Skocz do zawartości

Badanie poj z Gazem bez ważnego OBT


mirek.g

Rekomendowane odpowiedzi

tylko jak na to patrzy klient niby ma badanie ale go nie ma...

??????????????????????????????????? :D::hey

 

Badanie ma , tylko pieczątki w DR nie ma stąd pewnie "niby ma badanie ale go nie ma" W tym sensie chyba ? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • elliot

    11

  • blakop

    10

  • ketiw38

    8

  • danielg539

    7

Wynik badania N (niezgodność zapisów ze stanem faktycznym), wycieczka do WK po wpis, następnie powrót na SKP na poprawkę i "pieczątkę".

U Ciebie dokonują adnotacji w DR jeśli dasz N ? Ciekawe... przecież to tak jakby OBT było nieważne.

wystawić zaświadczenie z wynikiem P

Pomimo niezgodności stanu faktycznego z zapisem w DR ?

odesłać klienta do WK po wpis do dowodu (GAZ)

Tam okazuje się, że brakuje jakiegoś dokumentu aby dokonali adnotacji... i co? jeździ sobie rok na Twoim zaświadczeniu.

Ogólnie jeśli klient przeoczył termin 30dni to on ma problem. Ja również odstępuję od wykonania BT.

Nie ukrywam, że to dość częsty przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie dokonują adnotacji w DR jeśli dasz N ? Ciekawe... przecież to tak jakby OBT było nieważne.

Po wielu analizach okazało się, że można tak zrobić. Dokonanie adnotacji w DR - takiej czy innej nie jest czynnością dopuszczającą pojazd do ruchu, nie jest rejestracją. Wreszcie - WK nie może już (oprócz pojazdów powypadkowych i zagrażających środowisku pod warunkiem zaznaczenia tego w dokumentach pojazdu) kierować na badanie z powodu naruszenia wymagań ustawy. Innymi słowy - WK od 22.09.2009 nie może już kwestionować stanu technicznego pojazdu przy rejestracji - a co dopiero przy zwykłych czynnościach materialno-technicznych typu "adnotacja w DR". Dlatego można wpisać GAZ do DR bez badania, dopisać współwłaściciela, wykreślić coś tam itd. Ale oczywiście są różne miejscowe wydziwiania jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach to po prostu wymaga cierpliwości właściciela który bzie miał się ochotę odwoływać, skarżyć itd... I w 90% byłyby to sprawy wygrane... Tylko nikomu się tego nie chce robić - po części ze zrozumiałych powodów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mojego WK i powiedz to co nam napisałeś, może Ciebie posłuchają :cool:

To zadzwoń do nich niech wskażą paragraf na podstawie, którego wymagane jest ważne BT aby mogli dokonać takiego wpisu w adnotacjach urzędowych. Tak jak mówi Blakop nikomu się nie chce ciągać ale jak ktoś poprosi na piśmie odmowę dokonania takiej adnotacji jestem ciekawy co podadzą w uzasadnieniu takiego pisma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zadzwoń do nich niech wskażą paragraf na podstawie, którego wymagane jest ważne BT

 

A wskażesz mi podstawę prawną dlaczego dajesz "N" za brak wpisu adnotacji GAZ-LPG w DR, kiedy właściciel przedkłada wszelkie dokumenty z montażu instalacji?

Rozporządzenie w sprawie badań określa wyraźnie:

"Kryteria uznania stanu technicznego pojazdu, przedmiotów jego wyposażenia i części za niezgodny z warunkami technicznymi"

Ja nie widzę tam wyszczególnionej, powyższej sytuacji, tak aby badanie zgodnie z prawem zakończyło się skutkiem negatywnym.

