Skocz do zawartości

[VW Polo 1,6 97r kod AFT 101km montowany w SETACH]szarpie


cobra14

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik zasilany gazem,swiece tróelektrodowe zamontowane przy montażu gazu przez gazowników 14tys.km.Od pewnego czasu szarpie przy srednim i dużym przyspieszaniu,a w ogóle ma (muła)i odczucie jakby przy szarpaniu nie palił na jedną swiecę.Próbowałem sprawdzic zapłon na lampę strobo.. ale obracanie aparatem nic nie zmienia bo czujnik HALLA jest montowany w aparacie i znaki ustawcze na kole nie reagują.Jak sprawdzić zapłon???czy to robi tylko komputer sterowania silnikiem?Na paliwie jest ta sama historia i osiąga 5000tys. obtotów na postoju pózniej (mieli) , na gazie obroty dostaje Full.Czytałem że na gaz zaleca się odpowiednie świece jedno elektrodowe .Tankuję na stacji BP-mają dobrą markę.Radzcie co można z tym zrobić.Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest tak jak piszesz że na benzynie też robi problemy dobrze by było sprawdzić co jest tego przyczyną bo może się okazać że wpływa to również na pracę na gazie.

Skoro ma muła to sprubój gdzieś wyregulować instalacje gazową lub chociaż sprawdź spaliny na analizatorze zarówno na benzynie jak i na gazie (do tego możesz wziąść miernik wpiąć się w czarny przewód od sondy lambda w kolektorze wydechowym i zobaczyć co się dzieje, zakres wskazań na ustawieniu na wolty powinien wskazywać pomiędzy 0,1 a 0,9V z miarową zmianą pomiędzy jednym a drugim wskazaniem.

A co do świec czy też oleju w silniku zasilanym gazem to podstawą jest aby stosować to co zalecil producent silnika, oczywiście dobrze gdzieś słyszałeś o jednoelektrodowych świecach do gazu ale ze swojej praktyki prędzej w niektórych silnikach stosowałem zamiast jedno dwu elektrodowe i poprawiało to okres bezproblemowej pracy silnika na gazie szczególnie przy zwykłych instalacjach założonych na wielopunktowy wtrysk benzyny.

 

Napisz czy cos pomogłem ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja;mixer.Jutro sprawdze spaliny,ale podejrzewam też przewody zapł.Co dalej z zapłonem, :sad: czy jest regulowany?? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.