oraz

wykonawce i wystawia zaświadczenie z badania -to terminy powinny się pokrywać.

Pojazd bez dozoru -jest pojazdem niespełniającym warunki dopuszczenia do ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - taka jest wykładnia obowiązujących przepisów - reszta jest chyba nadinterpretacją ....

Nieważne badanie TDT to juz zmartwienie Klienta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Drogi kierpwco klocki hamulcowe tylko na 20kkm, ale ze mi wychodzi iż pan ganiasz 40 kkm rocznie to ja Panu dam tylko na pół roku."

 

Po pierwsze:

Panowie badnie techniczne to potwierdzenie, że samochód jest zgodny z warunkami technicznymi w DNIU BADANIA !!!!!

Po drugie:

Brak podstaw prawnych do wyznaczenia innego terminu następnego badania, niż rok (2 lata) od daty badania. No chyba ze na pierwszym badaniu. Ja przynajmniej nie znalazłem mozliwości zeby w jakiejkowiek sytuacji wyznaczyć badani za np. 65 dni.

 

Piotr Barczuk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też trafić na klienta który jak twierdzi zna przepisy i ja jako diagnosta nie mam prawa żądać od niego dozoru na winde (nakrzyczał na mnie wręcz :? )bo on jest właścicielem tego pojazdu i tylko on jeździ tym samochodem wieć niemusi mieć dozoru :roll: ....Uśmiałem sie troche z klienta, otworzyłem brame i grzecznie sie pożegnałem prosząc aby niewygłaszał swojej wiedzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde urządzenie zamontowane w pojeździe musi być sprawne (i posiadać wymagane przepisami certyfikaty) - i koniec tematu. Ale klienci bywają różni - nie da się ukryć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre urządzonka jeszcze potrzebują wpis konserwatora co 14 dni, i to by była afera jak byśmy jeszcze to musieli sprawdzać, ale u nas czasami ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Też tak stosuję, że dozór musi być ważny w dniu badania.Natomiast,[ już poza naszymi obowiązkami ] kilka osób spytałem czy mają uprawnienia na obsługę podestu.Byli zaskoczeni że jest im to potrzebne-ale to nie nasza sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tyllko przypominam, że ważne jest też, żeby dokładnie spisać numer poświadczenia wydanego przez dozór techniczny, bo w przypadku samochodu z urządzeniem dozorowanym ( dźwig, cysterna, winda, zbiornik LPG ) to należy zrobić. przy badaniu technicznym powinno nas interesować czy w dniu naszego badania dokumenty z dozoru są jeszcze ważne, a na ile to nas nie interesuje, to nie nasz problem, co klient zrobi z tym zbironikiem, windą czy dźwignikem. W dniu badania było to sprawne i było dopuszczone przez dozór techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

jeden klient trochę się na nas obraził. Nie chcę mu zrobić okresowego na na dźwig bez dozoru. A inne stacje robią :D , pokazał mi zaświadczenie a tam: badanie okresowe z terminem nbt wyznaczonym na miesiąc :?: od dnia badania, skreślony pkt2 i w uwagach "dojazd do miejsca garażowania i dokonania badań dozorowych" No chyba ze coś się zmieniło w przepisach i to przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba ze coś się zmieniło w przepisach i to przeoczyłem
w przepisach to na pewno nic tylko w głowach niektórych diagnostów zamiast mózgu jest siano :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jednak sie cos zmieniło bo przyjechał z winda na OBT z dokumentami poświadczającymi, że przez konserwatora wind zostały wykonane próby i złożone dokumenty do UDT na wydanie decyzji.

Nie uznanie tych dokumentów za właściwe do OBT wywołało zdziwienie, bo było zapewnienie konserwatora UDT że to wystarcza.

Rozmowa z konserwatorem skończyła się konkluzją, że "inni na tych dokumentach robią OBT i nie ma żadnego problemu" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło , Decyzję z UDT żądaliśmy i żądamy ,a konserwator jest od tego ,aby przygotować dane urządzenie dla Dozoru. I ten papierek niech sobie schowa ,nie będę pisał gdzie :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo było zapewnienie konserwatora UDT

 

A konserwator ma tyle wspólnego z UDT co kot napłakał... ma być UDT na dźwig i tyle :)

Ty to wiesz, ja to wiem a ktoś "nie wie" i robi na takich dokumentach, i to stajen się normą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo było zapewnienie konserwatora UDT

 

A konserwator ma tyle wspólnego z UDT co kot napłakał... ma być UDT na dźwig i tyle :)

 

No konserwator ma akurat dużo wspólnego z UDT. Sam inspektor bez konserwatora nic nie zrobi i na odwrót.

Ale samo zapewnienie konserwatora nic nie daje, musi być decyzja i protokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także i cały czas współpracuję z UDT. Chyba, że tym masz tylko uprawnienia, po to tylko żeby mieć. Jak jesteś aktywnym konserwatorem to bez współpracy z UDT nie wiem co robisz :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zlecając monterowi montaż windy guzik mnie interesuje UDT. Ja płacę i na koniec dnia chcę mieć zamontowane urządzenie od razu z kwitami UDT dla klienta. Bez współpracy montera i inspektora UDT nie byłoby to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec dnia chcę mieć zamontowane urządzenie od razu z kwitami UDT dla klienta.

Czyli inspektor UDT ma już przy sobie od razu gotową decyzję UDT dopuszczającą to urządzenie do eksploatacji... :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.