Jeśli więc nie ma, to parafrazując twoją wypowiedź:

nikomu się nie chce ciągać ale jak ktoś poprosi na piśmie podstawę do odmowy wykonania BT z wynikiem pozytywnym to jestem ciekawy co podasz w uzasadnieniu takiego pisma.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jednak pozostaje ta możliwość: "wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności". Opierając się na powyższym zapisie stwierdzamy: N z powodu rozbieżności zapisów w DR ze stanem faktycznym pojazdu. Podobnie zresztą postąpimy w wielu innych przypadkach, np.: brak wpisu "hak", "L", "taxi", itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wskażesz mi podstawę prawną dlaczego dajesz "N" za brak wpisu adnotacji GAZ-LPG w DR, kiedy właściciel przedkłada wszelkie dokumenty z montażu instalacji?

Tak jak wspomina Bohdang za niezgodność stanu faktycznego z DR. Natomiast wszystkie dokumenty od montażu instalacji mnie nie dotyczą bo nie są dla mnie, mnie interesuje adnotacja w DR i protokół TDT jak nie ma tych dwóch elementów to N (plus oczywiście pojazd :D ). Adnotacja o czasie montażu jest istotna dla pojazdów starszych (o czym niejednokrotnie zapominają WK) ponieważ od niej zależy wyposażenie obowiązkowe tejże.

Natomiast WK z wpisami postępuje na zasadzie "wolnej amerykanki styl dowolny" bo jak poprosisz na piśmie jakąkolwiek odmowę to już urzędnik nie jest tak pewien swojej decyzji natomiast ja jeżeli nie mogę podeprzeć się odpowiednim paragrafem (nawet błędnie go interpretując) to nie gonię klienta nie bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jednak pozostaje ta możliwość: "wykaz czynności oraz metody i kryteria oceny stanu technicznego pojazdów nie wyczerpują wszystkich możliwych przypadków niesprawności"

 

Panowie, a jak może być tu mowa o NIESPRAWNOŚCI?????

Przecież chyba znacie to pojęcie i wiecie co oznacza.

Jak ktoś przyjedzie z nieczytelnym DR to też się powołacie na 'niesprawność'? ;)

Nie ma podstaw prawnych do wykonywania BT z wynikiem negatywnym za brak wpisu adnotacji 'gaz' w DR :!:

 

Zapytam jeszcze o taki przypadek:

przyjeżdża do Was człowiek na okresówkę i wbicie haka.

Czyli według waszego toku rozumowania najpierw wykonujecie dodatkowe, jedzie do WK, tam mu wbijają w DR ten HAK i dopiero do Was?

Jeśli nie to dlaczego dajecie pozytywa skoro również w tym przypadku występuje ta 'niesprawność' bo adnotacji HAK w DR nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wykonujecie dodatkowe, jedzie do WK, tam mu wbijają w DR ten HAK i dopiero do Was?

 

Myślę, że połowa diagnostów tak robi ,,,ale połowa WK nie wpisze Haka bez ważnego OBT i tam się koło zamyka,,, część robi to naraz pisząc jednak dwa oddzielne badania w rejestrze,,, i tak się to kręci .

 

ujednolicić tego się na pewno nie da, nie ten kraj ,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że eliot-owi chodziło o co innego, że musisz wykonać badanie z wynikiem pozytywnym wydając zaświadczenie (a w nim wpis samochód przystosowany do zasilania gazem, lub inne takie bazgroły) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według waszego toku rozumowania najpierw wykonujecie dodatkowe, jedzie do WK, tam mu wbijają w DR ten HAK i dopiero do Was?

 

Nie ma obowiazku takiego, że pojazd musi mieć HAK wpisany w DR. HAK musi być wpisany tylko gdy pojazd ciagnie przyczepę. Tak więc można jeździć pojazdem z zamontowanym hakiem bez wpisu w DR, gdy ktoś używa tylko haka do montażu bagaznika rowerowego lub nie uzywa go wcale :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obowiazku takiego, że pojazd musi mieć HAK wpisany w DR. HAK musi być wpisany tylko gdy pojazd ciagnie przyczepę. Tak więc można jeździć pojazdem z zamontowanym hakiem bez wpisu w DR, gdy ktoś używa tylko haka do montażu bagaznika rowerowego lub nie uzywa go wcale :) .

