Skocz do zawartości

Wolne rolki


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

"wolnych rolek" do bad. nap 4x4

 

Hmm... ja tam widziałem wolne rolki, ale do badania ciężarówek z napędzanymi dwoma tylnymi osiami (bodajże Kamaz tak ma). Czy mówicie o jakimś dziwnym sprzęcie podkładanym pod jedno koło autka 4x4? U mnie to jest rozwiązane tak, że druga rolka kreci się w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak na rolkach sprawdzić autko z nap 4x4 ?

 

Dzisiaj miałem takowe i

 

U mnie to jest rozwiązane tak, że druga rolka kreci się w drugą stronę.

 

Działa bez zarzutu. a jak nie to tylko opóźnieniomierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to jest rozwiązane tak, że druga rolka kreci się w drugą stronę.

Ja pracuję na linii Hofmana i ten tryb sprawuje się bez zarzutu. Jedynie samochód musi być prosto ustawiony bo go sciągnie w bok jak się rolki włączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak rolki się obracają w przeciwnych kierunkach to da się zbadać h-ce w aucie 4x4 bez możliwości rozłączenia,a co wtedy dzieje się z tylnymi kołami?Bo nie "kumam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,a co wtedy dzieje się z tylnymi kołami?

 

Nic, stoją w miejscu. Cały trik polega na tym, że koła obracające się w przeciwnym kierunku wymuszają pracę mechanizmu różnicowego i moment obrotowy generowany przez rolki nie przenosi się poza dyfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do piozar11 ,czy dobrze się sprawują przy napędzie 4x4 w osobówce?

 

sprawują się dobrze jedyny minus to ich waga ciężkie jak cholera tak jak już wspomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ,czy nadają się do osobówki i ciężarówki?

 

[ Dodano: 08-03-2009, 12:42 ]

zastanawiam się jeszcze ,czy nie wystarczy podnieść tylko jednego koła np.tylnego przy badaniu przednich,może ktoś ma jakiś sposób na badanie auta 4x4(oczywiście nie licząc opóżnieniomierza).Drążę ten temat,ponieważ często robimy badania dla policji ,po kolizji,jeszcze nie było w/w auta,ale co będzie jak się zjawi :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nie wystarczy podnieść tylko jednego koła

 

Jest to pewne rozwiązanie. Podobnie jak w rolkach z systemem 4x4 będzie się ono kręciło w drugą stronę (moment obrotowy przekazany zostanie tam gdzie ma lżej,czyli nie do mechanizmu różnicowego międzyosiowego ale na podniesione koło). Wadą jest to, że musisz robić 2 razy pomiar dla każdej osi i np u mnie pierwszy pomiar zostałby skasowany przy uruchomieniu go ponownie. Czyli musiałbyś zapamiętać pomiary, porównać procentowo lewą i prawą stronę i zapomnij o wyliczeniu przez komputer WSH. Nie mówiąc o problemikach czysto technicznych i bezpieczeństwa związanych z podniesieniem pojazdu. Prościej użyć opóźnieniomierza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,potrafię użyć opóżnienimierz.tylko jest problem z wydrukiem dla policji a poza tym mówiąc uczciwie nie mam placu do uzyskania prędkości 30 km/h a potem bezpiecznie zatrzymać pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,potrafię użyć opóżnienimierz

 

Broń Boże tego nie kwestionowałem, jeśli tak odczułeś to przepraszam.

 

.tylko jest problem z wydrukiem dla policji

 

Zależy od opóźnieniomierza, AMX 520 ma możliwość wydruku z PC-eta,a teraz pracuję na LWS 2 i on też ma możliwość podłączenia drukarki termicznej, ale jej niestety nie posiadam. Zostaje protokół wypisany ręcznie, tak jak wypisuję w przypadku pomiaru szyb, podbić pieczątką i już

 

nie mam placu do uzyskania prędkości 30 km/h
.

 

A to juz jest problem... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz ,czy nadają się do osobówki i ciężarówki?

 

nadają się bez problemu,podkładasz pod koła najeżdżasz i sprawdzasz :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Napisz ,czy nadają się do osobówki i ciężarówki?

 

nadają się bez problemu,podkładasz pod koła najeżdżasz i sprawdzasz :-D

 

Maja wolne rolki do osobowek, cena circa 3800 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.