Skocz do zawartości

Ważność dozoru na zbiornik


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

bo przyznam się zmyliło mnie ostatnio bo miałem na przeglądzie samochód z włoskim zbiornikiem . ( auto jesto już zarejestrowane od tamtego roku czyli pierwsze badanie przeszło więc ciekawe jak?? )

ja oczywiście gościa zapytałem czy ma na ten zbiornik jakiś polski atest a on mówi że nie ma bo nie jest wymagany więc powiedziałem ładnie do widzenia i kazałem mu albo wymienić zbiornik albo oddać go do atestu .

Najlepsze było to że on powiedział że pojedzie tam gdzie było robione pierwsze badanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bo go nie miał

Nie wiem ile pracujesz w tej branzy.Przy OBT podstawowa zasada:dokumenty,

dokumenty i jeszcze raz dokumenty.Jak nie będziesz tego przestrzegał to podejrzwam

ze dlugo nie"pociagniesz".Nie posiada dot. koniec przeglądu.Nie wierz w rozne bajki

jakie Ci będzie plótl klient tylko czyń swoje...!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że ja gościa pożegnałem na samym wstępie takie rzeczy jak atest na zbiornik to ja wiem priorytet więc kazałem mu albo zbiornik wymienić na taki co ma polski atest albo ten co ma oddać do atestu.Samochód ten na stacje do mnie nie wiechał podziękowałem panu na wstepie.

Tylko mnie martwi jedna rzecz że ktoś w moim rejonie o tym chyba nie wie że zbiornik musi mieś polski atest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że ja gościa pożegnałem na samym wstępie

Sorry,myslałem ze mu klepłes....!!!! :x .Tym się nie mart,wiedza i to dobrze wiedzą

ale....!!!! :razz: .Tego sie w tej branzy nie uniknie,"konkurencja"za$$$$$$$$$$$$

wszystko zalatwi....!!!! :razz:::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie martwi jedna rzecz że ktoś w moim rejonie o tym chyba nie wie że zbiornik musi mieś polski atest.

Nie tylko w Twoim rejonie są "pocztowcy", choć marna to pociecha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mniejsze zło wybrać i na wstępie powiedzieć do widzenia ??

Nie ma mniejszego lub wiekszego zła....!!!! :razz:

Brak dokumentów automatycznie eliminuje pojazd z BT...

Na jakiej podstawie przeprowadzisz identyfikacje i z czym porównasz....????

Dz.U 155 Zal.1 pkt1-klania się...!!!!

Kazde urządzenie podlegające dozorowi tech.musi mieć dokument ....!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za nie ważny zbiornik też N ???

Oczywiście ze bez problemów mozesz kelepnąć "N" ale ....????

Ja widząc taką sytuację tlumaczę klientowi co ma zrobić i odjazd z SKP.... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jak nie ma dokumentu na zbiornik to nie zaczynamy bt.Jak napewno wiecie musimy w rejestrze i na zaświadczeniu wpisywać numer, datę protokołu,więc jak niema kwitu to co tam wpiszemy przy wyniku N ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niema kwitu to co tam wpiszemy przy wyniku N ?

Wszystko mozesz spisać ze zbiornika tj.producenta,pojemność itp.

A własnie w rejestrze wpiszesz brak poś.na zbiornik z TDT i piekne "N"

Osobiście tak nie robie,brakdok.-odjazd z SKP.....!!!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niema kwitu to co tam wpiszemy przy wyniku N ?

Wszystko mozesz spisać ze zbiornika tj.producenta,pojemność itp.

A własnie w rejestrze wpiszesz brak poś.na zbiornik z TDT i piekne "N"

Osobiście tak nie robie,brakdok.-odjazd z SKP.....!!!! :razz:

 

 

6. W przypadku badania technicznego pojazdu

z zamontowanym urzàdzeniem technicznym, o którym

mowa w art. 81 ust. 12 ustawy, uprawniony diagnosta

w rejestrze zamieszcza informację o dopuszczeniu

urządzenia technicznego do eksploatacji, podając

numer i datę wystawienia protokołu oraz decyzji

dopuszczającej urządzenie do eksploatacji wydanej

przez właściwy organ dozoru technicznego.

 

 

Dodam jeszcze że w opisie uwag do zaświadczenia z bt jest napisane żeby te dane też tam wpisać,więc jak tego nie zrobimy to wykonamy badanie niezgodnie z dz.u.Dlatego ja jak nie mam kwitu to nie zaczynam bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed przystąpieniem do badania żadam "kwitu" na zbiornik,w przypadku braku odstępuję od badania,sprawę traktuję podobnie jak brak DR ,bo też tak się zdarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed przystąpieniem do badania żadam "kwitu" na zbiornik,w przypadku braku odstępuję od badania,sprawę traktuję podobnie jak brak DR ,bo też tak się zdarza :)

Odstępuję - to słowo zawsze mi się podobało - choć nie zawsze klientowi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przed przystąpieniem do badania żadam "kwitu" na zbiornik,w przypadku braku odstępuję od badania,sprawę traktuję podobnie jak brak DR ,bo też tak się zdarza

 

Ja też odstępuję od badania. Czemu?

 

Zapis o wyniku N jest w rozporządzeniu, a o wykonaniu badania po przedstawieniu dokumentu w ustawie. A gdzieś mi się obiło o uszy u wyższości ustawy nad rozporządzeniem... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.