Skocz do zawartości

czy bedzie jakis problem z rejestracja auta z Francji


bartsimson

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem auto sprowadzone z Francji, ktore we francuskim dowodzie rejestracyjnym ma wpis VENDU LE z data z 2006r czy chcac teraz zarejestrowac je w Polsce, bede mial jakies problemy z tym ????, czy wogole da sie je zarejestrowac ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze, mam tylko dowod rejestracyjny z adnotacja sprzedany z data 2006r, czyli ponad 2 lata temu, i umowe kupna z ta sama data, czyli auto stalo nie oplacone ponad dwa lata. Czy mozna je teraz oplacic, zarejestrowac i ubezpieczyc, czy jakies sankce beda z tego tytulu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem rejestracji musiała by być umowa kupna - sprzedaży z aktualną datą i 5 dni od podpisania umowy na zrobienie badania pierwszego - dotyczące pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą (przed rejestracją w kraju) i po tym badaniu opłacić akcyzę i podatek od wzbogacenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy z aktualna data sprzedazy, nic z tego nie rozumiem.

tzn że gdybyś go miał dzisiaj przedstawić w urzędzie celnym to data umowy powinna być nie starsza jak 5 dni wstecz , a nie dwa lata wstecz. Mam nadzieję że w końcu jasno się wyraziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj w Urzędzie Celnym. Nie ma co gdybać. Nie wiemy co to za auto, co to za cena i jakie mogą być ewentualne odsetki... Często nie warto kombinować jeśli w grę wchodzi przysłowiowe parę złotych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam zrobic jesli data jest z 2006r ???? o to mi chodzi.

 

Powiedziałem ci wszystko co wiedziałem nawet ci prywatną wiadomość wysłałem z podpowiedzią, nie wiem czego jeszcze ci trzeba aby zrozumieć , wydaje mi sie że głupa palisz i niepotrzebnie nam głowę zawracasz błachym problemem, w którym można sobie poradzić przysłowiowym powiedzeniem koniec języka za przewodnika ...ale w urzędzie!,.... jak wspomniał Blokop za co mu piwo postawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co mam zrobic jesli data jest z 2006r ???? o to mi chodzi.

 

Powiedziałem ci wszystko co wiedziałem nawet ci prywatną wiadomość wysłałem z podpowiedzią, nie wiem czego jeszcze ci trzeba aby zrozumieć , wydaje mi sie że głupa palisz i niepotrzebnie nam głowę zawracasz błachym problemem, w którym można sobie poradzić przysłowiowym powiedzeniem koniec języka za przewodnika ...ale w urzędzie!,.... jak wspomniał Blokop za co mu piwo postawię

 

Tak, przeczytalem PW, za ktora bardzo dziekuje, nie rozumiem tylko dlaczego teraz probujesz byc nie mily piszac o zawracaniu glowy blachym problemem, przeciez PW dostalem po napisaniu swojego ostatniego posta. Nie mialem wczesniej doczynienia z tym dlatego napisalem wlasnie tutaj, teraz juz wiem wiecej, za co bardzo dziekuje, mam nadzieje ze uda mi sie oplacic i zarejestrowac to auto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za wypowiedź;. Posta napisałem zanim przeczytałem wiadomość na PW, sory za szorstkość . , że tak powiem było to nie celowe raz jeszcze przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.