Skocz do zawartości

Brak numeru VIN w przyczepce lekkiej z Holandii


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

Nie schodzimy z torów, bo:

- przyczepka lekka nie podlega OBT, więc co w sumie szuka na stacji?

- co by nie stawiać sprawy, że to ja mam rację, to jak widzisz sprawa tego czy ona w ogóle ma mieć VIN jest co najmniej dyskusyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego z czterech rodzajów pojazdów tam wymienionych podkreśliłeś tylko dwa?
odpowiem w zastępstwie
§ 11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:
33)pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

34)pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

44)ciągnik rolniczy - pojazd silnikowy skonstruowany do używania łącznie ze sprzętem do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych; ciągnik taki może być również przystosowany do ciągnięcia przyczep oraz do prac ziemnych;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodzimy z torów, bo:

- przyczepka lekka nie podlega OBT, więc co w sumie szuka na stacji?

- co by nie stawiać sprawy, że to ja mam rację, to jak widzisz sprawa tego czy ona w ogóle ma mieć VIN jest co najmniej dyskusyjna.

Przepraszam nie dopisałem na początku bo chodzi o przyczepkę fabryczną sprowadzona z Niemiec i okazuje się że to przyczepka lekka specjalna taka ze znakami co jeździ po autostradach lub e-skach, i nie miała tablic rejestracyjnych a że to lekka to nie podlega OBT przed 1 rejestracją w kraju i musi mieć skierowanie z WK, tak ja rozumiem. Wysłałem go do WK. Zobaczymy co zrobią z tym VIN-em. Co prawda wszystkie dane były w dokumentach to może nawet nie wyślą na badanie bo i po co, chyba ze na ustalenie daty produkcji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie na ustalenie danych możesz zrobić bez skierowania - na wniosek właściciela.

 

Jac - wybacz, ale z tych cytatów nie rozumiem Twojego toku rozumowania. Spróbuj własnymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jac - wybacz, ale z tych cytatów nie rozumiem Twojego toku rozumowania.

Pewnie idzie o to ,że przyczepa i ciągnik rolniczy nie są pojazdami samochodowymi ,a do tego odnosi się początek §11 .No i to że tylko w definicji ciągnika rolniczego jest mowa o przystosowaniu do ciągnięcia przyczepy .

"przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami"

 

Czyli z którymi?

Czyli wg tego co zacytował Jacdiag tylko z ciągnikiem rolniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11. 1. Pojazd samochodowy wyposaża się:

1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy,

 

33)pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego;

 

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Resztę dopowiedzcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyczepa jest pojazdem samochodowym? Resztę dopowiedzcie sobie sami.
- jak sami, jak całą resztę Jacdiag dopowiedział tam:

 

tam.gif

[ Komentarz dodany przez: Jacdiag: 01-04-2016, 14:33 ]

2. Przepisy ust.1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy.

 

to tak do kompletu :!:

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam. Wątek dość stary, ale problem nadal aktualny. Sam się ostatnio spotkałem z podobną sytuacją i wydaje mi się że znalazłem rozwiązanie takiego przypadku.

 

(ciach)

 

Myślę że tak to powinno wyglądać krok po kroku.

 

 

Edytowane przez Jacdiag
Źle myślisz, dlatego tekst znikł ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateusz91 napisał:

art 66a ust. 2

 

Cytat

 

2. Starosta właściwy w sprawach rejestracji pojazdu wydaje decyzję o nadaniu cech identyfikacyjnych w przypadku pojazdu:
1) zbudowanego przy wykorzystaniu nadwozia, podwozia lub ramy konstrukcji własnej, którego markę określa się jako "SAM";
2) w którym dokonano wymiany ramy lub podwozia na odpowiednio ramę lub podwozie bez numeru fabrycznego;
3) odzyskanego po kradzieży, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;
4) nabytego na licytacji publicznej lub od podmiotu wykonującego orzeczenie o przepadku pojazdu na rzecz Skarbu Państwa, w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu;
5) w którym cecha identyfikacyjna uległa zatarciu lub sfałszowaniu, a prawomocnym orzeczeniem sądu zostało ustalone prawo własności pojazdu;
6) w którym cecha identyfikacyjna uległa skorodowaniu lub została zniszczona podczas wypadku drogowego albo podczas naprawy;
7) zabytkowego, w którym cecha identyfikacyjna nie została umieszczona.

