Skocz do zawartości

badania na podatawowej SKP po 22.09.2009


malutki

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mojego zdania. Po 22-09-2009 na podstawowej skp można robic pojazdy o DMC do 3,5 t,a co z ciągnikami rolniczymi co DMC mają wieksze niż 3,5 t np: ursus 1604 dmc 7160 kg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1. Badanie techniczne jest przeprowadzane na koszt właściciela lub posiadacza pojazdu, w:

1) podstawowej stacji kontroli pojazdów - w zakresie:

a) okresowego badania technicznego pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 3,5 t, z zastrzeżeniem lit. c,

b) dodatkowych badań technicznych w odniesieniu do pojazdów, o których mowa w lit. a, z

zastrzeżeniem ust. 1a,

c) badań technicznych przyczep przeznaczonych do łączenia z pojazdami określonymi w lit.

a, o ile stacja spełnia wymagania, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art.

84a ust. 1 pkt 1 ustawy w zakresie długości stanowiska kontrolnego;

 

 

 

3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą

podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów

wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą

do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w

posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w

art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w

zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

No właśnie teraz już nie jest to takie łatwe i jasne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jakie pojazdy można badać na Podstawowej Stacji Kontroli po 22.09.2009 ::?

 

Odpowiednie rozszerzenia dokonane.....

Dozór już wydał potrzebną decyzję.....

i teraz jest pytanie.... co można , a czego nie mozna badać ::?

 

Proszę o pomoc :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"
3. Podmioty, które w dniu wejścia w życie niniejszej ustawy prowadzą

podstawową stację kontroli pojazdów albo podstawową stację kontroli pojazdów

wykonującą niektóre badania z zakresu okręgowej stacji kontroli pojazdów, mogą

do dnia 31 grudnia 2015 r. wykonywać badania techniczne w zakresie określonym w

posiadanym poświadczeniu, o którym mowa w art. 83 ust. 3 pkt 5 ustawy, o której mowa w

art. 1. Podmioty te mogą uzyskiwać z ważnością do tego terminu kolejne poświadczenia w

zakresie posiadanego wyposażenia i warunków lokalowych.

 

jesli w decyzji TDT masz literke T to mozesz badac ciagnki bez wzgledu na DMC do 31.12.2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumieć odpowiedź MI na pytanie nr9 zawartą w "słynnym" już piśmie mówiącą, że pskp może badać ciągniki rolnicze ale tylko do 3,5t dmc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że pskp może badać ciągniki rolnicze ale tylko do 3,5t dmc?

 

PSKP która nabyła uprawnienia w/g najnowszych przepisów, bo te dzielą stacje na PSKP do 3.5 t i OSKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak według was jest z badaniem pojazdu przed pierwszą rejestracją w kraju na PSKP która do 22.09.2009 nie miała i dalej nie ma literki d z powodu braku wyposażenia.Chodzi o urządzenie do sprawdzania tłumienia zawieszenia i pomiaru geometrii.Teraz z tego co czytam w dz.u.155 nie ma tego sprawdzania w zakresie badania.Diagności mają uprawnienia do wykonywania takich badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldi_m1 napisał/a:

co można , a czego nie mozna badać

 

 

To w TDT nie określili uprawnień w decyzji?

 

Według decyzji doszły uprawnienia "nowej" PSKP czyli mam teraz ABTE/cde czyli wszystko co mogę mieć do 3,5 tony.

 

Proszę o sprecyzowanie literki "e" , co dokładnie będziemy mogli robić, bo tylko w tej kwestii mam niewiadome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musiz uzyskac poswiadczenie na cde od TDT

 

Napisałem wyżej że Decyzja TDT o "cde" już jest....

 

....i na podstawie tej decyzji mogę badać:

-samochody zasilane gazem - literka "c"

-samochody sprowadzone i jedna sztuka - literka "d"

-skierowane przez Starostę i KRD, po kolizji lub po zmianach konstrukcyjnych - literka "e"

 

Czy do literki "e" można zaliczyć pojazd skierowany przez ubezpieczyciela po szkodzie ???

 

Proszę mnie poprawic jeśli gdzieś przekombinowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do literki "e" można zaliczyć pojazd skierowany przez ubezpieczyciela po szkodzie ???

Jezeli masz na myśli wykonywanie badania o którym mowa w art.81 ust.11pkt5

ustawa z 20 06.1997r Prawo o ruchu drogowym tak mozesz.

Wg.cennika poz.6.8 za 50.-

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Literkę A,B,T,E/c,f,h - jesteśmy stacją podstawową o rozszerzonym działaniu do 2010 roku. Jakie ciągniki rolnicze i przyczepy ciężarowe rolnicze możemy badać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy Literkę A,B,T,E/c,f,h - jesteśmy stacją podstawową o rozszerzonym działaniu do 2010 roku. Jakie ciągniki rolnicze i przyczepy ciężarowe rolnicze możemy badać?

Do końca 2015 zachowujecie stare uprawnienia i nic wam się nie zmienia, czyli ciągniki rolnicze wszystkie i przyczepy rolnicze wszystkie. Po 2015 tylko pojazdy do 3,5T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.