Skocz do zawartości

Cennik badan a gratisy. Co Wy na to ?


alex

Rekomendowane odpowiedzi

Jest spora grupa badań zarezerwowana tylko dla OSKP, pomimo, że można je przeprowadzić na PSKP, bo z masami i wymiarami nie ma to nic wspólnego.

Najlepszym przykładem na to jest badanie VAT, któro dotyczy aut o DMC do 3,5 t a zostało zarezerwowane dla stacji okręgowych :shock: . Nawet był okres, że nowe PSKP nie mogły mieć żadnych rozszerzeń i nawet zwykłe OBT osobówki z gazem mogła robić tylko OSKP. Tak więc zdaniem ustawodawcy OSKP miała wyższy priorytet i o masy pojazdów wcale tu nie chodziło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 byłoby jeszcze "świetniej" gdyby właściciel stacji prywatnej kontrolował swoja stację i stacje TDT

Ty faktycznie, nie rozumiesz o czym ja mówię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja :? tylko nie zblokujcie mównicy na miesiąc :lol:

I tak zrobią jak chcą. A ja uważam, że przydziały są OK i dają równą szansę każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że przydziały są OK i dają równą szansę każdemu.
:ok:ok

 

jak dostanie negatywa - to naprawi i wróci lub samochód pod płot -a nie będzie szukał pocztowca ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie odnośnie opłaty za przegląd auta, na paragonie 98PLN diagnosta dostaje 100 i albo oddaje 1 PLN albo wcale,

Przetestowałem to w kilku miejscach także przy badaniu motocykla

O co tu chodzi..... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Właśnie tego brakuje w całym rozliczeniu, słowa wyjaśnienia, 1PLN to może nie majątek ale diagnosta robi z siebie żebraka

Z drugiej strony przy firmowym przeglądzie auta na FV płacę za to z własnej kasy

Rocznie 1PLN x ilość aut w PL wychodzi całkiem spora danina :nook

 

Odnośnie linku powyżej zwyczajowo napiwek to 10% rachunku i w wielu miejscach jest doliczany do rachunku automatycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale diagnosta robi z siebie żebraka
dlatego ja zawsze nawet jak klient mówi dziękuję to wciskam mu tą złotówkę do ręki - bo nie którzy za tą złotówkę to by zabili lub wyzywali jak w tym przypadku :shock: dlatego nie życzę sobie takiego obrażania -bo nie raz diagnosta nie ma jak wydać tej złotówki bo jego szef go nie zabezpiecza i bierze te złotówki dla siebie ......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnej mojej firmie jest pod tym względem OK, ale w przeszłości pracowałem w firmie, w której szef nie dawał nam kasy, żeby klientom wydawać resztę. Sami z własnych zasobów musieliśmy wydawać, a on na koniec zmiany oddawał wszystko.Tak więc różnie to bywa, nie dziw się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie życzę sobie takiego obrażania -bo nie raz diagnosta nie ma jak wydać tej złotówki bo jego szef go nie zabezpiecza i bierze te złotówki dla siebie ......

 

Takie są fakty czy sobie tego życzysz czy nie :razz:

To że ktoś nie ma wydać jest śmieszne, chyba wie po co przyszedł do pracy

Skoro bierzesz to do siebie nic na to nie poradzę, nie będę udawał że nie ma tematu

 

W oparciu o dane CEPiK stworzono listę pojazdów, na której znalazły się tylko auta z ubezpieczeniem OC wykupionym przynajmniej jeden raz od 2007 roku. Rezultat? Okazało się, że takich samochodów osobowych jest niecałe 15 mln, a ich średnia wiek wynosi nieco ponad 14 lat. Tymczasem oficjalne dane CEPiK mówią, że w naszym kraju zarejestrowanych jest 19,3 mln samochodów.

 

Daje to rocznie 15-19 mln PLN

 

zródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98PLN diagnosta dostaje 100 i albo oddaje 1 PLN albo wcale

 

Gorszym, żenującym przypadkiem jest mówić sto siedemdziesiąt złotych, zamiast 162, przy badaniu pojazdu z gazem :razz:

 

chyba wie po co przyszedł do pracy

 

By pracować ? A nie zamartwiać się czy drobne są... Kasjerka jak przychodzi na kasę to też kieszeń drobnicy do wydawania niesie ??

Szef ma to zapewnić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca jedzie, drobnych nie potrzebuje

 

Ile kosztuje kropelka paliwa ?.....

nic

nakap cały zbiornik :P

 

Tak serio jak powyżej te drobne w sali roku to 15 milionów PLN :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1PLN to może nie majątek ale diagnosta robi z siebie żebraka

Z drugiej strony przy firmowym przeglądzie auta na FV płacę za to z własnej kasy

Rocznie 1PLN x ilość aut w PL wychodzi całkiem spora danina

 

ja mam na f-rze VAT i paragonie fiskalnym doliczoną złotówkę więc kwota jest 99 zł, nawet jak klient dziękuje czy mówi "nie wydawać" 1 zł kładę na jego dokumenty, jak zostawi i pójdzie to ok. 1 zł. moje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam DZL - a Ty z Wysp właśnie wróciłeś czy jak?

Bo CEPiK jest pobierany już kilkanaście lat - przy rejestracji, wydawaniu PJ, badaniach technicznych, a Ty dopiero teraz się zorientowałeś? :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blakop, znalazłem to forum to pytam, jeśli byś doczytał mój pierwszy wpis zauważył byś że testowałem temat "klika razy" przegląd robi się wiadomo jak często....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też płaciłeś 100zł?I nie wydali 1zł?

 

Dobre :razz:

 

Raz dałem 65 PLN i było bez reszty bo pan nie miał wydać

innym razem zapłacone kartą i gość mówi ze trzeba jednego złocisza dorzucić bo mu się źle nabiło :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info

Rocznie 1PLN x ilość aut w PL wychodzi całkiem spora danina :nook

Za chwilę nadzór nad systemem badań przejmuje TDT. Od 2018 roku będziesz do każdego badania dopłacał 6 zł na TDT. To dopiero będą pieniądze. O tym jakoś cicho w mediach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.