Skocz do zawartości

pierwsza rejestracja.


neo_mx

Rekomendowane odpowiedzi

Może na to pytanie macie odpowiedź, chodzi mi o to w jakim czasie od przyprowadzenia auta z zagranicy muszę go zarejestrować u nas w kraju?i czy urzedy celne przeliczają wartości w umowie na PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to w jakim czasie od przyprowadzenia auta z zagranicy muszę go zarejestrować u nas w kraju?

Praktycznie nikt Cię nie zmusi rej.pojazdu zaraz po po kupnie za granicą.

Jednak musisz pamiętać ze akcyzę musisz zaplacić w terminie 7 dni od kupna

/od daty wpisanej na umowie,fakturze/bo w przeciwnym wypadku płacisz w UC

słone odsetki!!!! :-( Teoretycznie masz 30 dni na zarejestrowanie pojazdu od

daty wykonania BT.

Oczywiście UC przelicza wartość podaną na umowie na PLN/jednak biorą

przewaznie wartość rynkową a nie z umowy jezeli jest zanizona!!!/ ::D

Powodzonka na tej wyboistej drodze ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już płynę;/ Od razu jak kupiłem auto czyli dwa miesiące temu zarejestrowałem tymczasowo na litwie bo tam kupiłem i przyjechałem do polski, później musiałem wyjechać i wróciłem dokładnie w dniu kiedy skończyła się ważność tablic wyjazdowych.nie załatwiłem urzędu celnego bo jak wiadomo osobiście nie mogłem, ale czy można to teraz jakoś obejść i nie płacić odsetek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzędzie celnym oświadczasz datę sprowadzenia pojazdu do Polskich. Możesz go kupić i w 2005 roku. Akcyzę się płaci od daty sprowadzenia, a nie od daty zakupu. Wartość jest wyliczna wg. Eurotax-u, mogą byc niewielkie różnice w cenie, zawsze można się posiłkować opinią rzeczoznawcy odnośnie wartości pojazdu - jeśli się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód chce zarejestrować w polsce, normalnie na siebie.Powiem tak,kupiłem auto 23.03.09r. rejestracja tymczasowa na litwie, dostałem blachy te czerwone do dnia 21.06.09r czyli ok 3 miesiące.z tego co tylko zrobiłem to przyjechałem do polski ale ja tym autem wogole przez ten czas nie jeździłem, ale jak przedstawić UC że auto wjechało do polski np. wczoraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wjechało do polski np. wczoraj?

Tak jak pisałem Ci wcześniej.Główne znaczenie ma data zakupu.Ja na Twoim miejscu napisałbym nową umowę z aktualną datą tzn.dzień,dwa wczesniej niz pojawisz

się w UC.Do UC mozesz maszerować z samą umową kupna/fakturą i na tej podstawie

powinni Ci policzyć akcyzę/tak przynajmniej jest w Szczecinie,niejednokrotnie jak

przyjezdzaja na BT mają juz opłaconą akcyzę i podatek VAT/ Sam widzialem ze tak robią i sprawa przechodzi bez problemu.Wg.mnie lepsze to jest niz jakies tam tlumaczenia celnikowi ze kupiłeś to dawno temu za granicą i dopiero teraz sprowadziłeś. :D

 

[ Dodano: 29-06-2009, 22:17 ]

Mozesz zrobić tez tak jak pisał Dabek,wybór nalezy do Ciebie!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno było by najlepszym rozwiazaniem, tylko teraz muszę szukać tej firmy od której kupiłem auto czyli jechac na litwe.Ale czemu też kolega wyżej napisał że można przedstawić datę wjechania pojazdu na teren polski i naliczona będzie tylko akcyza, pytanie jak to im przedstawić?;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jak to im przedstawić?;/

Moja rada jest taka.Porozmawiaj z profesjonalistami tzn.w komisach,handlarzami

samochodów a oni napewno Ci wskaza drogę jak ten problem najprościej i

najlatwiej dla Ciebie rozwiązać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko posłuchaj się Regana i dokonaj przestępstwa przepisującą umowę i podrabiając podpisy. Dobre rady są na czasie. :nook Ciekawa kto się będzie tłumaczył na komendzie.

