Skocz do zawartości

Przyczepka z Angli


rafal2612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanko odnośnie przyczepki zprowadzonej z Angli. Chcę przywieść przyczepkę ''LEKKĄ''dwuosiową ładowność jakieś 800 kg.Pytanie brzmi jakie papiery są mi potrzebne?, bo jak pewnie wiadomo tu się nierejestruje przyczepek.Potrzebna mi jest terz tabliczka znamionowa z numerem VIN?. Zciągam i co dalej gdzie trzeba najpierw uderzyć.Homologacja, wydział komunikaci a morze gdzieś jeszcze?, słyszałem jeszcze że do dwuosiowej przyczepki potrzebne są dodatkowe uprawnienia ja mam B,C.Od zciągnięcia do zarejestrowania w Polsce długa droga I ile to morze kosztować? Z gury dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się podpiąć do tematu i dowiedzieć się jak myślicie- czy można zarejestrować przyczepę campingową sprowadzoną z Anglii? A co do postu powyżej to jest to przyczepa ciężarowa a nie lekka i to jest różnica już choćby (przy rejestracji) finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waga50 napisał/a:

i to jest różnica już choćby (przy rejestracji) finansowa.

 

 

A niby jaka? :)

W cenniku opłat 3.6 a 3.9 no i później OBT dla ciężarowej.

Chyba przy badaniu technicznym a nie rejestracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie blakop i adam1501. Brak jeszcze profesjonalizmu ale szybko się uczę. Pozdr. :shock:

 

[ Dodano: 11-05-2009, 21:35 ]

jacdiak dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odpowiedzi, więc przyjmijmy że ta przyczepka ma ładownosć 750kg tyle ma na tabliczce znamionowej.Nie będę miał problemów w wydziale komunikacji :razz: że ona ma dwie osie? I jeszcze jedno są jakieś przepisy mówiące o tym jakie musi mieć taka przyczepka wymiary, dzięki za informacje pozdrawiam.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d. m. c 750 kg. wtedy jest przyczepka lekka :( ładownośc + masa własna :) problemów z osiami nie będzie , a wymiary ustali ci diagnosta na pierwszym badaniu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary, w których musisz się zmieścić-długość 12 m, zespół pojazdów-18,75m, szerokość-2,55, wysokość- 4 m. Oś oddalona od osi sąsiedniej o więcej niż 1,8 m lub dwie osie oddalone od siebie o mniej niż 1m uważa się za oś pojedynczą.

 

[ Dodano: 12-05-2009, 22:24 ]

No i DMC jak wyżej -750 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo numeru VIN to ta przyczepka nie była rejestrowana w Anglii, czyli klient ma w ręku tylko umowę kupna i co dalej?

 

[ Dodano: 13-05-2009, 20:36 ]

al41-w mojej karierze nie spotkałem się jeszcze z czymś takim ale myślę że może być i z lewej strony cyt. "umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podstawowym elemencie konstrukcyjnym"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc,więc problemów większych niepowinno być z zarejestrowaniem, jeszcze ras dzieki pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślę że może być i z lewej strony cyt. "umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podstawowym elemencie konstrukcyjnym"

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

 

z dnia 22 lipca 2002 r.

 

w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów.

 

(Dz. U. Nr 133 poz. 1123)

 

ZAŁĄCZNIK NR 9

 

WZORY CECH IDENTYFIKACYJNYCH I ICH OPIS

 

§ 1. Numer identyfikacyjny pojazdu VIN to nadana przez producenta kombinacja znaków przeznaczona do oznaczenia danego pojazdu. Jego celem jest zapewnienie, aby pojazd mógł być na jego podstawie jednoznacznie zidentyfikowany w ciągu 30 lat przez producenta lub przedstawiciela producenta, bez potrzeby żądania dalszych danych. Numer identyfikacyjny pojazdu powinien spełniać następujące wymagania:

 

1) powinien mieć strukturę zgodną z Polską Normą nr PN-92S02060, która odpowiada normie ISO 3779: 1983, a w przypadku producenta motocykli lub motorowerów produkujących poniżej 500 sztuk pojazdów rocznie trzeci znak w pierwszym członie powinien być cyfrą 9, przy czym właściwa identyfikacja producenta powinna być wtedy zapewniona przy użyciu 3, 4 i 5 znaku w członie trzecim oznakowania,

 

2) powinien być umieszczony na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym po prawej stronie pojazdu, a także na tabliczce znamionowej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWINIEN..............?

 

A kierownica powinna być po lewej stronie, a pracodawca powinien płacić ci za pracę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystkie które mają VIN pośrodku ściany grodziowej, z tyłu we wnęce koła zapasowego lub fordy z tabliczką z lewej za szybą = N :?:8/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie numerów nadanych prze organ rejestrujący ten co wy klepiecie po wydaniu decyzji. Tego dotyczy załącznik cytowany przez Psuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylcie numerów nadanych prze organ rejestrujący

 

Numer identyfikacyjny pojazdu VIN

 

Organ rejestrujący nie nadaje numeru vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organ rejestrujący nie nadaje numeru vin.

wydaje decyzję na wykonanie tabliczki zastępczej z numerem VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z przyczepka dwuosiową o wadze łącznej 2500 kg.jak to rejestrowac można taką przyczepkę ciągnąć za zwyczajną osobówka jakie są koszty takiej rejestracji pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.