Skocz do zawartości

silnik z uszkodzonym polen numerycznym-legalna przekladka


Maniek600

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie...mam bardzo pilne pytanie

sprzedaje dzisiaj gosciowi silnik od motocykla o pojemnosci 650 i on bedzie go wkladal do swojego zarjestrowanego na 200ccm, wszystko juz wiem, jak przebiega caly ten legalny proces przekładki i nasuwa mi sie teraz pytanie,,, kupiłem ten silnik z uszkodzonym polem numerycznym (ktoś zjechał go boshem), nie pisalem umowy k/s na ten silnik,bo to część wymienna i teoretycznie nikt nie powinien dochodzić jego pochodzenia,,,,gosc który chce kupić odemnie teraz ten silnik, chce spisac umowe k/s,,,umowa bedzie miala zawarte nasze dane osobiste i nazwe przedmiotu sprzedazy czyli "silnik" - bez oznaczen, bo nie ma nr,,,czy w razie jak gosc wywali jakiegoś dzwona w inne auto, zjedzie sie policja itp, zacznie sie dochodzenie, to mogą sie doczepić do silnika? mogą damagać sie jego pochodzenia itp,,, bo nie wiem czy mam sie stresowac czy spisac umowe i spać spokojnie,,,zaznaczam ze kupilem ten silnik od goscia w polsce, który go sprowadzil,,,wiec nie znam jego przeszlosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ten silnik z uszkodzonym polem numerycznym (ktoś zjechał go boshem),

Nikt nie robi tego bez powodu- chodzi o zacieranie numeru silnika- ja bym miał wątpliwości co do pochodzenia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zjechał szlifierką numer to nie po to żeby się ładnie świecił ;)

Nikt Ci nie odpowie jednoznacznie, że będzie tak czy siak bo sytuacje bywają różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamontuje ten silnik w motorze to zmieni pojemność, która jest wpisana w DR czyli z 200 cm na 650 cm , czyli będzie musiał zrobić badanie o zmianie konstrukcyjnej pojazdu na stacji diagnostycznej.

Zrobi to jakiś diagnosta który żeby określić pojemność tego silnika( bo tobie nie musi uwieżyć) będzie musiał odczytać jego numery.

Sytuacja w takim przypadku zaczyna robić się patowa.

Nie ma numerów nie ma badania , nie ma badania nie ma zmiany w DR,nie ma zmiany w DR nie ma jeżdzenia. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co koledzy powiedzą jezeli nowy właściciel przedstawi przy B.T. opinię rzeczoznawcy określającą parametry silnika

Jeżeli bym zobaczył że numery były zeszlifowane ordynarnie fleksem to nawet opinia rzeczoznawcy by gościowi nie pomogła , ale to mówię ja Jarząbek trener pierwszej klasy :D ,a co by zrobił ktoś inny to już jego sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.