Skocz do zawartości

Pomoc.Układ hamulcowy


alek_20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromną prozbe.Czy nie potrafił by mi ktoś pomoc w obliczeniu czy dany układ hamulcowy sie sprawdzi w pojeżdzie.

Chodzi o to ze pojazd został juz złożony (reversetrike) układ hamulcowy założony ale musze potwierdzic jakimiś obliczeniami że będzie

wystarczający.

Poziadam taki informacje jak rozmiar tarcz rodzaj zacisków oraz klocków, nacisk na koła.

Z góry dziekuje za podesłanie jakich propozycji, materiałów lub bezpośrednia pomoc oczysiwcie zrekompensowana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to jechać na stcję i tam zmierzą wskaźnik skutecznoci hamowania - który jest dla Ciebie najważniejszy - i powiedzą czy spełnia warunkiczy. DZU 32 poz 262 załącznik 7 ::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca o to mi chodzi.Na stacje nie moge podjechac gdyz nikt nie zbada mi reversetrike w fazie projektu.

Chodzi mi o to czy istnieja jakies wzory do obliczenia, majac rozmiar tarcz mase pojazdu rodzaj zacisków i nacisk na kola,sily hamowania i porownania tego z jakimis tabelami.

Ma to byc czysto teoretyczne , do pracy gdyz hamulce dadza rade napewno, ale musze jakos to uzasadnic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca o to mi chodzi.Na stacje nie moge podjechac gdyz nikt nie zbada mi reversetrike w fazie projektu(............)

Pozdrawiam

wcze śniej napisałeś:

Chodzi o to ze pojazd został juz złożony (reversetrike) układ hamulcowy założony

To nie rozumiem czemu nie możesz podjechać - to po pierwsze. Po drugie nie rozumiem czemu nie możesz wykonać badania hamulca na stacji skoro masz takie życzenie i jest na to pozycja w cenniku - oczywiście prosisz o wydruk.

Po trzecie oczywiście jedziesz na stację na lawcie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jest na to pozycja w cenniku

 

Nie ma na to pozycji w cenniku :) ale tu chodzi o zwykła uprzejmość ludzką. JA bym przebadał hamulce bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż podszedłem do cennika i faktycznie jest napisane "ponowne sprawdzenie ..... wktórym stwierdzono usterkiw trakcie badań technicznych w zakresie" - W związku z powyższym zapraszam wszystkich na moją stację - tych co chcą sprawdzić czy mają sprawne hamulce -Bo ja to zrobię niezależnie od badania technicznego - na życzenie klienta - nawet dziesięc razy dziennie. Co najwyżej skasuje 20 zł za to, że wykonałem taką czynność :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej skasuje 20 zł za to, że wykonałem taką czynność :evil:

 

Właśnie sęk w tym, że cennik skp nie przewiduje takiej czynności. Sam napisałeś

"ponowne sprawdzenie ..... wktórym stwierdzono usterkiw trakcie badań technicznych w zakresie"

 

Ale nie ma żadnych przeszkód żeby to wykonać i skasować jakąś kasę spoza cennika urzędowego, np 20 zł (oczywiście z nabiciem na kasę fiskalną), albo zrobić to w ramach promocji firmy za free...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma żadnych przeszkód żeby to wykonać i skasować jakąś kasę spoza cennika urzędowego, np 20 zł (oczywiście z nabiciem na kasę fiskalną), albo zrobić to w ramach promocji firmy za free...

i o tym pisze :piwo:viva:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

WItam Mam prozbe mogłby mi ktoś udostepnić tabele gdzie znajde

-siłe hamowania

-naciski pionowe osi przy zadanej intensywnosci

-wspołczynnik rozdziału sił hamowania

-momet tarcia

 

Potrzebuje tabele z tymi wartosciami gdysz musze porównać wartości ktore wyliczyłem dla zaprojektowanego i zbudowanego pojazdu

Z góry dziekuje za jakies wskazówki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich tabel to do Twojego SAMA chyba nikt nie ma> Jak pisali wcześniej wjedz na SKP zapłać za sprawdzenie tych danych i napewno dane znajdziesz. Tylko na OSKP bo tam powinna być waga. I nie zawracaj gitary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie mnie się wtrącać.

Ja ostatnio podziwiam Psuja - chop (nie mylić z chłopem) jest wyluzowaną lilią unoszącą się na tafli jeziora spokoju, którego toń wypełniają głębiny cierpliwości...

Jak trzeba to opierdniczy, zamknie temat, ale zawsze poda link, który naprowadza na odpowiedź...

Tak więc, zdrowie Psuja... coby nam duży urósł :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.