Skocz do zawartości

Negatywny wynik badania


darekgrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Psuj

    7

  • Regan55

    7

  • ponti

    7

Top Posters In This Topic

hmm a ja dałem 4 dni i co z tym fantem może się ktoś czepić

Moze ale nie musi.A w programie przy "N" nie wyskakuje data poprawki tj.14dni...??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach tak jest że nie daje się terminu badania na 14 dni czy na 3 albo 8 tylko klient ma obowiązek wrócić na stację ,która robiła mu badanie na ponowne spr w okresie nie dłuższym jak 14 dni w przeciwnym razie OPŁATA ZA BADANIE PRZEPADA.

Przeczytajcie sobie zaświadczenia jakie wystawiacie z wynikiem badania N , a oczywiście to co najważniejsze jest napisane najmniejszym drukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja już dałem na 4 dni trudno nie cofne sprawy, wiec jak już wjedzie w terminie do 14 dni to nawet jak podjedzie 14 dnia to dać mu kolejne OBT za rok od dnia poprawki, a jaest gdzieś na to przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest "przepis" jak sie nie myle to Dz. U nr 227 poz. 2250 § 12. 1.

Od 22.09.2009 ten przepis wisi na gwoździu w wygódce, bo 227 tam wisi w całości.

Teraz obowiązuje 155 Panowie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zagalopowałem się. Jednak z tego co jest zapisane na rozporzadzeniu MI to 155 też ma szansę tam się znaleźć.

 

Zgłoszone w toku prac legislacyjnych propozycje dotyczące nowego podejścia do systemu przeprowadzania badań technicznych pojazdow nie mogły zostać uwzględnione na tym etapie prac z uwagi na konieczność wydania przedmiotowego rozporządzenia do dnia 22 wrezśnia 2009r. Brak nowych regulacji uniemożliwiłby z dniem 22 września 2009 przeprowadzanie badań technicznych pojazdów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ja już dałem na 4 dni trudno nie cofne sprawy, wiec jak już wjedzie w terminie do 14 dni to nawet jak podjedzie 14 dnia to dać mu kolejne OBT za rok od dnia poprawki, a jaest gdzieś na to przepis

 

jeżeli wróci do ciebie w ciągu 14 dni to zrób mu tylko ponowne spr. za opony w cenniku to będzie chyba 2.10 + opłata ewid. = 21,00 zł i następny termin nadania na rok od daty poprzedniego przyjazdu , a jeżeli przyjedzie na 15 dzień lub później to normalnie OBT i 99 ,00 zł kasa przyjmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam mam pytanie pytania, jak więc określić datę NBT wystawiłem negatywa klient przyjedzie do mnie z usuniętą usterką i termin następnego ustalić od dnia gdy się zjawił z usuniętą usterka czy od dnia kiedy dostał negatywa. Drugie pytanie czy można dać klientowi krótszy termin usunięcia usterki Np 3,4,5...14 dni. A i może to banalne ale co zrobić gdy na jednej osi są opony taki sam rozmiar taki sam bieżnik ale inna firma opony bo za to dałem negatywa.

 

Jakoś nie doczytałem się o zakazie montażu opon na jednej osi różnych producentów,jeżeli

 

inne warunki są spełnione !?

 

Mateo dałeś ciała :-|

 

Jedno by CiE tłumaczyło że były to opony bieżnikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy różni producencie mają takie same bieżniki :?:

 

[ Dodano: 25-11-2009, 10:17 ]

Oczywiście mówimy o podobnych bieżnikach - ale czy takie same :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie pytania, jak więc określić datę NBT wystawiłem negatywa klient przyjedzie do mnie z usuniętą usterką i termin następnego ustalić od dnia gdy się zjawił z usuniętą usterka czy od dnia kiedy dostał negatywa. Drugie pytanie czy można dać klientowi krótszy termin usunięcia usterki Np 3,4,5...14 dni. A i może to banalne ale co zrobić gdy na jednej osi są opony taki sam rozmiar taki sam bieżnik ale inna firma opony bo za to dałem negatywa.

 

ad1

Jeżeli klient wróci do ciebie w ciągu 14 dni to NTB wyznać na rok < jeżeli auto ma więcej niż 5 lat > od daty wystawiania N a jak wróci po upływie 14 dnia to normalnie nowe BO.

wiem że przepisy się zmieniły , ale na razie patronat tego nie uwzglądnił

 

ad2

Diagnosta podczas wystawienia Negatywnego badania nie wyznacza terminy badania 3,4 cz tam 14 tylko Opłata za badanie jest ważne 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sam obroniłeś się przed ripostą

:ok

 

Bo wiemy o co chodzi :D

 

A tak na serio to były kiedyś takie nalewki Marix czy jakoś tak i miały identyczny bieżnik jak bardzo stare Michelin Energy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy różni producencie mają takie same bieżniki :?:

 

[ Dodano: 25-11-2009, 10:17 ]

Oczywiście mówimy o podobnych bieżnikach - ale czy takie same :?:

 

Były kiedyś takie opony Dębica D 121 bardzo popularne i najlepsze w "tamtych" czasach

 

opony.Miały one taki sam bieżnik co angielskie opony Uni Rojal tylko ze one tam

 

były produkowane jako śnieżno błotne M+S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od daty wystawiania N a jak wróci po upływie 14 dnia to normalnie nowe BO.

wiem że przepisy się zmieniły , ale na razie patronat tego nie uwzglądnił

 

I pewien jesteś, że od daty wystawienia N ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od daty wystawiania N a jak wróci po upływie 14 dnia to normalnie nowe BO.

wiem że przepisy się zmieniły , ale na razie patronat tego nie uwzglądnił

 

I pewien jesteś, że od daty wystawienia N ???

 

wiem o tym że weszło rozporządzenie na ten temat że ustalamy DNB na rok od daty usunięcia usterki , ale na razie w moim programie zmian nie ma więc nie będę wychodził przed orkiestrę. Zmieni się to w programie to i ja będę robił ja trza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni się to w programie to i ja będę robił ja trza

 

To u Ciebie prawo stanowi program komputerowy czy ustawy i rozporządzenia???

 

Naprawdę nie mieści mi się to w głowie... twórcy programu powinno zależeć na zaktualizowaniu oprogramowania na czas, bo nie dość, że za to bierze kasę to jeszcze ryzykuje utratą klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 22 -09 program aktualizowałem ze 2 razy , a w dodatku co jakiś czas patrzę czy nie ma nowej wersji. Ja wiem że prawo jest ważniejsze , ale pewnie ja nie jestem jedynym gościem co program działa jeszcze po staremu :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ja nie jestem jedynym gościem co program działa jeszcze po staremu

Obyś nie był tym jedynym, któremu się dostanie na grzbiet za wykonywanie badań niezgodnie z przepisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z panem informatykiem co się zajmuje patronatem i powiedział co mam zrobić i gotowe :) i nawet pozycję 6.9b 94 zł z tym że u mnie to sie nazywa 6.9a :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.