Skocz do zawartości

Montaż instalacji LPG w poj.bez ważnego OBT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie co? obaj macie racje, bo można zrobić tak jak piszecie , wiec o co spór każda droga prowadzi do tego samego rozwiązania z wyjątkiem kosztów wydanych przez klienta

 

[ Dodano: 24-02-2009, 21:12 ]

blokop chyba ci nerwy puściły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blakop postawiłem Ci piwo na zgodę,Pozdrawiam

 

[ Dodano: 25-02-2009, 11:50 ]

Masz u mnie postawione piwo na zgodę dla SKP Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo SKP odpuści z procedurą, albo WK - inaczej nie da rady

 

Rozwiązanie na 100% legal? Proszę bardzo:

 

Czy nie prostszym i legalnym rozwiązaniem byłoby skierowanie WK na BT takiego pojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skierowanie... Ale co do tego skierowania? Czyli jeśli dostaniesz PC bez adnotacji "GAZ" i skierowanie to uważasz sprawę za załatwioną?

 

mirek.g - nie bardzo łapie z tymi nerwami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop to piwo to miało być dla SKP poznań ,ale nie szkodzi,że Tobie postawiłem NA ZDROWIE.ps A co miślisz o mojej wypowiedzi w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tego skierowania?

 

Nie znam tak bardzo dokładnie "waszych procedur" dlatego dopytuje jak "najlegalniej" w tym jak by nie było "pacie" postąpić.

Klient przedstawia wszystkie papiery od gazu w WK w DR brak przegladu i wpisu :

1.CZy na PC nie mozna wpisac zasilany gazem i skierować na badania?

Wykonujemy na SKP okresówke ,dodatkowe"gaz" wystawiamy zaświadczenie z wyn.pozytywnym .WK robi "swoje" w DR.

2.Czy brak waznego bt dyskwalifikuje jakiekolwiek wpisy przez WK w tym "gaz"

 

A może jeszcze inne rozwiazanie??? no bo nasz pozytyw przy braku wpisu to też"półlegal" :D

Takich mamy ustawodawców :shock:

 

A jeszcze dodam ,że kiedyś się uparłem w/w temacie i klient przyjechał ze skierowaniem na badanie z WK :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie pisze, żw WK nie może dokonać wpisu GAZ na podstawie wyciągu z homo montażu w DR, w którym nie ma ważnego badania tech. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednio nigdzie. Biorąc jednak pod uwagę, że dowód rejestracyjny jest dokumentem dopuszczającym pojazd do ruchu, to zasadnym wydaje się kwestionowanie tego dokumentu w momencie kiedy pojazd nie został poddany badaniom technicznym i w ruchu w związku z tym uczestniczyć nie może. Znalazło to wyraz w instrukcji w sprawie rejestracji, która stanowi, że w przypadku zgłoszenia się do rejestracji właściciela bez ważnych OBT zabiera mu się tablice i DR, daje czasówkę i wysyła na SKP. Oczywiście literalne określenie dotyczy li tylko rejestracji, ale można śmiało założyć, że intencją ustawodawcy były wszystkie przypadki związane z rejestracją.

No i teraz - wpisać czy nie wpisać ten GAZ na PC... No w sumie dlaczego mam legalizować z prawnego punktu widzenia zmiany techniczne pojazdu, co do którego stanu technicznego nie mam pewności? A nie mam, bo z technicznego punktu widzenia on nadal nie jest dopuszczony do ruchu - prawda?

 

PS A inna kwestia - jak już ma PC to po co skierowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że nie spełnia,mam wątpliwości odnośnie tych 20 zł (za jakie badanie dodatkowe),bo chyba brniemy w jakiś zaułek

pewnie chodzi o "Ponowne sprawdzenie... 2.10" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
ja to jeszcze nigdy nie widziałem skierowania z wk

Jak nie widzieliście to zobaczcie jak to wygląda to w stołecznym m,Poznań :D

Ład i porządek jak zawsze :P

Co nieco zakresliłem aby tez inne WK sie pogłowiły nad wzorem,który powinien byc jednolity w naszym kraju :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Poznaniu językiem urzędowym jest j. polski to proszę "zamazać" również nazwisko właściciela, bo samo imię to zamało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań-wiadomo,szkoda gadać ale ja w Szczecinie tez taką bumagę widziałem a nawet miałem w swoich rękach ,w krótkiej bo 7 letniej profesji w tym zawodzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.