Skocz do zawartości

zakup samochodu w Angli na firmę


camillosss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie - szybkie pytanie.

Brat znalazl mi samochód w Anglii, w weekend ma zfinalizowac tranzakcję. No i w związku z tym moje pytania.

Czy potrzebne jest zawarcie jakiejs dodatkowej umowy pomiedzy sprzedającym (osoba prywatna) a mną (jednosobowa firma) ?

Czy moze wystarczy standardowy angielski dokument wypelniany prze kupnie samochodu - z taka roznica ze zamiast mojego imienia i nazwiska - beda dane mojej firmy razem z NIP'em ?

 

Poprostu - chce sprowadzony samochód wpisac sobie w koszty - wiec w tym celu potrzebuje jakiegos dowodu zakupu, gdzie bedzie wskazana cena.

 

Prosze o pomoc w rozwiązaniu tego problemu?

 

Pozdrawiam

Kamil Buczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz pod pojęciem "standardowy angielski dokument"

 

Do rejestracji w Polsce będzie Ci potrzebny dowód własności - WK zadowoli się w zasadzie czymkolwiek z czego będzie wynikało kto, co komu sprzedał.

Co natomiast US będzie od Ciebie wymagał dla udokumentowania odliczeń w takim przypadku to już u nich proponuję pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy dokument czyli dowod rejestracyjny anglielski z danymi.

 

Mam jeszcze jedno pytanko. Czy trzeba czekać w angli na przyjście nowego dowodu czy samochód może być sprowadzony zaraz po zakupie?

 

A jesli chodzi o urzad skarbowy w polsce to musi to byc umowa cywilno prawna kupna sprzedży samochodu - znalazlem anglielski odpowiednik

http://www.legalsure.co.za/Agreement%20of%20Sale.pdf

 

Jesli ktos wie cos na te tematy - bądz ktos juz sprowadzal samochod ktory pozniej byl rejestrowany na firme - to bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto nie będzie zarejestrowane na firmę, tylko imiennie na Ciebie - nie posiadasz osobowości prawnej.

Wpis w dokumentach rejestracyjnych zagranicznych na mocy którego przechodzi do przekazania prawa własności (USA, GB) niestety może nie być uznany w Polsce, gdzie obowiązuje dokumentowanie prawa własności na zasadzie przepisów i formalności kodeksu cywilnego i Kodeksu Drogowego.

Proponuje poszukać w necie i zastosować dwujęzyczny wzór umowy kupna sprzedaży - zaoszczędzisz na tłumaczu przysięgłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rejestracją - chodzi mi o to - bo wiem ze po sprzedazy dowód wysyłany jest do odpowiedniego urzędu w angli i oni pozniej odsylaja nowy dowod do kupującego. Czy oni odela ten dowod do Polski, czy musze podac im angielski adres na jaki wyslą ten dowód?

 

Rozumiem, ze wg was jak podpisze umowe kupna sprzedazy samochodu (najlepiej w dwóch językach) ze sprzedającym. To mogę samochód przywozic?

 

P.S. przepraszam za czasem banalne pytania. Jestem lekko zielony w temacie ... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rejestracją - chodzi mi o to - bo wiem ze po sprzedazy dowód wysyłany jest do odpowiedniego urzędu w angli i oni pozniej odsylaja nowy dowod do kupującego.

 

Z tego co wiem to nie cały dowód, tylko jego przeznaczona do tego cześć/odcinek. Ale Ty wywozisz ten pojazd z GB więc jak chcesz się ubiegać o nowy DR? Chcesz go rejestrować na siebie przed przywiezieniem?

 

Do Polski przywozisz dotychczasowy DR angielski (V5) na anglika i umowę z nim spisaną.

Co do formalności związanych z wywozem pojazdu z GB - nie wiem - musisz się orientować tam w DVLA - nie wiem czy możesz jechac na tablicach poprzednika - co z ubezpieczeniem?

W Polsce zgłaszasz się po przyjechaniu do UC i US, robisz badanie i rejestrujesz w WK na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rejestracją - chodzi mi o to - bo wiem ze po sprzedazy dowód wysyłany jest do odpowiedniego urzędu w angli i oni pozniej odsylaja nowy dowod do kupującego. Czy oni odela ten dowod do Polski, czy musze podac im angielski adres na jaki wyslą ten dowód?

 

Jeśli masz nowy wzór dowodu (V5C) jest część do oderwania, którą odsyłasz ale to w przypadku gdy chcesz uzyskać dowód na siebie (nowego nabywcę).

Natomiast jeśli jesteś nowym nabywcą, który wywozi pojazd poza granice GB, to zabierasz dowód ze sobą i tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, rozumiem - czyli poprostu do tego zawieram jeszcze umowe kupna sprzedaży - no i dalej standardowa procedura...

 

Dziekuje bardzo za podpowiedzi.

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.