Skocz do zawartości

Którą ścieżkę diagnostyczną wybrać?


e-mako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem na etapie zamawiania sprzętu na OSKP i stanąłem przed poważnym problemem.

Mianowicie pracowałem na urządzeniach MAHA . Teraz widzę że ścieżka ta jest prawie dwukrotnie droższa od najtańszej. Prosiłbym bardzo o opinie ludzi którzy pracują na innych urządzeniach.

Nie ukrywam że będę chciał kupić tańszą.

Tylko nie wiem którą?

Możliwe że jest coś co bardzo dobrze się sprawuje a kosztuje dużo mniej.

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

A może wypowiedzieć się ktoś jeszcze pracujący na lini cartec bo zainteresowała mnie oferta tej firmy tylko szukam profesjonalnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej stacji od 2,5 lat i praktycznie bezproblemowo

A dlaczego Cartek? a dlatego, że kochana konkurencja ma i nie narzeka już od może ponad 10-15lat no i cena wtedy była bardziej konkurencyjna wobec MAHA, a Unimeal był tylko o kilka procent tańszy a bez takiego stażu jak Cartek.....

Szef Carteka pan Nowak powinien za takie opinie coś odpalić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Maha już nie jest taka niezawodna ale ma już swoje latka :P Kilka usterek zaliczyła i niekoniecznie tanich ale ile badań zrobiła przez te lata to nie wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osiem lat pracowałem na Cartec i powiem tak,prosta i skuteczna,były dwie awarie czyli pękła sprężyna od rolki pomiarowej w rolkach i popsuł się przełącznik od zmiany kierunku szarpaków[w lampie],fakt że ścieżka była co rok dokładnie serwisowana,pracowałem też na unimetal ale cartec jest lepszy w obsłudze i bezawaryjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj

 

Ja w firmie przez 13 lat miałem linie firmy ITALCOM CEMB praktycznie bezawaryjna dwie drobne usterki, teraz na odbiór stacji musiałem zainstalować nową linie ponieważ niemiałem w tamtej przystawki na motory... Teraz mam nową z firmy ITALCOM model V-TEC TEST LINE 3000 i jak narazie ok, ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o linii HOFMANN? Pracował bądź pracuje ktoś na tej linii?

Ja pracowałem na takiej linii z podnośnikiem nożycowym do 3.5t.

Generalnie linia sprawowała się bez zarzutu. Przez 9 lat wymieniony był czujnik w amortyzatorach oraz siłowniczek w rolce pomiarowej. Rolki miały tryb badania aut 4x4. Szarpaki w podnośniku sugeruję tylko hudrauliczne. Ja miałem pneumatyczne i uważam to za porażkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pneumatyczne i uważam to za porażkę

 

Miałem okazje pracować na szarpakach pneumatycznych, co prawda były zamontowane na kanale, ale faktycznie to porażka :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję na MAHA i mam kilka uwag, poczynając od urządzenia do zbieżności, wydaje mi się, że często się myli - brak płyty kompensacyjnej jak w innych urządzeniach tego typu.

urządzenie rolkowe też mogło by być lepsze, w każdym razie pracowałem na lepszym.

szarpak najgorszy z całego zestawu, jedynie urządzenie do badania amortyzatorów jest ok.

zresztą jak się zorientowałem cała konstrukcja jest z końca lat 90-tych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dziwię ja pracuję na MAHA urządzeniach i jestem naprawdę zadowolony. Szarpaki hydrauliczne idealne. A mam na ciężarowe inny zakres szarpaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuję na MAHA i mam kilka uwag, poczynając od urządzenia do zbieżności, wydaje mi się, że często się myli - brak płyty kompensacyjnej jak w innych urządzeniach tego typu.

urządzenie rolkowe też mogło by być lepsze, w każdym razie pracowałem na lepszym.

szarpak najgorszy z całego zestawu, jedynie urządzenie do badania amortyzatorów jest ok.

zresztą jak się zorientowałem cała konstrukcja jest z końca lat 90-tych.

pozdrawiam

 

No niestety nowe toto nie jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.