Skocz do zawartości

Wynik badania okresowego z wpisem VAT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 year later...

Osobiście miałem jeden taki temat (pracuje na podstawowej :) ) a mianowicie sprinter z trzema rzędami siedzeń i VAT-2, gdzie przestrzeni bagażowej było ze 40cm, wskazałem klientowi stosowne paragrafy i dlaczego mam obiekcje co do stanu technicznego i klient że to był świeży nabytek zrobił wielkie oczy i z trzęsącymi rękoma oświadczył, że jedzie do poprzedniego właściciela. Oczywiście do BT jako takiego w zasadzie nie doszło więc nie mogę mówić o wyniku a gdyby się zdecydował wystawiłbym wynik negatywny, ponieważ uważam, że skoro taki zapis znajduje się w DR to na okresowym BT pojazd powinien spełniać te wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, że do badania na Vat spełniał warunki a później dołożył trzeci rząd i przeniósł kratkę ,, pomysłowych ci u nas nie brakuje ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepsiów to badania VAT mogą dokonać tylko okręgówki - więc moze byc pytanie w jaki sposób określił pan że ten VAT jest nie prawidłowy skoro nie ma Pan do tego uprawnień na stacji ( to oczywiscie tylko rozmyślania ).

Ja jeśli mam taki przypadek, jesli pojazd wszytkie inne rzeczy ma ok wystawiam zaświdczenie z badania technicznego wypisując na zaświadczeniu, że nie spełnia danego VAT, nie wpisując do dowodu następnego terminu badania technicznego - tak mi nakazał wykonywac WK. Ale przeważnie jesłi nie pasuje ten VAT jest rozbierznosć stanu faktycznego z zapsiem w dowodzie rejestracyjnym i najcześciej chodzi tu o liczbę miesjc - a wtedy to oczywiscie negatyw.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepsiów to badania VAT mogą dokonać tylko okręgówki

 

według PoRD tak, ale w odpowiedzi na pytanie nr 9 , MI juz na to zezwala,,,w efekcie u nas spełnienie warunków na Vat po raz pierwszy robią okręgówki, natomiast kolejne okresowe pojazdów z Vat wykonują również podstawowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według przepsiów to badania VAT mogą dokonać tylko okręgówki - więc moze byc pytanie w jaki sposób określił pan że ten VAT jest nie prawidłowy skoro nie ma Pan do tego uprawnień na stacji

 

Jeśli diagnosta ukończył kurs "po nowemu" czyli zdał egzamin przed TDT to przeszedł pełną ścieżkę szkolenia to chyba powinien wiedzieć jaki VAT ma spełniać dany pojazd :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,w efekcie u nas spełnienie warunków na Vat po raz pierwszy robią okręgówki, natomiast kolejne okresowe pojazdów z Vat wykonują również podstawowe ,,,

Nic dodac nic ująć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.