 

Wiem zaraz Regan mi odpisze, że przecież tego nikt nie sprawdza. I tu Cię zaskoczę. Obecny sytem daje możlwiość urzędom wystąpienia do SIS (System Informatyczny Schengen) i sprawdzenia pojazdu, dowodu rejestracyjnego. Nie tylko my Polacy zgłaszamy sprzedaż samochodu, praktykowane jest to też w innych państwach.

 

Powtórzę: w celnym deklarujesz datę wprowadzenia pojazdu do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabek doradź z jakiego powodu zastawiłem auto na litwie i teraz je ściągnęłem?Np. auto było rozbite i tam mi je robili bo nie było w stanie przekroczyć granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym powstaje z dniem:

1) przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium państwa członkowskiego na terytorium kraju

 

Ponieważ korzystałeś z samochodu na Litwie, był w naprawie (jak sam pisałeś). Kupiłeś go, ale nie miałeś możliwości sprowadzenia go do Polski.

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/formularze_podatkowe/akc/akc-u.pdf?PortalMF=

 

Tutaa masz link do deklaracji do celnego. W poz. 24 masz do wpisania datę kiedy powstał obowiązek akcyzowy, czyli data sprowadzenia pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest to samo co dostałbym do wypełnienia w celnym?Rozumiem że tak, byłem dzisiaj z celnym babka jeszcze mi powiedziała czy jestem pewny wartości pojazdu i czy nie lepiej by mi było skorzystać z opinii rzeczoznawcy ale może mogę gdzieś sprawdzić wartość rynkową i powiedzcie mi czy US mogę teraz załatwić przed celnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urząd Skarbowy możasz załatwić przed Urzędem Celnym.

Wartość pojazdu celny ustala według cennika Eurotax-u, takie cenniki ma na pewno urząd skarbowy i rzeczoznawcy. W przypadku jeśłi stwierdzą, że deklarowana wartość jest za niska, to dostaniesz wezwanie do wyjaśnienia, ale dokument potwierdzający zapłatę akcyzy dostaniesz od razu (tak przynajmniej dzieje się w celnym - w moim regionie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chce to zrobić tak że w US zapłacę te 2% od wartości pojazdu z przetłumaczonej już umowy i wtedy US i tak sprawdza czy mieszczę się w tej granicy wartości rynkowej i wtedy UC nie powinien mieć już u mnie problemu z wyliczeniem akcyzy.Czy dobrze to pasuje do siebie?

 

 

To jak przejdzie to co wyżej napisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

 

Panowie nie trzeba robić niewiadomo jakich kombinacji w tym temacie.

 

Pojazd należy zgłosić w Urzędzie Celnym w ciągu siedmu dni od daty WPROWADZENIA POJAZDU NA POLSKI OBSZAR CELNY, nie jak sie powszechnie uważa od daty zakupu. Nikt nie zabroni mi kupić np od obywatela Niemiec pojazdu powiedzmy dnia 01 lipca, a przywieźdź go do kraju 2 miesiące później.

 

Z kąd w takim razie wiadomo kiedy pojazd znalazł się na Polskim Obszarze Celnym skoro Polska jest w UE i nikt nie notuje na grznicy kiedy wjechałeś, albo wyjechałeś z kraju i co przywiozłeś? Po dacie pierwszego przeglądu-dlatego zwyczajnie, jeżeli nie wiecie jeszcze co z autem do końca zrobicie, nie śpieszcie się z przeglądem.

 

Pozdrawiam

Karol Nowak

Tomcar Marketing Service

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celnym chcą badanie techniczne bo to jedyne miejsce gdzie pojazd fizycznie musi się pojawić i przyjmują date badania. Jednak nie musisz tego robić, wystarczy oświadczenie kiedy pojazd wjechał do kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.