Skocz do zawartości

Sprzedaz motocykla z zagranicy (kwestia rejestracji)


Vinnc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pytanie odnoszace sie do powyzszego tematu a mianowicie:

Czy kiedy dokonam zakupu motocykla poza granica kraju ( niemcy , WB ) i zaraz po sprowadzeniu go do kraju moge go starac sie sprzedac bez uprzedniej rejestracji na siebie? (z autopsji wiem ze kiedy kupowalem w kraju swoj motocykl musialem przetlumaczyc mase dokumentow wloskich azeby doprowadzic motocykl do mozliwosci rejestracji na siebie) .

dokladnie chodzi o to zebym nie mial przy tym jeszcze zbednej papierkowej roboty i dodatkowych kosztow skoro maszyna i tak ma tylko przesliznac sie przez moje rece i trafic do innego wlasciciela.

 

ale wydaje mi sie ze moze z tym byc problem poniewaz jednak musze jakas umowe sporzadzic na miejscu z zagranicznym wlascicielem motoru, ale moze jednak mozna jakos to delikatnie ominac :D poradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze dobrze orientujesz się w temacie ale jak to zrobisz to juz decyzja nalezy do Ciebie.Ja tez kiedyś "kupiłem"sobie samochód w Niemczech nie wychylając nos z domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli faktycznie nie masz pojęcia jak to zrobić to porozmawiaj z ludzmi którzy zajmują sie tymi sprawami zawodowo.Nie mogę Ci podawać szczegółów gdyz wg.mnie to forum nie powstało zeby przekazywać takie informacje. :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zwyczajnie zwrocic sie do kogos kto mial z taka sytuacja stycznosc czy np. jakis urzednik w WK moze mi udzielic takich informacji?

Mozesz spróbować ale nie chciałbym być w tym momencie na twoim miejscu ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 wyjścia:

 

1. kupujesz za granicą, robisz badanie techniczne, tłumaczenia i załatwiasz vat-25. Teraz możesz sprzedać następnej osobie

 

2. kupujesz za granicą i za granicą sprzedajesz kolejnej osobie. Ten który kupił przywozi pojazd do Polski więc na niego spadają obowiązki o których mowa w pkt. 1

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, kupuje robiue tlumaczenia biore sprzet do kraju i wszystko jest oik, ale czy moge sprzedac go od razu po przywiezieniu czy musze odczekac jakis czas? (cos o 6ciu miesiacach slyszalem :D) no i czy np przyda sie do tego zgloszona dzialalnosc gospodarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz sprzedawać.

 

Zasada 6 miesięcy polega na tym, że jeżeli sprzedajesz taki pojazd i na nim zarabiasz (sprzedajesz drożej niż kupujesz) to powinieneś takie czynności opodatkować - musiałbyś spytać o szczegóły (jak się to rozlicza w PIT) w swoim US.

 

pozdrawiam

 

Dariusz Sawicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.