Skocz do zawartości

badanie techniczne L


szyszon

Rekomendowane odpowiedzi

Fragment opinii MI(cytat z innego pisma)

 

O to pismo mi chodziło. Z niego wynika, że mamy pobierać okresowe + warunki dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • michal_k

    17

  • Psuj

    10

  • JANUSZ60

    9

  • DARIO64

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

O to pismo mi chodziło. Z niego wynika, że mamy pobierać okresowe + warunki dodatkowe.

 

Zwróćcie uwagę, że to samo MI w rozp. w dz u. 155 wyraźnie każe robić dodatkowe(L,ADR,TAXI) przy okresowym bez dodatkowych opłat (w cenniku zostawia tylko gaz), chwilę potem zmienia zdanie, czyżby nie czytali tego co stworzyli ???

Mogliby się w końcu wypowiedzieć !!!

 

Poza tym jakaś tam odpowiedź nie zmieni treści rozporządzenia, nie dajmy się zwariować,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za pojazd z GAZEM ile pobierasz 98+63 a robisz badanie okresowe a nie okresowe + dodatkowe, a pobierasz opłatę jak okresowe+dodatkowe.

No okresowe kolego, spójrz na cennik, 1.15 masz w okresowych za badanie specjalistyczne.

Kiedyś podobnie było z L, TAXI, było...

Podobnie jest z 6,3 6,4 tylko 98zł ale w przypadku L- ki pisze "* do nauki jazdy* ...(za warunki dodatkowe)" czyli okresowe BT 98+48

Ale zaznaczasz jako okresowe+dodatkowe? U mnie jak zaznaczę okresowe to cennik dodatkowych mi znika więc nie mogę zaznaczyć okresowe, a pobrać opłaty np. 1.2+6.2 więc albo okresowe albo okresowe+dodatkowe...

Co do tego pisma to nie wiem czy to dla nas jakaś wykładnia? Kierować się tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaznaczasz jako okresowe+dodatkowe?

Jak zaznacze tak mi poleci na kase...

U mnie jak zaznaczę okresowe to cennik dodatkowych mi znika więc nie mogę zaznaczyć okresowe, a pobrać opłaty np. 1.2+6.2 więc albo okresowe albo okresowe+dodatkowe...

To jak Ty masz to wszystko połączone...Na jakim programie pracujesz.Na kasę idzie

automatycznie czy musisz wybierać ręcznie...

Co do tego pisma to nie wiem czy to dla nas jakaś wykładnia? Kierować się tym?

To wszystko praktycznie zalezy od Ciebie..Bo jak będa dobierac Ci się do siedzenia

ze za mało pobrałes,oszukales skarb państwa to pismao Ci nic nie pomoze.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kasę idzie automatycznie czy musisz wybierać ręcznie...

Kasę to ja mam pod innym kompem :D

Bo jak będa dobierac Ci się do siedzenia ze za mało pobrałes

Albo Tobie, że naciągacz jesteś :lol: Czego oczywiście nie życzę nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Tobie, że naciągacz jesteś

Tym to się akurat nie martwię.Jezeli tak bedzie to przynajmniej będę miał z czego

oddac... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie odbiegajmy od tematu :D Liczę bardziej na wypowiedzi odnośnie zamieszczania w rejestrze oraz pobranej opłaty. Koledzy którzy obserwują, zapraszam do dyskusji...Nie pozostawajcie bierni :cool:

Lepiej żeby nie doszło do sytuacji, że ktoś komuś ileś za coś...oddać :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby nie doszło do sytuacji, że ktoś komuś ileś za coś...oddać

 

Pozostaje jeszcze korekta faktury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy którzy obserwują, zapraszam do dyskusji.

 

Nic nie wymyślimy dopóki odgórnie ktoś nie zamknie tej kwestii,,, w moim powiecie połowa stacji kasuje dodatkowe a druga nie kasuje (ponieważ są tylko dwie możliwości),,,

Ja nie kasuję ponieważ Rozp. MI dz u 155 każe sprawdzać warunki dodatkowe za friko i jak dotąd nikt tego nie zmienił,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MI dz u 155 każe sprawdzać warunki dodatkowe za friko i jak dotąd nikt tego nie zmienił,,,

Ciekaw jak wprowadzą kiedys nowy cennik, w którym będzie wielka promocja na OBT i będą one po 1PLN :-o . Znajac naszych ustawodawców to wszystko jest możliwe :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OBT i będą one po 1PLN
Już są po 50 zł zważywszy jak wartościowe prezenty dają np 12 litrów paliwa. Nie podsuwajmy takich pomysłów. Licho nie śpi .

 

[ Dodano: 18-05-2010, 08:06 ]

Koledzy którzy obserwują, zapraszam do dyskusji.