Jak mam rozumieć z twojej wypowiedzi, jeżeli do Ciebie przyjedzie z zamontowanym hakiem, to ty udajesz, że go nie widzisz? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozumieć z twojej wypowiedzi, jeżeli do Ciebie przyjedzie z zamontowanym hakiem, to ty udajesz, że go nie widzisz?

 

Widzę go i pytam klienta czy życzy sobie dodatkowe BT HAK (cennik poz. 7.1). Jezeli klient wyraża zgodę to wykonuje to badanie, jeśli nie bo haka nie będzie uzywał to robię np. samo OBT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozumieć z twojej wypowiedzi, jeżeli do Ciebie przyjedzie z zamontowanym hakiem, to ty udajesz, że go nie widzisz?

 

Widzę go i pytam klienta czy życzy sobie dodatkowe BT HAK (cennik poz. 7.1). Jezeli klient wyraża zgodę to wykonuje to badanie, jeśli nie bo haka nie będzie uzywał to robię np. samo OBT.

dobre :evil::evil::evil::evil:::hey::hey

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J tylko zacytuję Blakopa

 

Czyli wg Ciebie DR nie musi odzwierciedlać stanu faktycznego i dane w nim zawarte nie muszą być zgodne ze stanem faktycznym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment elliot. Czyli wg Ciebie DR nie musi odzwierciedlać stanu faktycznego i dane w nim zawarte nie muszą być zgodne ze stanem faktycznym?

 

Moment blakop, czy ja coś takiego napisałem? ;)

Ty uważasz, że nie masz prawa żądać BT przy wpisywaniu adnotacji GAZ w DR, ja uważam, że nie ma prawa wydawać negatywnych BT przy braku adnotacji GAZ w DR.

 

że musisz wykonać badanie z wynikiem pozytywnym wydając zaświadczenie

:ok:ok:ok

 

Nie ma obowiazku takiego, że pojazd musi mieć HAK wpisany w DR. HAK musi być wpisany tylko gdy pojazd ciagnie przyczepę.

 

Hehehehe dobre :viva:

 

Czyli jak przyjadę do ciebie autem z gazem i powiem, że jeżdżę na PB i elpega nie używam, to nic cię nie powinna obchodzić moja instalka? :evil:

 

Powtórzę: NIE MA podstaw prawnych do wydania negatywnego BT za brak adnotacji gaz kiedy przedłożono stosowne dokumenty i pojazd jest sparwny technicznie :!:

Gdybać sobie możemy jak być powinno, a jak nie, ale jak klient poprosi o umotywowanie takiej odmowy to nie obroni jej nawet najlepszy prawnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli elliot jak przyjadę na badanie JELCZEM, a DR będzie od STARA to mogę liczyć na pozytywne badanie - tak? :) Tylko opiszesz ewentualne niezgodności, czy jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli elliot jak przyjadę na badanie JELCZEM, a DR będzie od STARA to mogę liczyć na pozytywne badanie - tak?

Doszedłeś Blakop do tematu(podobnego,inna marka) który omawiałem z jednym z kolegów po fachu na jednym ze spotkań ,który stwierdził że by nie wnikał :-(

Jest taki WK Siedlcach który sobie życzy zaświadczenia z wynikiem P,kiedy jest brak adnotacji w DR o LPG .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli elliot jak przyjadę na badanie JELCZEM, a DR będzie od STARA to mogę liczyć na pozytywne badanie - tak? :) Tylko opiszesz ewentualne niezgodności, czy jak??

 

Kiepsko kombinujesz, kłania się punkt trzeci tabeli za co można dać nega:

 

3. Oczywiste omyłki w dowodzie rejestracyjnym związane z danymi technicznymi pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.