Skocz do zawartości

Negatywny wynik badania


darekgrem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • JANUSZ60

    9

  • Psuj

    7

  • Regan55

    7

  • ponti

    7

Top Posters In This Topic

wracając do mojego tematu klient nie dojechał minęło 14 dni i stracił tylko kase i pewnie jakiś nasz kolega wziął na cukierki i podpisał się Panu kierowcy i klient zadowolony jezdzi diagnosta zadowolony je a szef stacji sie cieszy bo kasa kase pobrała. ::claus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy różni producencie mają takie same bieżniki :?:

 

[ Dodano: 25-11-2009, 10:17 ]

Oczywiście mówimy o podobnych bieżnikach - ale czy takie same :?:

Myślę, że bezpieczniej byłoby przyjąć zasadę, że na jednej osi mają być opony od tego samego producenta. Ocenianie stopnia podobieństwa bieżników prowadzi do nikąd. W dzisiejszych oponach układ rowków i lamelek jest czasem bardzo podobny i nie jesteśmy w stanie wychwycić drobnych różnic. A przecież to tylko kształt bieżnika a jest jeszcze skład mieszanki, twardość i inne cechy ogumienia których nie widać gołym okiem. Jeśli mamy tego samego producenta, ten sam symbol bieżnika to mamy podstawy sądzić, że opony są identyczne. W innym przypadku będą to tylko nasze przypuszczenia co do podobieństwa wyglądu rzeźby bieżnika.

W przypadku opon bieżnikowanych wymagać należy aby były regenerowane przez jedną firmę albo bieżnikiem tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie pytania, jak więc określić datę NBT wystawiłem negatywa klient przyjedzie do mnie z usuniętą usterką i termin następnego ustalić od dnia gdy się zjawił z usuniętą usterka czy od dnia kiedy dostał negatywa. Drugie pytanie czy można dać klientowi krótszy termin usunięcia usterki Np 3,4,5...14 dni. A i może to banalne ale co zrobić gdy na jednej osi są opony taki sam rozmiar taki sam bieżnik ale inna firma opony bo za to dałem negatywa.

 

Jakoś nie doczytałem się o zakazie montażu opon na jednej osi różnych producentów,jeżeli

 

inne warunki są spełnione !?

 

Mateo dałeś ciała :-|

 

Jedno by CiE tłumaczyło że były to opony bieżnikowane.

Podsumowując - nie do końca Mateo dałeś ciała :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Taka sytuacja;

Auto z instalacją lpg na badaniu okresowym otrzymuje N1 za nadmierne luzy w zawieszeniu. Nie przyjeżdża na poprawkowe do 14 dni,,,(przyjeżdża po miesiącu)

pytanie,

czy można (jeśli tak to na jakiej podstawie) przy następnym badaniu uznać mu lpg, kasując tylko okresowe ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa ewidentnie zawiera zapis że po 14 dniach robimy badanie od początku ,wiec dla mnie bez dyskusji płaci za wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa ewidentnie zawiera zapis że po 14 dniach robimy badanie od początku ,wiec dla mnie bez dyskusji płaci za wszystko.
:ok:ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawa ewidentnie zawiera zapis że po 14 dniach robimy badanie od początku ,wiec dla mnie bez dyskusji płaci za wszystko.

 

Ja informuje klientów przy wystawianiu negatywa że ten termin jest nieprzekraczalny jak chce zapłacić tylko za poprawki, a jak się spóźni to płaci od nowa za okresowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja informuje klientów przy wystawianiu negatywa że ten termin jest nieprzekraczalny jak chce zapłacić tylko za poprawki, a jak się spóźni to płaci od nowa za okresowe.[/quote

 

Udzielając tej informacji działasz w interesie Klienta czy Właściciela stacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że działa zgodnie z własnym sumieniem i zwykła uczciwością co i ja za każdym razem też czynie. Wystarczy po prostu być człowiekiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielając tej informacji działasz w interesie Klienta czy Właściciela stacji?

 

W swoim i nie ma problemów potem, że czegoś nie powiedziałem a muszę teraz pobrać za pełne badanie bo Pan przekrocztył termin i nikt mi nie zarzuci, że nie dostał takiej informacji ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z hasłem "nieznajomość prawa nie zwalania od przestrzegania go".

Nawiasem mówiąc postępuję tak jak Wy, zastanawiam się tylko co na to szef jakby się dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiasem mówiąc postępuję tak jak Wy, zastanawiam się tylko co na to szef jakby się dowiedział

 

Do głównego dotarło, że nie informując klienta o tym możemy go za rok już nie zobaczyć a bezpośredni przełożony robi tak samo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
komp pyta czy to poprawka

Dokładnie , okresowe z wynikiem P i zapis w uwagach , poprawkowe ( jak już mówił "Psuj" ) a nie korekta N ki ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to badanie powinno być okresowe nie dodatkowe ,,,

Małę przejęzyczenie-"ponowne" do xxxxxxxxxxxx

Oczywiście w programie musze wybrać jako okresowe gdyz nie ma innej mozliwosci.

Badanie to posiada wylącznie zakres dodatkowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że mój program wyznacza TNBT od wystawienia "N" i stąd moje zapytanie, oczywiście logiczne jest ustalenie terminu od daty dopuszczenia pojazdu do ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.