Skocz do zawartości

zmiany 22-09-2009r


arafal25

Rekomendowane odpowiedzi

Że od 22-09-2009 są zmiany i nikt nic niewie, jakbyś nie robił niewiesz czy robisz dobrze :D Żartowałem, dużo by pisać :x Narazie wszyscy debatują :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie-czy stacja podstawowa o zakresie A,B,T,E z rozszezeniem na c,może teraz wykonywać badanie okresowe pojazdu sprowadzonego i wystawić DIP.Pytam sie dlatego,ponieważ ktoś powiedział ,że nie,bo wg starych przepisów ,nie mielismy takich uprawnień.W programie Stacja też nie mam dokumentu DIP do wypelnienia ,chociaz juz po aktualizacji...? Prosze bo sie pogubiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z różnymi WK i lekturze tego, co się ukazało nadal uważam, że do takich badań stacja bez dawnego "d" nie ma uprawnień.

Odebrana przez TDT "po nowemu" jako Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów - i owszem.

 

Przy okazji - jest szansa, że DIP pojawi się jako możliwy załącznik przy okazji wyboru innych badań niż tylko okresowe przed pierwszą rejestracją ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje P. Norbercie,choć wydawało mi sie ,że to jasne,to wcale takie nie jest.Pierwsze badania znikły i mam watpliwosci,czy wykonywanie obecnie badania okresowego poj. sprowadzonego z zagranicy,uwarunkowane jest dawnymi przepisami.Mysle,że zakres jest identyczny z badaniami pojadów juz zarejestrowanych,(oprócz wystawienia DIP-u)wiec w czym problem...?Tez dopytam sie o wykladnie w swoim Starostwie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę jakoś "napompować" tablicę info, bo jakbym nie przymierzał, to wszystko się na niej nie mieści :evil:

 

 

pół godziny pingwina ćwiczyłem jak Benny Hill :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przy okazji pytanko.Czy na PSKP mozemy na dzień dzisiejszy wykonywać zmiany konstrukcyjne?Podaje oznaczenia B T oraz c d e f .Czytaałem juz parę razy te wypociny p.minist. i do końca nie jestem pewny!!! :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na PSKP mozemy na dzień dzisiejszy wykonywać zmiany konstrukcyjne?Podaje oznaczenia B T oraz c d e f

może do 2015 :)

Też tak uważam. :ok

Przy zamawianiu wizyty TDT proście o utrzymanie stanu faktycznego, bo inaczej zabiorą Wam te zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDT proście
bo inaczej zabiorą Wam te zmiany.

Pewny nie jestem ale czy takie coś jak prośba do tych panów moze dotrzeć?

Jednak spróbowac zawsze moza!!!!! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Prośba lub nie" wynika wyłącznie z konieczności odpowiedniego wypełnienia wniosku na poświadczenie warunków lokalowych. :-)

Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowach z różnymi WK i lekturze tego, co się ukazało nadal uważam, że do takich badań stacja bez dawnego "d" nie ma uprawnień.

Odebrana przez TDT "po nowemu" jako Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów - i owszem.

:D

Na szkoleniu w Bełchatowie 18-09-2009 panowie z PISKP twierdzili że podstawowa np AB jest upoważniona do badań okresowych więc może wykonać badanie okresowe przed pierwszą rejestracją oraz ustalenie danych na wniosek klienta. Osobiście uważam że w tej kwestii mają racje pod warunkiem posiadania wpisanego w protokół TDT urządzenia do geometrii (Dz.U 155 z 2009r Załącznik 1 p 6.5.4.1 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie mam pewności czy muszę zawsze wystawić DIP przy okresowym przed 1szą rej i czy powinienem pobierać opłatę za dane dla starostwa. Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A ja mam takie pytanie, PSKP bez dawnej literki "d" jakie urządzenia należy uzupełnic aby mieć uprawnienia na pojazdy rejestrowane po raz pierwszy z zagranicy. Chciałbym dostosować stację jak najszybciej a nie czekać do 2015 roku. Wiem że ustalenie danych mogę zrobić teraz, ale już badania nie, bo nie mam literki "d". Czy musze kupić urządzenia do geometrii i tester amortyzatorów? czy tylko gemetrie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.