Skocz do zawartości

Okresowe badanie techniczne w niedzielę


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie ,czy mogę zrobić badanie okresowe w niedzielę.Frontem do klienta-ma w poniedziałek bardzo wcześnie wyjazd w trasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie sam znam stacje które pracują w niedziele więc skoro stacja jest czynna to nie ma żadnych przeszkód pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed niedzielą jest sobota i piątek nawet

termin badania jest do dnia, a nie w dniu

 

badanie powinno być w godzinach ( i dniach) pracy SKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w razie potrzeby też robimy w niedziele ! Szef dzwoni wsiadam (lub kolega) do autka jade i otwieram "kramik"

No to zakładam, że szef nosi cię na rękach, bo jesteś "wymarzony" pracownik. ;)

Ja nie wyobrażam sobie, abym zarywał niedziele z powodu ignoranta, który obudził się po rocznej drzemce, że nagle termin mu się skończył.

A po drugie podczas kontroli przez policję, jak by się trafiło na bystrzachę, dowodzik pewnie zostałby zatrzymany z powodu "podejrzenia".

Oczywiście wszystko byłoby do odkręcenia, ale czasu klient by trochę stracił.

Stacja wykonuje badania w zakresie czasu pracy, który ma "wypisany" na tablicy inform.,

czyli jeśli robisz badania w niedzielę, to musisz to napisać godziny otwarcia, i siedzieć w pracy w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam sobie, abym zarywał niedziele z powodu ignoranta, który obudził się po rocznej drzemce, że nagle termin mu się skończył.

 

Tym bardziej, że termin badania "niedzielny" jest ważny do poniedziałku, zgodnie z KPA.

 

Kiedyś już ktoś pisał jak to jest z tymi godzinami, stacja robi badania w godzinach określonych na szyldzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma w poniedziałek bardzo wcześnie wyjazd w trasę

a czy jest pewny 100% sprawności pojazdu

a może podczas badania zostaną wykryte usterki - i zonk, wtedy N, a DR do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7min jazdy :D

A włączenie wszystkich urządzeń (zwłaszcza analizator lub dymomierz) + czas samego badania + wyłączenie wszystkiego + kolejne 7 min na powrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem jak u was bo kolega musiał się grubo tłumaczyć jak to się stało że zostały wykonane przeglądy w niedziele skoro stacja nie pracuje w/g szyldu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wie tylko Policjant miejscowy, a w drugim krańcu Polski. ;)

Ponadto od tej właśnie niedzieli SKP, będzie np. otwarta w 1 niedzielę miesiąca ::D::D::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na jednej ze stacji jest napisane . czynne w niedziele za wcześniejszym powiadomieniem, czyli zawsze klient mógł uprzedzić że przyjedzie w niedziele .a tak naprawdę to nie ważne kiedy przegląd jest zrobiony ważne żeby był zrobiony dobrze , :) nie wiem przed kim się ten diagnosta tłumaczył , przed policjantem czy jakimś innym nierobem - urzędnikiem dla którego godziny pracy są święte :-x cena badania nie wzrosła od 2004 r jakiesą koszty każdy wie , przeliczcie ile zostaje z jednego badania na czysto. :( dla przykładu za 2000 m płacimy 40tys zylów rocznie do urzędu miasta a gdzie reszta :)

 

[ Dodano: 13-03-2009, 19:50 ]

robię tak jak berecik -jeśli zajdzie taka potrzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robię ale w przypadku kiedy następny termin badania wypada w niedzielę lub inny dzień wolny od pracy wpisuję w DR lub zaświadczeniu najblizszy termin pracy SKP /np.ter.nast.bad. niedziela-daj.e poniedziałek/ czyli 1 dzień na korzyść klienta.Jak do tej pory zaden organ w postaci WK lub Policji tego typu działania nie kwestionuje :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze robię ale w przypadku kiedy następny termin badania wypada w niedzielę lub inny dzień wolny od pracy wpisuję w DR lub zaświadczeniu najblizszy termin pracy SKP /np.ter.nast.bad. niedziela-daj.e poniedziałek/ czyli 1 dzień na korzyść klienta

 

Dobrze robisz.

 

Źle robisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wpisuję następny termin np. za rok i nie wnikam czy to niedziela, sylwester czy Boże Ciało.

Klient może zrobić zawsze wcześniej BT, a czy jak wypada w niedzielę to jak Policjant zna KPA i uzna, że ważne jest BT do poniedziałku to niech się właściciel pojazdu martwi.

Po kilku incydentach przestałem się za kogoś martwić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regan55 napisał/a:

Nie wiem czy dobrze robię ale w przypadku kiedy następny termin badania wypada w niedzielę lub inny dzień wolny od pracy wpisuję w DR lub zaświadczeniu najblizszy termin pracy SKP /np.ter.nast.bad. niedziela-daj.e poniedziałek/ czyli 1 dzień na korzyść klienta

 

 

mirek.g napisał/a:

Dobrze robisz

 

 

Źle robisz

 

Dobrze robisz :-

Coś sie pieprzy z tymi cytowaniami.

Jeżeli chodzi o ten termin to jest na to ustawa ,tylko nie mogę jej znaleźć.

Jak pamiętam to jest napisane że jeżeli termin przypada na dzień wolny od pracy to przyjmuje się dzień następny czyli poniadziąłek i tak można sobie zrobić w systemie Norkomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.