Skocz do zawartości

STACJA 2000 v. 8.3.1. [18-05-2009]


Gosia

Rekomendowane odpowiedzi

- modyfikacja [moduł SMS] - rozbudowa funkcjonalności modułu

- modyfikacja [bTP Edycja, kopiowanie danych z lat poprzednich] - włączenie opcji kopiowania danych dodatkowych (telefon, e-mail)

- modyfikacja [Raport Kasowy, raport na podstawie dokumentów sprzedaży] - rozbudowa funkcjonalności (formatowanie danych)

- nowy dokument (PDF) - Dz.U.2009.27.162 (2009-02-19) - Oświadczenie Rządowe z dnia 16.01.2009 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezp. (ADR), sporządzonej w Genewie 30.09.1957 r.

- nowy dokument (PDF) - Dz.U.2009.39.319 (2009-03-13) - rozporządzenie MSWiA oraz MON z dnia 23.02.2009 r. w sprawie badań technicznych pojazdów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Policji i innych pojazdów użytkowanych w sposób szczególny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło jest mi powiadomić Państwa, iż w dniu wczorajszym ostatecznie zakończyliśmy prace wdrożeniowe związane z uruchomieniem modułu powiadamiania Klientów o terminie następnego badania technicznego poprzez SMS'y (aktualizacja przez Internet, v. 8.3.1).

 

Zapraszam do składania oficjalnego zamówienia na w/w moduł (PDF) - jego wypełnienie i przesłanie do naszej firmy jest warunkiem koniecznym jego uruchomienia. Podpisanie stosownej umowy pomiędzy naszymi firmami nie jest wymagane ...

http://www.norcom.pl/download/stacja2000/ZAMOWIENIE_Modul_SMS.pdf

 

Równocześnie przepraszam za powstałe opóźnienie - spowodowane koniecznością odpowiednio długiego testowania procedur wysyłki, m.in. pod kątem bezpieczeństwa przesyłanych informacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Modul sms dziala fajnie, klienci zadowoleni, ale mam pytanie.

Czy istnieje mozliwosc automatycznego dodania do tresci sms-a numeru rejestracyjnego pojazdu, ktorego dotyczy przypomnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ... fajnie by było, bo czasem jeden klient ma kilka autek :)

 

I przypominam się z terminarzem - nie włącza się przy uruchomieniu programu i nie działa w nim alarm.

 

Poza tym można by dodać do modułu sms opcję ręcznego wpisywania numeru telefonu, rejestracyjnego i terminu następnego badania.

My np mamy teraz akcję promocyjną, robimy za free ścieżkę diagnostyczną i w zamian bierzemy telefony i będziemy wysyłać sms-y z przypomnieniem. A można by to dodać do programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie to zbyt czasochlonne

 

????

 

Po przejechaniu przez ścieżkę biorę od klienta nr rej, tnb i nr tel. Zapisuję w kalendarzu.

W wolnej chwili przepisuje to do terminarza w Stacji z 2-3 dniowym wyprzedzeniem w stosunku do tnb. Codziennie rano zaglądam do terminarza i z mojej bramki sms (mam takową w orange) wysyłam sms-y z przypomnieniem o badaniu. Treść mam przygotowaną w edytorze, na zasadzie kopiuj/wklej - dodaję tylko nr rej, wszystko idzie błyskawicznie, dziennie zajmuje mi to paręnaście minut. I właśnie dobrze żeby można było te dane dopisać do modułu sms w stacji to bym nie musiał ja tego wysyłać ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok reczna edycja niech bedzie, ale ja i tak wole funkcje auto. Pytanie jeszcze ile masz badan dziennie. Bo jak niektore stacje :? maja kilkadziesiat :x badan to taka reczna edycja musi troche czasu zajac :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak niektore stacje :? maja kilkadziesiat :x badan to taka reczna edycja musi troche czasu zajac

 

Ja nie mówię o ręcznej edycji sms-ów do badań tylko

 

My np mamy teraz akcję promocyjną, robimy za free ścieżkę diagnostyczną

 

Więc to nie jest badanie i nie mam jak wpisać w kompa nr tel do automatycznej wysyłki. Albo wyobraź sobie sytuację, że robisz badanie okresowe klientowi, wpisujesz go w rejestr, bierzesz nr tel i klient ci nagle mówi " wie pan, mam jeszcze cztery auta i na tamte też chcę sms-y z przypomnieniem" - gdzie je wpiszesz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza by spić kilka Noteckich

 

No ba... to kiedy? Psujka od razu zrobi Twojej ładniejszej połowie nowe pazurki może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psujka od razu zrobi Twojej ładniejszej połowie nowe pazurki może

Nu ba,takie to male a jakie to chętne!!!!! ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie je wpiszesz?
W tym przypadku masz racje, Twoja bramka orange i klepac :) , jezeli Boss nie da takiej mozliwosci w module sms :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zrobić dłuższą rybrykę na dozór techniczny zbiornika gazu. Niektóre dane się nie mieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre dane się nie mieszczą.

 

Tyż prawda. Są numery protokołów baaaaardzo długie czasem. I jeszcze data protokołu - jak nie wybiera się z kalendarza a wpisuje cyfrowo to trzeba wpisywać z myślnikami. Jest to chyba jedyne miejsce w programie gdzie myślniki w date nie wskakują same :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są numery protokołów baaaaardzo długie
Tam omijam poczatek czyli TDT poniewaz rubryka ta w nazwie ma ten skrot i sie miesci, a co do daty to fakt lekko utrudnia, ale pewnie porawia w nastepnej wersji :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są numery protokołów baaaaardzo długie
Tam omijam poczatek czyli TDT poniewaz rubryka ta w nazwie ma ten skrot i sie miesci, a co do daty to fakt lekko utrudnia, ale pewnie porawia w nastepnej wersji :)

Też pomijam ale np. zbiorniki GZWM ich dane ledwo się mieszczą a i tak trzeba skrócić rok do dwóch cyfr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypełniam dane niezbędne w uwagach własnych nie wypełniając tego modułu gazowego i nie mam problemu z miejscem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje mozliwosc automatycznego dodania do tresci sms-a numeru rejestracyjnego pojazdu, ktorego dotyczy przypomnienie?

 

Aby program automatycznie wstawiał nr rejestracyjny pojazdu, w treści sms'a trzeba wpisać:

 

<>

 

w miejscu, w którym ten nr ma się pojawić.

Dodatkowo do wysyłanej wiadomości można automatycznie wstawić markę pojazdu i datę następnego badania, odpowiednio: <> i <>.

 

Przykładowa treść wiadomości może wyglądać tak:

 

Przypominamy, że w dniu <> kończy się ważność przeglądu w Państwa pojeździe marki: <> o nr rejestracyjnym <>.

 

Znaczniki zostaną zastąpione właściwymi danymi i klient od razu wie o którą furę chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.