3. Okoliczności, o których mowa w ust. 2 pkt 6 i 7, powinny być potwierdzone pisemną opinią rzeczoznawcy samochodowego, o którym mowa w art. 79a; opinia powinna wskazywać pierwotną cechę identyfikacyjną lub jednoznacznie wykluczać ingerencję w pole numerowe w celu umyślnego jej zniszczenia lub zafałszowania albo wskazywać na brak oryginalnie umieszczonej cechy identyfikacyjnej.

 

I dla rozjaśnienia w umyśle ... https://pl.wikipedia.org/wiki/Vehicle_Identification_Number

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odkopie temat. Przyczepa z Anglii. Wiadomo papierów nie ma. Rok produkcji 1999, czyli powinna posiadać numer VIN. Na ramie jest nabity 17 znakowy numer ale w 2 rzędach. Na tabliczce znamionowej w miejscu nr znajduje się tylko dolny rząd tego wybitego na ramie. 

Jak to interpretować ?? Przyczepa ma tylko nr ramy, który jest na tabliczce i na ramie. To co jest wybite na ramie nad numerem to typ/wariant itd ?? Czyli numer za krótki i odstępstwo ??

Czy przyczepa ma 17 znakowy numer VIN ale nie znajduje się on na tabliczce znamionowej. Czyli brak tabliczki, robimy zastępczą i po problemie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Logen napisał:

Na ramie jest nabity 17 znakowy numer

Kwestia czy odpowiada strukturze VIN? Jeśli tak, to najprostszą opcją byłoby wykonanie TZZ. Jeśli nie, to jedynie odstępstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm jeżeli numer VIN jest nabijany w 2 rzędach to musi on posiadać jakieś znaczni na początku, końcu, środku itd ???

Zgłupiałem... jak to wygląda w Fiatach ??

Tutaj na ramie goły numer, same znaki bez żadnych dodatkowych znaczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Pojazd samochodowy wyposaża się:
1) w numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) albo w numer nadwozia, podwozia lub ramy, umieszczony w sposób trwały na nadwoziu, ramie lub innym podobnym podstawowym elemencie konstrukcyjnym, oraz tabliczkę znamionową określoną w załączniku nr 4 do rozporządzenia; numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla pojazdu zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r. oraz dla motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r., ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego, przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami oraz pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami; ..."

Kursywa odnosi się do pojazdu samochodowego wprost - który ma mieć jakiś rodzaj numeru i TZ. Następnie mamy drugie podkreślone zdanie po średniku, które mówi o wykluczeniach dla poszczególnych pojazdów.

Ja to czytam tak:
Numeru identyfikacyjnego VIN nie wymaga się dla:
- pojazdu (samochodowego) zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 1995 r.,
oraz:
- motocykla zarejestrowanego po raz pierwszy przed dniem 1 stycznia 2003 r.,
- ciągnika rolniczego,
- pojazdu wolnobieżnego,
- przyczepy przeznaczonej do łączenia z tymi pojazdami (czyli z pojazdami samochodowymi - bo tego dotyczy początek ust. 1, motocyklami, ciągnikami rolniczymi, pojazdami wolnobieżnymi) - czyli każdej przyczepy.
- pojazdu z nadanym i wybitym numerem nadwozia/podwozia zgodnie z odrębnymi przepisami.

Natomiast odniesienie z ust. 2 "...2. Przepisy ust. 1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy...." ma za zadanie określenie, że przyczepa ma mieć któryś z numerów trwale naniesiony oraz TZ.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 17:59, adam1501 napisał:

Natomiast odniesienie z ust. 2 "...2. Przepisy ust. 1 pkt 1, 10, 11, 13 i 18 stosuje się również do przyczepy...." ma za zadanie określenie, że przyczepa ma mieć któryś z numerów trwale naniesiony oraz TZ.

 

W ministerstwie myślą trochę inaczej niż ty

nr.VIN.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do nich kiedyś zapytanie i dostałem to samo pismo skierowane do mnie, z tą samą datą. Więc teraz mam jedno z 2009 rok że VIN w przyczepie po 1995r nie jest wymagany , i drugie z 2021 że jest 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, smaug napisał:

W

tym piśmie , dolna cześć.

Wiadomo ze zdarzają się sprzęty rolnicze , używane  " nie rejestrowane " na zachodzie i moje pytanie jaka będzie /powinna być data pod poz B?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LimonQ napisał:

Na jakiej podstawie?

Brak TZ odpowiadającej VIN o ile numer

 

W dniu 29.09.2023 o 14:05, aboz napisał:

odpowiada strukturze VIN

 

Edytowane przez aboz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.