Skocz do zawartości

Gdzie szukać numeru na przyczepie ?


niebieski

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od PGR`u przyczepę Autosan D50 z 1975r. Na przeglądzie diagnosta nie znalazł numerów. Kazał mi zdrapać farbę z miejsc, w których teoretycznie powinny znajdować się te numery. Zdrapałem w kilku miejscach i nic nie znalazłem.

Dlatego zwracam się na forum z prośbą o pomoc, a mianowicie : czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie powinny być nabite numery na przyczepie D50 ?

 

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszości przyczep autosan numer i tabliczka znamionowa są umieszczone z przodu przyczepy -jak staniesz przodem do zaczepu to po prawej stronie na skraju ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, szukałem i na pierwszy rzut oka nic nie widać, gdybyś wskazał to miejsce dokładniej wg zdjęcia czy numer ma być na zewnątrz poniżej burty czy na ramie od spodu, potrząc ad przody czy z boku. Jeśli będę wiedział dokładnie to będę darł nawet do gołej blachy aż znajde. A może źle cie zrozumiałem i szukam nie tam gdzie trzeba.

 

przyczepa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj niżej na ramie :) jak nie to z drugiej strony

 

 

szukałem tam gdzie mówiłeś i nic, albo szukam nie tam gdzie trzeba, albo niewiem o co chodzi. w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany czyli gdzieś musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ,ale patrząc na przyczepe to skojarzyłem ze sie pomyliłem ,tak jak jedynka tylko ze z tyłu przyczepy -nieraz tak jest jak sie zobaczy to dopiero sie kojarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydrapałem obie strony aż do farby podkładowej i nic. Zerknij na zdjęcie i napisz czy w dobrym miejscu trapałem, jeśli tak to zedre podkład też.

Czy jest możliwe że może ich tam nie być ?

 

abcd0004rga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zdjęcia to szukasz nie z tej strony, to jest lewa strona pojazdu a masz szukać z prawej. Zerknij na właściwą część ramy a nie skrzyni okolice nr 3 tylko z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zdjęcia to szukasz nie z tej strony, to jest lewa strona pojazdu a masz szukać z prawej. Zerknij na właściwą część ramy a nie skrzyni okolice nr 3 tylko z drugiej strony.

Dzięki Adam szukałem tam gdzie pisałeś ale jest już ciemno a z latarką niewiele widać, jutro w dzień będe szukał dalej, może sie uda.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często w takich pojazdach, zwłaszcza po remontach może się okazać, że "przygotujesz ją do malowania" i nie znajdziesz ani jednej cyfry a wówczas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek ale tam już sprawdzałem, i nic.

 

[ Dodano: 30-05-2009, 22:49 ]

Bardzo często w takich pojazdach, zwłaszcza po remontach może się okazać, że "przygotujesz ją do malowania" i nie znajdziesz ani jednej cyfry a wówczas...

Bardzo interesujące, ale co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem taka przyczepe Autosan i mial numer wraz z tabliczka z przodu tak jak Niebieski zaznaczyłeś nr 1 tylko po przeciwnej stronie, tabliczka tez tam byla wiec jesli nie zauwazyles tabliczki to moze chociaz numer bedzie, jest nabity normalnym numeratorem 8 lub 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Po użyciu chemicznego zmywacza do farb ukazał się numer. Przyczepa do malowania, bo niewiele farby na niej zostało przez to szukanie, ale to już nie problem.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.