 

Nic nie wymyślimy dopóki odgórnie ktoś nie zamknie tej kwestii,,, w moim powiecie połowa stacji kasuje dodatkowe a druga nie kasuje (ponieważ są tylko dwie możliwości),,,

Ja nie kasuję ponieważ Rozp. MI dz u 155 każe sprawdzać warunki dodatkowe za friko i jak dotąd nikt tego nie zmienił,,,

 

Wolałbym żebyśmy kombinowali w stronę jak to robić żeby kasować a nie żeby nie kasować.

 

Czy taxi osobowe może być równocześnie L ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym żebyśmy kombinowali w stronę jak to robić żeby kasować a nie żeby nie kasować.

Nie sądzisz chyba, że ja chciałbym inaczej :D Nasz zawód to diagnosta, a nie św. Mikołaj żeby prezenty rozdawać...

Ja nie kasuję ponieważ Rozp. MI dz u 155 każe sprawdzać warunki dodatkowe za friko

Osobiście trafiły mi się 2 x TAXI i 2 x L i również nie pobrałem dodatkowego, ale ta sytuacja ciągłej niepewności przy pobieraniu opłaty nie może trwać wiecznie... Czy ktoś się wreszcie w tym kraju obudzi i sprecyzuje ten cennik :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz zawód to diagnosta, a nie św. Mikołaj żeby prezenty rozdawać...

 

Diagnosta nie a właściciel ? 12 litrów paliwa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diagnosta nie a właściciel ? 12 litrów paliwa ?

Nie wiem czy dobrze łapię, ale jeśli chodzi o mnie to tylko zwykły diagnosta :) Może kiedyś dorobię się własnej stacji choć patrząc na cennik nie wiem czy chcę :cool:

A to u Was taka promocja z tym paliwem? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to u Was taka promocja z tym paliwem?

 

Człowiek się zastanawia czy na obt z własnym autem nie pojechać do konkurencji. Pewnie też zaczniemy dawać i co on zrobi da 30 litrów zeby nas przebić ? Jeden prosty zapis: zakaz prezentów do cen państwowych.

patrząc na cennik nie wiem czy chcę
w takiej opcji to badania są za drogie chyba.... i już wiemy dlaczego nie ma podwyżek cennika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden prosty zapis: zakaz prezentów do cen państwowych.

 

Taki zapis /w nieco innym brzmieniu/ był w projekcie ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu.

 

Ale niestety na projekcie się skończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety na projekcie się skończyło.

 

Które to lobby tego nie chciało ...? Chyba znowu zagłosuję, na ostatnią w rankingach partię. PPPP - może by się z reaktywowali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Absolutna bzdura!!

 

Masa rzeczywista jest parametrem obowiązującym podczas wykorzystywania pojazdu w trakcie szkolenia czy egzaminowania - A NIE W TRAKCIE innych czynności - np. badania okresowego takiego pojazdu.

 

Z pisma tego wynika, że nawet w trakcie garażowania, czy oddania pojazdu na serwis/naprawę musi on być odpowiednio załadowany - co jest absolutną bzdurą.

Pomijam fakt, że chciałbym wiedzieć jak niby oszacować masę ładunku - może geniusz z UM Lublin, który to pisał dodał by coś na ten temat?

 

Szkoda, że żadna z SKP na terenie LUBLINA nie ma ochoty się pisemnie odszczeknąć na taki idiotyzm... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że chciałbym wiedzieć jak niby oszacować masę ładunku

na podstawie napisu umieszczonego na tym elemencie ... :?:

 

 

Bareja przewidział zdolności urzędników z Lublina :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutna bzdura!!

To oczywista oczywistość. Niech podobne pismo skierują do Policji i ITD to będzie można zweryfikować przestrzegania przepisów w momencie prowadzenia nauki jazdy.

Nie raz widziałem, jak ciężarowa L-ka jeździ z uchylona plandeką z tyłu a skrzynia ładunkowa jest pusta. Mniejsza masa to mniejsze zużycie paliwa i oszczędności a przepisy schodzą na dalszy plan :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu z przed 5 lat, tj. o pobieranie opłaty za dodatkowe badanie, z tych postów nic logicznego nie wynika. Chodzi mi tu głownie o następne badanie L, TAXI itd.Pobieramy dodatkową opłatę cz nie?. Czytałem co obejmuje zakres okresowego badania technicznego i okresowe badanie techniczne obejmuje też sprawdzenie warunków dodatkowych dla pojazdów okreslonych w par.17-22 i 38-42 i 52 tj. autobusy, pojazd do wykonywania czynnosci na drodze, cięż. do przewozu osób, auto z lpg i pojazd długi iciężki oraz wolno poruszający się. O co tu chodzi ? W takim razie nie powinniśmy też pobierać opłat dodatkowych dla lpg. Tak wnioskuję z wcześniejszych wypowiedzi. Proszę Panowie wyjaśnijmy tę problem raz na zawsze. Czy jest gdzies to zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.